Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: pát 05.07.2013 18:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
špunt píše:
Tak koukám u isise dodací lhůta do dvou měsíců, což se mi vůbec nelíbí. Čekal jsem že až přijdou peníze koupim to jak v obchodě na teď


Mám tu navíc dvojkového Thowta, který je hned k mání.

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: pát 05.07.2013 23:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2012
Příspěvky: 135
Bydliště: Chlum u Sedlčan
Obrázky: 4
onca píše:
Mám tu navíc dvojkového Thowta, který je hned k mání.


On zájem by byl, ale čekám teď na peníze.. Mohou dorazit za pár dnů, ale může to být i měsíc.

_________________
ze všeho může být házedlo, vždy to můžete vzít (zlomit) a zahodit :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 9:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak jsem si pořídil Fling DLG od Greatplanes. Včera jsem vybalil z krabice a žádné velké nadšení:

1. Potah křídla plný bublinek
2. Je to sice kluzák, ale v balení je i vrtule :twisted: . Ono to původně mělo být pravé křídlo, ale je zkroucené tak, že by jako ta vrtule mohlo i sloužit.
3. Na obalu je uvedena hmotnost 340-400g. Není uvedeno jakou hmotnost mají na mysli, zda vzletovou či jen draku, ale je to jedno. Když jsem zvážil křídlo, trup a ocasní plochy, vyšlo mi 410g. Bez bižuterie a jakéhokoliv elektro vybavení.

Nevím jestli mám smůlu na špatný kus nebo je to u Greatplanes standard, ale prozatím poměrně velké zklamání. Křídlo snad srovnám, postavím to a zkusím zalétat. Vzhledem k tomu, že je to moje první DLG, neočekávám od toho žádné velké výkony a navíc tam kde chodím létat je bezvětří spíše vzácností by to jakž takž posloužit mohlo . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 21:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
410g ....
Uaaaa, tak to jsi si neběhnul....no, teď s tím asi už moc nenaděláš. Házedlo, aby jsi si alespoň trochu polétal, musí být do 300g letové hmotnosti, no tak do 330, jinak to nemá moc cenu.
V tvém případě to vidím tak, buď pod cenou prodat jako svaháka, nebo to teda dokončit a být připraven dát do nosu motor. Pokud to budeš dokončovat, asi bych slepil křídlo s větším vzepětím....
Moc si to zase neber, sám jsem udělal také dost "kopanců", které mě stály peníze.....
Měj se, J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 22:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Já si to neberu, předem jsem věděl, že v případě tohoto modelu nekupuji nějaký hi-tech . . . :)

Píšu to tady spíše jako varování pro případné další zájemce.

Chtěl jsem si prostě zkusit DLG (ne nutně F3K), za pokud možno nepříliš vysokou cenu. Prostě to dostavím, vyzkouším a pokud to nerozbiju, tak to po sezoně prodám a koupím si některý ze zde doporučovaných modelů.

Jinak potah jsem rozžehlil, křivé křídlo úspěšně (snad) rovnám, takže jenom ta váha . . . Ale s tou nic neudělám, leda že bych to vyhodil a postavil něco jiného. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 21:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Dnes jsem zalítal Flinga DLG.

Ještě bych rád uvedl na pravou míru ten nedožehlený potah - bavil jsem se o tom s prodejcem a údajně je to OK. Nedožehlují to schválně, aby se to při přepravě nezkroutilo. Nevím co je na tom pravdy, jak jsem koupil, tak prodávám.

Můj Fling má vzletovou hmotnost šílených 560g, nicméně jako pomůcka na cvičení diskových startů asi poslouží. Po pár zákluzech a vyhozeních stylem "oštěp" jsem to začal házet z otočky. Lítá to celkem slušně (na tu váhu), po pár startech jsem se naučil chytat ho do ruky. Bohužel při posledním letu jsem musel přistát do nějakého zelí nebo co to tam rostlo a utrhnul jsem výškovku. Naštěstí to povolilo v lepeném spoji (epoxy 8O ), takže žádná velká škoda.

Alespoň pořeším úhel náběhu výškovky, první starty ukázaly, že by to chtělo trošku natáhnout. V rámci záletu jsem to pořešil trimem, ale lepší bude natáhnout celý stabilizátor. Až odladím geometrii a naučím se házet výše než těch cca 15m, které jsem dělal dneska, tak dám info jak to lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling DLG
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 8:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Slíbil jsem zprávu o tom, jak lítá Fling DLG. Tak tady je:

Píšu s ročním zpožděním, protože jsem si pořídil F3K Long Shot 4 od Ivana Hořejšího, takže jsem čekal až si zalítám i s jiným DLG a budu mít s čím srovnávat.
Výsledek je takový, že Fling DLG je totální tragédie a doslova vyhozené peníze. Nehodí se ani na trénink házení, protože tím jak je těžký, stejně nejde pořádně vyhodit a hlavně po pár startech má člověk totálně otlačené prsty. Long Shota jsem házel cca hodinu v kuse a úplně v pohodě. Bodejť by ne, když je o 250g lehčí.

Letové vlastnosti jsou samozřejmě taky špatné - beru-li to jako DLG. Je to spíše takový hotliner, takže chytání přízemní termiky je téměř vyloučeno.

Pokud o něm někdo uvažuje, tak snad jedině na svah (je dost těžký a pevný) nebo omotorovat (případně opatřit háčkem) a mít takový kapesní hotliner. Ale jako DLG opravdu nepoužitelné.

Cenově to vychází tak, že Fling DLG stojí 3tis. Kč, Long Shot pak 5,5tis. Kč. Tedy ani ne dvakrát dražší, ale několika násobně lepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz