Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 02.06.2014 1:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Zdravím všechny znalce házedel. Pořídil jsem si
mini DLG z Hobby Kingu (protože Mini Vertex je dočasně mimo provoz). Mini DLG je malé, lehké, s ovládanou směrovkou a výškovkou, přijde skoro sestavené a je o něm i
téma na RC groups.

Můj problém je, že pokud vytrimuji směrovku tak, aby v klidu směřovala rovně (podél osy letadla), tak se po odhodu (kruhovým hodem) letadlo naklání ostře vlevo, až přejde skoro do nožového letu. Abych se tomu vyhnul, musím trimovat směrovku tak, že v klidu je vychýlena cca o 5mm vpravo. Hody mám teď lepší, rovné, ale ta výchylka v klidu mi přijde docela velká. Čím to je, dá se tomu nějak odpomoci? Máte někdo ten samý model a máte to podobné? Jsou špatná (slabá) serva? Možná řeknete, že špatně házím, což je určitě pravda, ale s Mini Vertexem se mi to určitě tak nenaklánělo. Díky,

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 02.06.2014 5:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Jak musí být směrovka vytrimovaná za letu??
pokud i za letu tam musí být směrovka vychýlená o 5 mm tak to máš někde zkroucené.
v opačném případě bych prohledal náhony a celé ovládání jestli tam někde není velká vůle

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 02.06.2014 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
HavelAircraft:
Podle toho o píše tak zkusil 2 nastavení:
1.) Směrovka rovně => létá rovně, ale při odhozu přechází do nožáku
2.) Směrovka v klidu vychýlená o 5mm => Odhod v pohodě, ale létat bude do kruhu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 02.06.2014 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
HavelAircraft píše:
Jak musí být směrovka vytrimovaná za letu??
pokud i za letu tam musí být směrovka vychýlená o 5 mm tak to máš někde zkroucené.
v opačném případě bych prohledal náhony a celé ovládání jestli tam někde není velká vůle


Ještě to zkusím, až bude někdy bezvětří. Zatím pořád foukal trochu vítr. Ale nazdálo se, že by to za letu významně systematicky zatáčelo.

Co by mohlo být zkroucené? Stačí zkontrolovat vodorovné vzdálenosti konců křídel od ocasu a svislé vzdálenosti konců křídel od roviny, pokud je VOP vodorovně a SOP svisle?

Náhon směrovky je ocelovou strunou v bowdenu.

Díky,

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 02.06.2014 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2013
Příspěvky: 353
Bydliště: Kroměříž
Ten model neznám, ale něco málo teď s házedly zkouším. Pokud jsem se dobře díval na videa z RCGroups, tak tam borci po odhodu při stoupavém letu museli směrovku korigovat. Taky tam kopa lidí, jako první úpravu, předělávala a zvětšovala SOP.

Takže mi z toho vychází, že pokud je s modelem všechno OK, tak buď bude chyba v konstrukci SOP a předěláš to, nebo si naprogramuješ dva letové režimy (start a let). Při startu je totiž celé letadlo obtékáno řádově jinou rychlostí než při vlastním klouzavém letu. Některá F3K i z toho důvodu používají na SOP nesouměrný profil.

Pokud to budeš předělávat, přidal bych SOP trochu plochy především dolů. Nedostatečná plocha v tomto místě totiž může způsobovat právě zmíněný letový projev. Zkus za křídlo hodit házedlo s běžným uspořádáním ocasu a uvidíš jak elegantně půjde k zemi.

Tož tak bych to viděl já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: sob 07.06.2014 12:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2011
Příspěvky: 15
Bydliště: Šestajovice PV
Zdravím, mam shodnou zkušenost u mini s přechodem do ostrého naklonu vlevo po odhozu při konci stoupání. Tedy pokud budete mít nějaký nápad na řešení , sem tim. Uvedené chování je i při málo razantnim hodu, hod bez otočky. Mam ho vytrimovany rovně a tak i klouže.
Vašek


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 21:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2011
Příspěvky: 15
Bydliště: Šestajovice PV
tedy, teď jde už rovně, pomohlo dovážení lehce za doporučené težiště a výškovka na 0 nebo minimálně potlačená. Mini je teď o něco rychlejší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini DLG Hobby King
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 20:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2011
Příspěvky: 15
Bydliště: Šestajovice PV
dnes jsem dal cca 30 hodů, trochu jsem "zlepšil" techniku a mini chodí rovně, výrazně pomáhá správné vyvážení a hod s otočkou. mini se dostane do roviny při odhodu..... pro zkušené berte jako poznání začátečníka s DLG :-)... musím říct že mě to baví..... v mém místě létání je val zeminy a u něj je poznat jak je nafoukáván a podle něj to stabilně nese... příště zkusím jít za mírného větru zkusit svahovat :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz