Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 9:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
Super stroj :D :D :D :D to znie ako by si mal amerických predkov. Tam je to samí superman spiderman atd atd. Už to, že sme to dali, berem ako úspech, pretože boli obdobia ktoré sme slušne predýchavali ale hnala nás túžba urobiť na slovensku niečo na čo budeme hrdi v tejto kategórii a bude to práve naše. Vylepšovanie bude stále pokračovať, nemáme radi s majom priemerné veci :D :D :D :D Krídlo by sme časom vedeli odlahčit o 2-3g a trup asi tiež, čo by bolo 6g ale na 35g lehoša to nevidím :D . Chvostíky už asi lahšie nejdú aj keď sme rozmýšlali sekundu nad xps-kovými ale asi nedobrá cesta.

a tu je krpec vybraný pred "polhodkou" z formy


Přílohy:
20140331_101507.jpg
20140331_101507.jpg
[ 158.83 KiB | Zobrazeno 4184 krát ]

20140331_102633.jpg
20140331_102633.jpg
[ 184.89 KiB | Zobrazeno 4184 krát ]



Naposledy upravil -ms- dne pon 31.03.2014 21:46, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
-ms- píše:
...... Krídlo by sme časom vedeli odlahčit o 2-3g a trup asi tiež, čo by bolo 6g ale na 35g lehoša to nevidím :D . Chvostíky už asi lahšie nejdú aj keď sme rozmýšlali sekundu nad xps-kovými ale asi nedobrá cesta.

a tu je krpec vybraný pred "polhodkou" z formy

"Krpec" je moc hezký :wink:
Ocasky bych nechal určitě balsové, z XPS tohle nevyjde lehčí. To křídlo zkuste promyslet, jestli by jste nezkusili pár kousků bez toho polyše. Jedno, dvě bych si určitě vzal sám, pokud to dokážete dotlačit někam k těm 18 -19 g.
Trup určitě půjde udělat ještě o cca 2 g lehčí.
Jako nutné se mi ale skutečně zdá prodloužit tu gondolku, jinak nemá cenu snižovat hmotnost - nepůjde to dovážit. Při té příležitosti by určitě šla gondolka taky zeštíhlit.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Veľký dík za celý report a námety na zlepšenie. Som dosť prekvapený z tej diferenciácie, ale ak vravíš že si sa tomu venoval a ladil, je to cenný poznatok a opravím to aj v návode. Priznávam, že my sme na nejaké poriadne letové testovanie zatiaľ nemali čas.
Čo sa týka "superstroja" :wink: . Teraz je prvoradé využiť formy ktoré máme a uspokojiť rad čakajúcich záujemcov. Tiež nám začína súťažná sezóna a práca na ďalšom projekte. Mikro je ale moja "srdcovka" takže nevylučujem, že sa do toho nepustíme. Ak sa bude robiť nová forma na trup, gondolka bude dlhšia a štíhlejšia. S 18 gramovým krídlom som zatiaľ poněkud skeptický. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
No uvazovali sme otom super lahkom kridle ale jedine co ma napada potom ako som drzal vladimir uhlik je spravit to ztoho z 26g/m2 a laminovat to na pozitivne jadro pretoze kridlo ala kompozit asi po vazeniach materialov vide tazsie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
-ms- píše:
vladimir uhlik.....26g/m2

laminovat to na pozitivne jadro pretoze kridlo ala kompozit asi po vazeniach materialov vide tazsie


Z tohoto uhlíku jsem to myslel zkusit. Práce je s tím šílená, je to tak jemné, že se to vlákno o všechno chytá.

Možná by to vyšlo hmotnostně dobře i ve verzi jak píšeš - olaminovat s tím pozitivní lehoučké jádro.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 9:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
no vyrezal som na skúšku 1mm hrubé pláty ružového xps , vyrezal pôdorys krídla a zistil že sú lahšie iba o 1g ako naše frézované jadro eps a to tam ešte nemám hl. nosník a pomocné nosníky pravdepodobne z balzy 8O 8O 8O 8O :(takže vidina superstroja sa mne bortí vidím to jedine na odlahčenie tej tkaniny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kolik váží samotné vyfrézované jádro XPS?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
8 gramov z ružového xps (zatiaľ sa nám javí najlepšie až na tú Barbie farbu), 8 g z Depronu a 9 g z bieleho eps.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Řešil bych tedy jenom ten kompozit.
To je tam skutečně 20g tkaniny, pryskyřice...... ?

(Až s tím trochu víc polétám, tak k tomu zkusím něco ucelenějšího ještě napsat. Nezatáčí vám to lehce vlevo, při křidélkách a SOP v nule?)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Áno je to tak a je to odsušené (prebytočný epoxid) takmer na hranicu, za ktorou už má aramid snahu nedržať na jadre. Inak aramid tam nie je len kvôli psychologickému efektu. S jedným sklom 25 g/m2 je to mäkké, s dvomi je to ťažšie ako aramidové. Okrem toho sa netreba babrať so závesom flaperonov. Ruský uhlík by bol málokto ochotný zaplatiť. No a to moje nemá snahu točiť nikam. Asi sa mi podarilo to zlepiť symetricky a v ose.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Nepochybuju , že by si někdo zasloužil MICRO dřív než já , ale já řval jako první :)
Jsem prase a nejsem gramohonič , takže to mám nakonec při první variantě za 63,3g , mám tam nejlehčí FASST 4kanál od frsky ,
http://www.t9hobbysport.com/frsky-tfr4b ... e-receiver
kterýmu jsem zkrátil antény , že koukaj jen ty aktivní fousy , svlíkl jsem ho ze smršťovačky, zohejbal jsem mu piny aby trčely nahoru, a ty piny jsem ještě zkrátil. Můžu ještě zkusit zkrátit servo kabely , ale to jsou takový vlásky , když zkrátim servokabely a z přijímače sundám papírový obal , ušetřím tak asi jeden gram. Ze stran serv mám hranolky z EPP, a nad servama rozpěrku z 2mm uhlíkový kulatinky, přilepený CAčkem k servům , aby se serva moc nepohybovaly (EPP pruží), ale ta kulatinka nemá ani gram.
Baterku mám GensAce 250mAh 15C.
Schválně jsem zkoušel i nalít na papírek větší množství CA lepidla a navážil jsem 0,4g , takže s lepidlem jsem to taky nemohl dostat takhle vysoko.
Říkal jsnem si , že ty servo kabely a přijímač budu řešit , jen když to bude moc těžký na čumák. Osirise II mám taky 300g , nemám 250g a nijak mi to nevadí. Nesoutěžím , bavím se.
Takže to mám těžký na čumák, těžiště asi 37mm , ne 42 podle návodu. Určitě se dá dát lehčí baterka , a úpravy uvedené výše.
Nastavil jsem 3 letový režimy podobně jak mám osiriseII (jen v jiným měřítku):
--diferenciace 1:2
A) - Pro hod 1mm klapky nahoru , malinko potlačená vejškovka
B) - Pomalej let , klapky 1mm dolu, vejškovka rovně.
C) - Brzda - klapky docela dolů , vejškovka trochu hore.
A tak jsem to byl teď večer ještě rovnou vyhodit. Vejškovka chtěla pro hod malinko dolů, ale v pomalým letu je to hotový, na brzdy nedošlo. Hodil jsem to tak 30x.
Teď to nejdůležitější: "ÚÚUUUÁÁááááá!! Moc se mi to líbí!!!!" Jde to až překvapivě bez otočky hodit docela vysoko, hádal bych , že bez snažení určitě 20m.
V mým režimu pomalej let to opadá fakt malinko , trochu mi chybí směrovka a tak se musím moc snažit , abych to v zatáčce tolik nenakláněl do strany, a když to přemlouvám a směrovkovým kormidlem jsem až nadoraz , tak to opravdu zatáčí i bez naklonění :)
Těch posledních patnáct metrů to letí metr nad zemí , jak dospělý káčko a do ruky se to chytá mnohem líp.
Hustý je , že až odlehčím tu výbavu v čumáku , bude to lítat ještě líp!
Sorry za román :)


Přílohy:
01.jpg
01.jpg
[ 80.02 KiB | Zobrazeno 3667 krát ]

05.jpg
05.jpg
[ 82.19 KiB | Zobrazeno 3667 krát ]

10.jpg
10.jpg
[ 64.56 KiB | Zobrazeno 3667 krát ]

12.jpg
12.jpg
[ 69.86 KiB | Zobrazeno 3667 krát ]


_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: ned 13.04.2014 9:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
Včera sme hodili formy do pece a zostalo chvílu času vybehnúť na letisko pohádzať krpca. Boli najideálnejšie podmienky aké si človek može priať na zálet, ticho bezvetrie 13 stupňov a žiadny večerný olej ale najobyčajnejší vzduch bez pohybu. Hádzali sme až do tmy a tešili nás priemerné lety 70-90 sekúnd na let čo sme zhodnotili vcelku pozítivne a len sme sa utvrdili, že to nie až taký opadavec :D :D aj keď so suťažným brusom sa to nedá porovnať, ale však mikro je na zábavu nie na contesty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 6:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
Dotaz asi na krtka: ad výbava,RX tady není co řešit,ale vybírám serva - jak se ti osvědčily ty tvoje
jemnost chodu,středění? Díky za odpověď!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Kým sa krtek ozve, EMAXy mám aj ja, v prvom prototype. Čo sa týka stredenia a krokovania, sú porovnateľné s Dymondmi D2.7. Nie je to žiadny HighEnd, ale v tejto veľkosti asi ani žiaden nie je. Na mojich (dvoch zo štyroch) sa ale časom prejavila jedna chyba a to je oska náhonu potenciometra, ktorá je tam len dosť voľne nasunutá a vypadla. Čo znamenalo vydolovať servá, rozobrať, opraviť... Najbližšie chcem vyskúšať tie E-flite DS35 z linku od krtka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Discovery micro
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 13:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
hm, ty E- flite asi vyberu,díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz