Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 20:25 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Zdravím kolegy :-) tentokráte řeším při stavbě káčka výškovku :-)
Mám trup (takový ten vakuově tvarovaný z jednoho kusu) a ten má kozlík na výškovku. Tak přemýšlím jak jí nejefektivněji přidělat jetli ji udělat na šroubky(šroubek - v kozlíku je totiž jen jedna dírka ) , šroubek a dodělat nějaký čepík a dírku do kozlíku, a nebo výškuvku přilepit obě strany jsou hezky hladké takže to asi nebude dvakrát držet ....... jiank stavím spama od GWSky a trup je od Ondra Rezlera :-) díky za rady porady názory zkušenějších než jsem já

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 1:55 
Mazák
Mazák

Ve Stobelu ( i v druhém kusu) to mám našroubované na dva polyamidové šroubky. Stačí to, výškovka ale musí dokonale sedět a kopírovat tvar sedélka. V Osirisu mám jediný krátký čep z uhlíku o průměru 3mm, výškovka a sedélko jsou lehce zdrsněné a přilepené je to 30min epoxidem. V jiném Káčku to mám na dva malé krátké čepy průměru 2mm a přilepené, V dalším jeden čep, jeden šroub.
Sestavu kterou máš Ty, můžeš spasovat na jeden čep 3mm uhlík a přilepit. Dělej to pečlivě, ve výškovce musíš mít v tom místě čepu epoxidové vyztužení, čep musí procházet celou tloušťkou výškovky a být začištěný s horní stranou (nebruš to zasunuté ve výškovce, doprasíš horní stranu). Do sedélka toho stačí cca 3mm. Napřed čep vlepíš do výškovky, vyvrtáš díru do sedélka a vlepíš výškovku s čepem.
Musíš tam mít našroubované křídlo !!! a kontrolovat osy. Je nutné přesně dodržet úhel nastavení výškovky, protože následně s tím už nejde nic dělat.
Pokud by jsi měl nějakou domádo kombinaci křídla, trupu, ocasek, která se tady nelétá, nemůžeš to takhle udělat, protože napoprvé netrefíš úhel nastavení výškovky.

PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mas kridlo a trup z dvoch roznych modelov (neviem co za vyskovku mas) preto budes musiet zrejme ladit uhol nabehu vyskovky. Hlavne ak je tam nesumerny profil. Preto by som to urobil na skrutku - mozno dve. Ak doladis uhol nabehu tak potom to mozes zalepit...

PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 9:52 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
JMalik píše:
Ve Stobelu ( i v druhém kusu) to mám našroubované na dva polyamidové šroubky. Stačí to, výškovka ale musí dokonale sedět a kopírovat tvar sedélka. V Osirisu mám jediný krátký čep z uhlíku o průměru 3mm, výškovka a sedélko jsou lehce zdrsněné a přilepené je to 30min epoxidem. V jiném Káčku to mám na dva malé krátké čepy průměru 2mm a přilepené, V dalším jeden čep, jeden šroub.
Sestavu kterou máš Ty, můžeš spasovat na jeden čep 3mm uhlík a přilepit. Dělej to pečlivě, ve výškovce musíš mít v tom místě čepu epoxidové vyztužení, čep musí procházet celou tloušťkou výškovky a být začištěný s horní stranou (nebruš to zasunuté ve výškovce, doprasíš horní stranu). Do sedélka toho stačí cca 3mm. Napřed čep vlepíš do výškovky, vyvrtáš díru do sedélka a vlepíš výškovku s čepem.
Musíš tam mít našroubované křídlo !!! a kontrolovat osy. Je nutné přesně dodržet úhel nastavení výškovky, protože následně s tím už nejde nic dělat.
Pokud by jsi měl nějakou domádo kombinaci křídla, trupu, ocasek, která se tady nelétá, nemůžeš to takhle udělat, protože napoprvé netrefíš úhel nastavení výškovky.

naprosto vyčerpávající odpověď :-) je to kombinace křídla a ocasky jsou z jednoho modelu (výrobce totiž zatím nevyrábí trup) tak jen trup je z jiného modelu

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}