Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 21:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Gratulujem k záletu REX - tak si to stihol ešte v únoru :) . Prosím ťa, na akú letovú váhu si sa nakoniec dostal po doplnení tiahel k servám a prípadnom dovážení? Podľa obrázkov vidím, že si spravil dosť opatrení na zníženie váhy (odľahčovacie otvory na chvostovkách, krídelkové servá pred ťažiskom). Ja som sa pustil cestou zvýšenia pevnosti (len hrubostenná trubka 3K twill mi pridala takmer 8g za ťažiskom). Ani sa radšej nepriznám koľko ten môj ťažkoodenec váži po vyvážení :) .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 22:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Děkuji všem za gratulace, vážím si toho a jsem rád že mi to tak pěkně létá, dnes jsem si to fakt užil :P

Zálet proběhl dnes, takže jsem únor nestihl, je 1.3. na jednu stranu mě to mrzí přijít o 29.2. ale kdybych to včera hodil do luftu, už bych ho asi nikdy nenašel, nebo na hodně kousíčků jak u nás foukalo :lol:

Takže nějaké údaje: po skompletování a propojení všech táhel atd jsem byl přesně na 300gramech a kousek za těžištěm. Do čumáku jsem přidal 14g, dnešní letová tedy 314gramů, ale mám k tomu výhrady, trochu olova uberu, přišlo mi to dost těžké na předek, tak uvidím co to udělá.... navíc asi zkrátím uvnitř trupu nějaké servokabely a zase bude gram či dva dole. Je potřeba šetřit vahou všude kde se dá a nedělat z toho tank, je to přece jen 300 gramové éro.
Navíc probírané šroubové uchycení křídla, mám M4 polyamid!!! A drží i při celkem velkém švihu, na ocasky by stačil snad M2 polyamid. Nevím jak ostatní, ale k uchycení ocasek jsem řezal závit do překližky tl. 2mm a šrouby použil tedy polyamidové humpolácké M4 co byly doma :wink:

Při létání a přistávání na tvrdou zem (dnes zmrzlý sníh) hooodně trpí spodek směrovky až mi praskl potah z jedné strany ve spodním odlehčovacím otvoru pevné části a hned při dalším odhozu byl slyšet divný zvuk jak plácal prasklý potah, což jsem identifikoval až dodatečně doma.

Špička celkem drží a kdyby se mi neoloupal potah, neřešil bych to. Ale když už je potah dole, raději to zespodu a zepředu přelaminuji, mám doma 20g tkaninu, tak to přetáhnu, stejně tak jsem zpevnil středové 6ti žebro křídla. Když vím že je ve špičce závaží a dnes jsem viděl pár tvrdších přistání na špici, budu klidnější 8) a než budu potahovat vše vpředu řádně natřu balzalockem, tam se šetřit nemusí.

Příloha:
P3013790.JPG
P3013790.JPG
[ 77.68 KiB | Zobrazeno 2563 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 16:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Tak sem dnes konečně dodělal orcu na 100% je připravená k letu a napípaná do rádia Obrázek celková hmotnost Obrázek batarie sem použil jak už tu někdo uváděl turnigy 1000 dal jsem dva do serie kvůli servům potah je jak sem říkal vliese 3x lakovaným s váho jsem spokojen je to mé první konstrukční letadlo. Těžiště mi vychází o 5mm víc do zádu ale uvidím podle záletu jestli to bude problém nebo ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 19:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
...tak teď už jen se odhodlat a hodit to tam :wink: dneska kolem poledne bylo zase celkem slušné počasí :mrgreen:
Jinak ta váha mi připadá taky velmi pěkná a k těžišti: já jsem dovážil přesně na udanou polohu, ale zdá se mi těžký na hlavu, tak bych skoro tvrdil že o 5mm víc vzadu by mohlo být tak akorát... pak napiš jestli si ještě nějak dovažoval a já až zase potáhnu a zalétnu, tak uvidím jestli jsme se shodli :mrgreen:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 19:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No hele já sem nad tím přemýšlel jestli nemám jít odpoledne kolem 3 bylo u nás taky celkem fajn tak jestli mám ale zatím jsem se k tomu neodhodlal ale pro začátek oštěpařským způsobem začnu pomalu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Pocujte, chlapi. Nebojte sa toho kruhoveho hodu. :roll:
Jasne, ze na 1. - 2. krat to treba hodit z ruky, aby si videl, ci to leti rovno, ale potom uz z otocky. Kludne tak miernejsie, s citom - ale aj tak to dostanete do vacsej vysky a teda tie lety budu bezpecnejsie ako ked to budete furt hoblovat po tom blate ci snehu. Nehovoriac uz o setreni ramena a ziskavani navykov.
A tazisko na kacku sa zalietava prave podla toho, ako sa to chova po odhode. Ak to stupa do lopingu, tazisko posunte dozadu. Idealne, ak to bude stupat mierne hore.
Tiez az pri hode sa pozna, ci to kridlo nie je skrutene, pripadne ci nie je krivo zalepena smerovka. Hlavne si davajte bacha, aby ste sa to nesnazili hadzat hore - to si potom koledujete o skrt o zem. Otocku treba urobit v podstate v rovine a lietadlo samo navztlakuje do letu hore. Este sa moze stat, ze to budete strhavat - ale aj na to ziskate casom cit.
Takze prajem hodne kuraze a smelo do toho! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 03.03.2016 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Přesně tak, nebát se toho, taky jsem jednou hodil rovně před sebe za trup a druhý hod už z otočky za kolík a paráda 8) ale na to ladění těžiště jak píše robin, k tomu jsem se ani zdaleka nedostal, přeci jen jsem v téhle kategorii začátečník :wink: a každá rada mi je cenná...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 21:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Někdo něco nového? Jak Majky007s už si to hodil?
Já byl po opravě potahu předku a drobným úpravám elektroinstalace v trupu dnes kolem 5. odpoledne a zase bylo luxusně na zálet... Pěkně jsem si zalítal, ikdyž krátce, měl jsem nějaké další povinnosti tak z toho byla jen půlhodinka :lol:
Jinak po předělání potahu a zkrácení drátů v trupu mi klesla letová na 312 gramů 8)
A tady je na RCalbu: http://www.rcalbum.cz/model/9210-orca.html

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Nebyl sem házet lítat sem byl sice v pátek a dneska ale přez zimu sem moc nenalítal tak sem to měl jako trenink :-D mám celý víkend noční tak toho času odpoledne taky nebylo kdoví kolik rozhodně zítra mám volno tak jestli bude aspoň podobně jako dnes tak už pujdu házet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2016 20:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.11.2015
Příspěvky: 10
Obrázky: 1
Tak sem se stal dalším hrdým majitelem výpalků Orcy.
Tímto děkuju von boberovi a tks za ochotu a vstřícnost.
Je to paráda, díly vypadají super. Teď už jen mít trochu času na stavění.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2016 20:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Bezva. Mnoho úspěchů při stavbě přeji a časem se pochlub jak to jde 8O MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2016 10:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Tak v stredu bola konečne aj moja Orca vo vzduchu. Využil som výnimočne priaznivé počasie na odskúšanie. Bezvetrie - +4oC - zamračené. Ja som skúsil len kĺzanie na rovine a keď toto dopadlo nadmieru úspešne, odchytil som syna, ktorý sa vracal okolo letiska z STK. Prvý hod z otočky končil zachraňovaním po prepade zo straty rýchlosti (syn od jesene nebol na letisku), ale už druhý hod dal cca 50sekundový let. Po ďalšom štarte musel syn odísť do do roboty (zarábať na môj dôchodok :) ). Proste ... som nadmieru spokojný. Napriek tomu, že mi po vyvážení vyšla letová váha 376g, som s letovým pejavom nadmieru spokojný. Veď súťažit nemienim a na relax nie je nič vhodnejšie. Príležitostne popíšem, prečo mi vyšla tá váha vyššia, prípadne dám nejaké foto. Proste - ja so išiel skôr cestou vyššej mechanickej odolnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2016 11:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Gratuluji k úspěšnému dílu :wink: Pravda, hmotnost máš trošku větší, ale děkuji že jsi to netajil a napsal, že i tak to stále nějak létá. Letu zdar.MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2016 12:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
von boberov píše:
Gratuluji k úspěšnému dílu :wink: Pravda, hmotnost máš trošku větší, ale děkuji že jsi to netajil a napsal, že i tak to stále nějak létá. Letu zdar.MR.


Nie "nejak" - to lieta krásne. Ja, odchovaný na F1A som bol nadšený. Mňa nejako tie modely, ktoré musia lietať stále "pod plynom" nejako nechytili. Keď mi už narástol ten pupok, že si mám o čo oprieť RC vysielač, tak pripustím nanajvýš RC elektrovetroň, keď už vlastne dnes nie je miesto, kde by som môhol (a smel, aby som neporušil nejaké pravidlá) lietať s volným modelom. Takže tak - aj pri tej letovej váhe je to predsa bližšie k plošnému zaťaženiu F1A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016 18:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Tak jak ostatní? Létáte, stavíte???
Já byl dnes zase po delším čase lítat. Asi před týdnem jsem si vyhlídl svah a čekal až začne foukat správným směrem :lol: jenže ono skoro nefoukalo ani odpoledne ve 3 hodiny, což je u nás celkem vyjímečné. Ale vydal jsem se, na kopci mírně foukalo tak jsem to tam hodil.... Lítalo to bezvadně, krásně se to drželo ve vzduchu, našel jsem si i místečko, kde pěkně stoupalo a dal jsem pár několikaminutových letů :mrgreen: první zkušenost s létáním na svahu byla tedy výborná, jen se bojím až se trochu víc rozfouká :?
Jinak už jsem měl i krizovku, kdy jsem ve větší dáli ztratil orientaci, myslel jsem si že éro točí vpravo, ale točilo vlevo :evil: ještě že jsem měl dostatečnou výšku!
Taky jsem si poslední let stopl vysílačkou a dalo to bez pár vteřin 5 minut :P jsem spokojený a těším se až to začne ještě víc nosit a až éro dostanu ještě víc do ruky.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz