Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Jaká serva do křídla

pon 09.07.2007 18:40

Jaké serva používáte na křidélka? Zalítl jsem svoje první DLG a použil jsem Carson 9g. Dobré - jen kdyby bylo nižší a přsněji drželo střed.

úte 10.07.2007 11:27

Fúha tak to sú tie najhoršie servá aké si tam mohol dať. Čím skôr vymeň. Sú to nespolahlivé a nepresné servá. Stačia tam aj nejaké Waypoint w60 alebo GWS s umelými prevodmi.

čtv 12.07.2007 20:35

no myslim že to nejhorší je právě Waypoint horší servo jsem v životě něměl v ruce. uvědomte si že v f3k jsou serva namáhány poměrně extrémě a je potřeba na výškovku a do křídel dávat opravdu kvalitní serva tj: tah min 1,4kg ideal nad 1,5kg co mohu doporučit: Dymond D60, Futaba S3014, digi serva do 10g (i Hitec HS45HB ale pozor mají malý tah 1,1kg ale zase poměrně tvrdé převody)

pát 13.07.2007 19:57

Polynom píše:no myslim že to nejhorší je právě Waypoint horší servo jsem v životě něměl v ruce. uvědomte si že v f3k jsou serva namáhány poměrně extrémě a je potřeba na výškovku a do křídel dávat opravdu kvalitní serva tj: tah min 1,4kg ideal nad 1,5kg co mohu doporučit: Dymond D60, Futaba S3014, digi serva do 10g (i Hitec HS45HB ale pozor mají malý tah 1,1kg ale zase poměrně tvrdé převody)


No tak to hej ale ja mam pocit ze on tu nespomina F3K. Druha vec je co sa puziva na sutaziach a co len pre rekreacne polietanie. Jasne ze mas pravdu s tymi servami ale nie kazdy da za serva tolko co ty ,ja som mu poradil pomerne lacnu alternativu.

ned 15.07.2007 9:28

No tak to hej co myslíš že je DLG (Discus Lunch Gliders)? jo jo F3K.... ok když levnou variantu tak alespoň HS55 ale rozhodně ne Waypoint 55ka už i trochu středí a nemá vůle (v mezích) a hlavně nemá výrazné krokování což Waypoint nezná, ten nestředí, má vůle, a hrozný krokování

ned 15.07.2007 12:28

Takže koukám co člověk to názor. Zatím tam mám ty Carsony a na moje začátečnické pokusy mi zatím vyhovují. (už bylo i 17minut v termice :wink: )
Tak zatím vyčkám a budu vybírat.

Ještě jeden nápad: Co kdyby jste každý napsal své vybavení (bud sem nebo ke mě na mail) a já to hodím do tabulky a vystavím na webu. Myslím že by to mnoha začátečníkům jako jsem já pomohlo

pon 16.07.2007 15:03

Tak první výsledek je zde:
http://www.danzkarabachu.hustej.net/supergee.htm
Kdo se tam nenajde nebo najde chybu tak at se ozve. Zítra večer budu přidávat a opravovat údaje.
Ještě jsem na radu přidal váhu, tak mi to pls doplňte.
Ahojte Dan

pát 20.07.2007 15:03

Tabulka je doplněna dalšími údaji a přidal jsem pár fotek a trocha textu o svém SuperGee
http://www.danzkarabachu.hustej.net/supergee.htm

stř 03.09.2008 16:41

A co tyhle serva nemate nekdo s nima zkusenosti? http://www.mscomposit.com/elektronika/s ... ml?lang=cz

čtv 04.09.2008 12:46

Ja lietam už druhý rok s GWS Naro a bez akýchkoľvek problémov. Skor ako silu by som preferoval presnosť a držanie stredovej polohy lebo 1,2kg servá úplne stačia.

čtv 04.09.2008 13:46

pilothanter píše:Ja lietam už druhý rok s GWS Naro a bez akýchkoľvek problémov. Skor ako silu by som preferoval presnosť a držanie stredovej polohy lebo 1,2kg servá úplne stačia.

Nejsem o tom přesvědčen,ale co člověk to názor. Taky doporučuji serva do křídla s tahem minimálně 1,5kg, 2kg budou lepší. ( třeba HS65, nebo PowerHD HD 1581 HB ) Na ocasky budou stačit HS 45.
Ze začátku sice budou stačit serva do křídla i s menším tahem, ale časem při razantním hodu křidélka dostanou flatr. Ze začátku jsem měl ve svém prvním F3K serva MS22, po prvním flatru jsem vyměnil za HS65 a je bylo po problému. ( u nulových vůlích je doufám zbytečné mluvit )

čtv 04.09.2008 16:02

makyk píše:
pilothanter píše:Ja lietam už druhý rok s GWS Naro a bez akýchkoľvek problémov. Skor ako silu by som preferoval presnosť a držanie stredovej polohy lebo 1,2kg servá úplne stačia.

Nejsem o tom přesvědčen,ale co člověk to názor. Taky doporučuji serva do křídla s tahem minimálně 1,5kg, 2kg budou lepší. ( třeba HS65, nebo PowerHD HD 1581 HB ) Na ocasky budou stačit HS 45.
Ze začátku sice budou stačit serva do křídla i s menším tahem, ale časem při razantním hodu křidélka dostanou flatr. Ze začátku jsem měl ve svém prvním F3K serva MS22, po prvním flatru jsem vyměnil za HS65 a je bylo po problému. ( u nulových vůlích je doufám zbytečné mluvit )


O čom nie si presvedčený.

čtv 04.09.2008 16:22

že budou stačit serva stahem 1,2kg. :wink:

čtv 04.09.2008 16:31

Šak s nimi lietam a stačia.

čtv 04.09.2008 16:51

Šak jsem napsal, co se časem stane. Když se do toho opřeš. :wink: Ale jak jsem psal, co člověk to názor a zkušenost.
Odeslat odpověď