Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2012 17:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Zdravím,
letos jsem tak trochu "začal" s F3K a ... moc se mi to líbí, pro začátek mám Gladiátora2.... podařílo se mi už "vyladit" házení tak, že mě nebolí kolena :) , létá to kam má, .... ale objevil se jiný problém a to, že mi "placička", za kterou ukazovákem a prostředníkem házím, "rajbuje" zejména "bříško" prostředníku tak, že to po hodině házení dost bolí ( a i pak oteče), pak se nemůžu "soustředit" na házení a .... stojí to "za starou belu"...
Čím to je, resp. potkalo to i něhoho z vás ?
Je z tohoto důvodu lepší "kruhový" kolík ? Nebo pomohou rukavice nebo nějaký návlek ?
Nebo se musí házet tak, aby ta "placička" ten prst "nerajbovala"...?... Jak ?
dik J.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2012 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Používám golfovou rukavici a prsty nebolí :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2012 23:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2007
Příspěvky: 85
dělám sportovní lukostřelbu, třeba by pomohla lukostřelecká rukavice, něco jako toto:
http://www.archery.cz/index.php?productID=495


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2013 1:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Kolíček je to samí. Při vyklouznutí z prstu se mi také odírá.
Ale vypěstoval jsem si mozol a pak v pohodě.
Jinak co použít omotávky na prsty na volejbal

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2013 9:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já si placičky vyrábím sám. Dělám to podle těch prvních co měl Ikar (YPSI) na házedlech. Nejvíc mě ničily prsty jen placaté, teď je mám do kapkového profilu a ke konci se ještě zužují. Ale to s tím mozolem je pravda, chce si to prostě vypěstovat na prstech mozol časem ti tam ztvrden kůže a je klid. Chce to čas.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2013 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
správnému tvaru placky je třeba věnovat pozornost, zkoušet, přibrušovat hrany a zkoušet... správná placka nebolí ani bez rukavice. Případně pomáhají ty golfové. dále se zaměřit na techniku hodu, dobře provedený hod by neměl dělat problémy.

obecně se ale placky začaly používat právě proto, že kolík nejde upravit, nebo jen minimálně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2013 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
JiriB píše:
Zdravím,
..... mám Gladiátora2............."placička", za kterou ukazovákem a prostředníkem házím, "rajbuje" zejména "bříško" prostředníku .............
Je z tohoto důvodu lepší "kruhový" kolík ? Nebo pomohou rukavice nebo nějaký návlek ?
Nebo se musí házet tak, aby ta "placička" ten prst "nerajbovala"...?... Jak ?
dik J.


Házel jsem Gladiátora s kolíkem, placičkou, Osirise s windgletem, mám mini F3K s placičkou, F3K s placičkou, další F3K s placičkou do "T", kde je to vlepené až do okrajového oblouku křídla.......
Nejhorší je ten kolík, protože to nejde nijak anatomicky přizpůsobit a nemůžeš tam dát tak velký průměr kolíku, aby to trochu sedělo na prsty, protože by jsi už značně narušil aerodynamiku.
Winglet na Osirisu mě osobně vyhovoval, je to na nejvzdálenějším bodě od osy trupu, takže je to výhodné i z pohledu mechaniky hodu, ale už jsem to viděl i uřezané a nahrazené kolíkem, protože si na to dotyčný nezvyknul.
Placička je velmi dobrá, protože si to přizpůsobíš svým prstům a pokud je to vlepené jako to má např. EDGE, tak je to i optimálně na konci křídla. Kdyby ještě výrobce vytvořil to "T" ne na 90°, ale o cca 5° menší úhel, tak to nemá daleko k dokonalosti.
Pokud začneš házet někde cca nad 45m, tak brzy zjistíš jak to má být. Pokud házíš 25m, tak řešíš i jiné problémy, ale tohle by jsi neměl taky opomíjet.
Z kolíčku jsem míval stinku na bříšku prstu, z wingletu a placiček ne.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Niektore koliky mi sedeli viac, ine menej (co sa tyka odierania). Skusal som si to aj nevsimat a vypestovat nejaky mozol, ale zdalo sa mi, ze ta cesta je prilis trnista a bolava, tak to aktualne riesim tak, ze si prsty (ukazovak a prostrednik) omotavam leukoplastom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 23:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
robin píše:
Niektore koliky mi sedeli viac, ine menej (co sa tyka odierania). Skusal som si to aj nevsimat a vypestovat nejaky mozol, ale zdalo sa mi, ze ta cesta je prilis trnista a bolava, tak to aktualne riesim tak, ze si prsty (ukazovak a prostrednik) omotavam leukoplastom.


Odvrtej kolík, dej si tu placičku.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 10:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Aha, zle som sa vyjadril. Kolik uz davnejsie nepouzivam, pouzivam placku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Našel jsem tu tenhle odkaz http://www.aerolated.info/index.php?opt ... &Itemid=61 a chtěl bych zkusit něco vyrobit.Jen si vůbec nejsem jistý rozměry.Na tom spodním obrázku se mi to zdá zbytečně dlouhý.Nebo to má na 4 prsty?Dýlku bych udělal na dva prsty plus křídlo ale co šířka a tloušťka?Co máte vyzkoušeného aby to hned nepraskalo?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Těžko to z té fotky posoudit, protože křídlo je v té perspektivě zkreslené. Ale může to být zbytečně dlouhé. Být Tebou, tak tu placičku koupím hotovou a jenom si jí upravím. Jedna, dvě, se nevyplatí vymýšlet a dělat.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Za sebe jsem vyzkoušel kolík - naprosto mi nevyhovuje, placičku jak s oválným průřezem - dobré, tak s ovlálným průřezem a vybráním pro 2 prosty - prohnutí kolíku, nic moc a nakonec kolík, který je tvořený něčím jako uhlíkovou destičkou, která je prohnutá (při pohledu zhora, dá se do něj pěkně opřít palec) s rádiusem směrem k trupu, nevím jak líp to popsat, má to tak od výroby Salonit a ten mi sedí naprosto dokonale. I kdybych házel snad celý den, tak ani nebudu vědět, že se něco dělo. Perfektní. Bohužel nevím o tom, že by takový někdo dělal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2013 21:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 297
Bydliště: Vysočina, Nové Město na Moravě
Co tady ten polotovar? http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... wing-blade

_________________
https://sites.google.com/site/martinzvysociny/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2013 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
martijn píše:


Dobrý.
Já třeba používám ne tak extrémní vytvarování, ale to je čistě věc názoru a co komu vyhovuje.
Výborné je tohle:http://www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=DLG-CONTOURED-BLADE&name=contoured-dlg-thowing-blade, ale předpokládá to počítat s tím už v konstrukci křídla. Moc by se mi to líbilo třeba na Stobelu, ale tam je to rizikové osadit.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz