Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Další Aspirin v Čechách
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2007 10:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Na Borku 1604 Jirkov 43113
Tak jsem neodolal superstroji Ludka Novotného a pořídil jsem ho taky,mam stejnou verzi jako privez ukázat Ludek do mělníka herexové krídlo s uhlíkovým výpletem ,stojí to teda příšernej peníz ale po včerejším zalétávání jsem uznal že ta investice stála za to.Ještě jsem se do toho moc neopíral ale dával jsem do hodu tak polovinu energie,výšky odhaduji kolem 30m,Letadlo jsem ani trosku netrimoval prostě jsem nastavil výchylky dle návodu a hurá nahoru,Ero krasně stoupa pod uhlem 50až70stupnu z prumerneho hodu jsme včera měřily dobu letu a za uplného klidu be termiky prostě olejovej vzduch kolem 7 hodiny večer byl každý let pres 95s.Váha modelu mi vysla 258g bez 3gramového olůvka ktere jsem tam dal odpoledne když foukalo a bez balastního závaží které je 32g a je do větrného počasí kolem 7m/s.Nejáke fotky ze stavby sem hodim navečer až prijdu domu z práce.

jinak pro nezasvědcené tady je link na stránky výrobce
http://www.tud-modelltechnik.de/start_english.htm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
ale notááák jaký superéro..???? je to normální letadlo jako každý jiný akorát s nim lítaj ti nejlepší a proto se Aspirin umisťuje na prvních pozicích. Kdyby někdo vyhrál Eurotour s jinym érem všichni si poříděj to....
Ale jednu věc má Aspirin nejlepší a to tu cenu... :D :D (přez 500euro.... to je fakt ústřel!!!!!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 21:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Tý brrďo, tak to je pěkná cena. Za to mám novýho 15kovýho akrobata.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: To Polynom
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 21:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Na Borku 1604 Jirkov 43113
Jasný plně s tebou souhlasim ale musís zas uznat že tohle letadlo je aktuálně to nejlepší na contestech uvidiš až si to zapáčkuješ Zach je Zach jsou to taky super era ale myslim že má cenu si připlatit aspirin je fakt uplně o něčem jinym,Tady dam nějáký linky na fotky mojeho stroje

http://f3kmaniak.ic.cz/Aspirin/Obraz004.jpg
http://f3kmaniak.ic.cz/Aspirin/Obraz001.jpg
http://f3kmaniak.ic.cz/Aspirin/Obraz002.jpg
http://f3kmaniak.ic.cz/Aspirin/Obraz003.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 21:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
No jo, to už jsou vyšperkovaný mašiny. Nic pro rekreační polítání. Já uvažoval o klasice z balsy, ale to bych musel jít do gumicuku. Hod za křídlo by nemusel být to pravý pro balsovou konstrukci. Mám totiž volnou volantovku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 21:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2007
Příspěvky: 252
Bydliště: Vrchlabí
Balzová klasická konstrukce to bez problémů vydrží, jen to chce trochu silnější, já s tím mlátím už půl roku a lítá to pořád. Na netu je spousta obrázků balzových F3K pro obyčené rekreační lítání, levné a výkonné. Třeba tadu je jeden českej kousek
http://pampeliska.jinak.cz/articles.php?lng=cz&pg=437


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2007 22:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Na Borku 1604 Jirkov 43113
To jistě ano pro rekreační létání stací samodomo ale pokud chces lítat soutěžně eurotour tak ti to prostě nestačí.jinak zipů jsem měl asi 5 supr ero na humu akorát másto tý balzový tyčky na ocas to chce uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 7:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 107
Další kategorie na kterou se lidi vykašlou.To už tu bylo viz RC kombati


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 7:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Na Borku 1604 Jirkov 43113
Proc by na ni kašlali spoustu lidí baví a začína se v čr po nekolika letech znovu rozvíjet ale piloti kteři chtějí létat nejen v čr musí pořídit hold lepší stroje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 8:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 107
Pamatuješ,kdy začla házedla a házelo se jako oštěpem?
Kolik bylo lidí na závodech pokud to pamatuješ?Minimálně 30,Závody byli skoro každých 14 dnů.
A dneska?Kolik lidí ti přijede na závody?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 8:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Figaro píše:
Další kategorie na kterou se lidi vykašlou.To už tu bylo viz RC kombati
Musím souhlasit. Asi se sice úplně nevykašlou, ale dost lidí to už odradilo. Původně to měla být lidová kategorie a kde to je dneska? Bohužel je to ovlivněto vývojem materiálu a povolením v Pravidlech. Kdyby byla kategorie "Samodomo", byla by asi základna širší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 8:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Na Borku 1604 Jirkov 43113
Jasně že pamatuji te to není o tom že lidi nejezdí na závody ale nejsou pořadatele soutěží nejakou uspořádej a přijedem Díky Mělníku který dělá Honza zelenka se od Lonska F3K probralo v Rc modelech loni na jaře byl článek o tom že se nás sešlo 11 a byl to úspěch a letos??na mělník jezdí pravidelně minimálně 12 stálých pilotu Jinak problem je i v tom že sezona F3K Eurotou je dost nabytá letos je snad jeden volný víkend kdy se nic neléta a dobří piloti jezdí ven takže se staneže když se Mělník kryje s něcim venku tak ty lidi jedou radeji za skušenostmi ven


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 8:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 107
1.5. jsem na Mělníku napočítal 9 lidí.Proč myslíš,že je málo soutěží?Není to náhodou také tím,že už tyto ceny odrazují lidi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2007
Příspěvky: 278
Hoki,
měl jsem éro (teď ho dostal jeden akmarád na učení) které mělo balzový žebra navlečený na 8mm uhlíkový trubce, vzepetí do dvojitého V, potah vlies. Dvě serva, ocas naháněný špagátem. Jediný na co je třeba dát u toho ušáka pozor je spojení mezi uchem a středem a uprostřed křídla.
Na soutěžní lítání F3K to určitě není, ale vzít si to na louku a zaházet si jen pro radost z lítání:) - na to je to ideální. Pokud k tomu přiděláš háček, můžeš jezdit na soutěže RC H (tam se nevrhá ale éra se pouští na gumicuku, mimochodem, myslím, že letos je v kalendáři víc soutěží RC H než F3K :).

Jestli chceš, napíšu ti víc info.

K hodu oštěpem: nic proti, ale měl jsem nějakou dobu problémy se zády a tenhle druh házení jim určitě neprospěl. To byl jeden z důvodů, proč vzniklo popisovéné éro: zjistit jestli ještě půjde házet. A šlo a dobře, bez následků.

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2007 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
To bys byl Mirku hodný. Já soutěžně dělal akorát RC-auta. Já jsem z těch modelářů co si rádi své dílka staví. A vycházím lehčí než stavebnice či plánky. Ale i nejlepší stavitel (to já ještě nejsem) s kompozity nemá šanci. Co dělám se můžeš mrknout na mém blogu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz