Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2013 17:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak jsem včera házel v podstatě v kuse asi 3,5 hodiny a dneska asi 2,5h. Docela to cítím... :)
K Marabu - třikrát jsem urazil směrovku... Zem je tvrdá, žádná tráva, ruce levé... A stačí tomu opravdu malinko... Až jsem provedl "brutální" opravu na poli pětiminuťákem a dřívkem od zmrzliny (!), tak to vydrželo nespočet následných tvrdých přistání. Ale vypadá to hrozně... :) Brzo udělám směrovku novou.
Marabu přežil několik OPRAVDU tvrdých přistání, pokažených hodů, tvrdých zapíchnutí do pole... Už jsem ustřihnul několik silonových šroubů křídla.
Obrázek

Ohledně výkonů - nemá význam hodnotit moje výkony, jsem poleno a ještě věčný začátečník. Když mi to moc nejde tak jsem ve vzduchu přes půl minuty, když je to trochu lepší a nejsem ještě tak utahaný tak opakuju časy kolem 50 sekund, když se na to soustředím, tak něco přes minutu (měřeno od ukončení hodu, stopky se mi zapínají při přepnutí letové fáze na vrcholu hodu). Párkrát a to přičítám nějakým bublinám, jsem měl přes minutu a půl.
Dneska už jsem se snažil přistávat do ruky, což se docela dařilo, ale jedno "příliš dynamické" přistání do ruky skončilo rozesmátou náběžkou, jinak bych tam skotačil ještě teď :)
Obrázek

Hlavním cílem tady toho mého skotačení bylo trochu se hýbat u modelařiny, bych trochu shodil, což Marabu plní na sto procent :) a navíc mě to baví :)
Až to trochu víc rozštípu, tak vyměním ocasky, a trup, který se mi zdá že svou kvalitou ostatní díly převyšuje, dostane jiné křídlo, už třeba nějaké kompozitové.
Ale než to rozštípu, tak to doufám bude ještě nějaký ten pátek trvat :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 20:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Hážu to blbě, nízko, ale rád :)
A ony se ale ty výkony pomalu ale jistě šplhají nahoru, chca nechca. Mám to jako "odrelax" a to plní Marabu na sto deset percent :)

Tady jsme včera trochu blbli s dcerou před focením zatmění Měsíce :)
(je to točené jen mobilem, ale cosi tam vidět je...)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2013 23:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
RiMr píše:
Hážu to blbě, nízko, ale rád :)
A ony se ale ty výkony pomalu ale jistě šplhají nahoru, chca nechca. Mám to jako "odrelax" a to plní Marabu na sto deset percent :)


Díky za inspiraci. Když jsem viděl to video, tak jsem se dnes po delší pauze vydal házet svůj Mini Vertex. A byla to paráda, i když zatím mi to ve vzduchu vydrží tak nanejvýš 50s.

Obdivuji ta přistání do ruky. Mně pořád ještě práce s brzdami (=klapkami) moc nejde - buď brzdím málo a nestačí to, nebo brzdím moc a letadlo se propadne. Při minulém tréningu přistání do ruky jsem taky naboural náběžku (píšu o tom v jiném vlákně), takže dnes jsem to raději ani nezkoušel. Směrovku už jsem měl taky uraženou, dám novou až se naučím to přistávání do ruky a nebude tak trpět.

Tak házedlům zdar.

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.05.2013 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
jkmbprg píše:
...buď brzdím málo a nestačí to, nebo brzdím moc a letadlo se propadne...
V tom prípade máš zle nastavené brzdy, resp. potlačenie výškovky pri brzdení. Ideálny je na to mix s možnosťou plynulej krivky, lineárne to nie je ono. Model má pri brzdách v ktorejkoľvek polohe len spomaliť a primerane klesať. Na začiatku je tá krivka strmšia aby sa pri rýchlom plnom zabrzdení nevzpínal. Keď doladíš brzdy je pristávanie do ruky dosť jednoduché, vidím to na dvoch Káčkarskych začiatočníkoch u nás v klube. Zvládli to veľmi rýchlo a málokedy sa im to nepodarí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.07.2013 9:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Videjko z polétání na svahu - Marabu má za sebou další stovky neumělých hodů mých i jiných začátečníků, co si to chtěli zkusit. Mě to (zatím) na blbnutí s F3K bohatě stačí :)
[youtube]http://youtu.be/WvvmRfDGo_w[/youtube]

EDIT ...nějak ty youtube funkce na video v článku nefungují, tedy tady přímý link:
http://youtu.be/WvvmRfDGo_w

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 13:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 1
JMalik píše:
Vidlák vrhač "když se do toho opře co to jde" dokáže zlikvidovat technicky blbými hody i kompozity.


Muzes to prosim vice rozvest? Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.08.2013 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mrchar píše:
JMalík napsal: Vidlák vrhač "když se do toho opře co to jde" dokáže zlikvidovat technicky blbými hody i kompozity.

Muzes to prosim vice rozvest? Diky


Když to budeš házet tak, že v poslední fázi s tím trhneš nahoru, tak chytíš křídlem o trávu.
Když za to škubneš, místo plynule se zrychlující otočky, tak dokážeš vyrvat ven z křídla i dobře vlepený kolík, nebo placičku.
Taky jsem viděl ulomenou špičku křídla (tu házecí s placičkou), protože Vidloš si myslel, že to zvedne za konec křídla do horizontu a pohoupá s tím, co to vydrží.
Na a když to neházíš technicky dobře a zkusíš to dohnat brutální silou, tak ti to může vyjet z prstů úplně do jiného směru a buď to zaryješ, nebo trefíš nějakou překážku. Občas na tyhle blbě provedené hody maximální silou zlomíš i trup těsně za křídlem, protože to rozkmitáš.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Dobrý deň, ak by som si išiel kupovať jeden zo spomenutých modelov Marabu alebo Pinocchio tak ktoré si mám kúpiť? Je tam rozdiel len v tom trupe?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 23:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Počuj a nechceš si to rozmyslieť a ísť do niečoho dospelejšieho?
Dnes už ten vývoj je úplne inde a dá sa kúpiť za rozumný peniaz olietané káčko s vlastnosťami niekde úplne inde = aj to lietanie bude na inej úrovni hneď od začiatku.
Len taký moj postreh a skusenost, kazdopadne sa tesim z toho, ze uvazujes o zaobstarani si káčka :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 7:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Ešte to nejdem určite kupovať, treba najskor nové brzdové platničky a zimné pneu na auto :D Kčko si budem možno na vianoce kupovať, tak budem sledovať bazár


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 9:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...otázka je, jestli to bazarové káčko za trojku (což je cena Marabu) bude ve finále skutečně lepší volba. Osobně bych raději bral "jen" konstrukčního ale nového Mrabu s novým a slušným trupem (na který se dá snadno později dokoupit kompozitové křídlo), než nějakou vyžvýkanou gumovou propurexovanou záležitost s nadvakrát lepeným zlomeným trupem....
Ale třeba narazíš na slušný kus, občas k vidění jsou. Ale někdy jsou taky k vidění vyložené vraky co evidentně prodělaly několik sovětských ofenziv :)
Tak buď opatrný při výběru :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Suhlasim, urcite si treba dat pri kupe ojetiny pozor, nech je to hocico. :wink:
Urcite som mal skor na mysli nejakeho este zachovaneho kompozita, na koniec sezony budu pretekari prezbrojovat (ja tiez), tak si myslim, ze sa bude dat nieco vybrat za slusnu cenu.
Som ochotny poradit. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 8:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
RiMr píše:
...otázka je, jestli to bazarové káčko za trojku (což je cena Marabu) bude ve finále skutečně lepší volba. Osobně bych raději bral "jen" konstrukčního ale nového Mrabu s novým a slušným trupem (na který se dá snadno později dokoupit kompozitové křídlo), než nějakou vyžvýkanou gumovou propurexovanou záležitost s nadvakrát lepeným zlomeným trupem....
Ale třeba narazíš na slušný kus, občas k vidění jsou. Ale někdy jsou taky k vidění vyložené vraky co evidentně prodělaly několik sovětských ofenziv :)
Tak buď opatrný při výběru :)



Zase realisticky to ber takto:
Cena (třeba Isis) je cca 4900 korun.
Cena Marabu/K1500 je cca 3000 korun.

Při naprosto běžném poklesu ceny při prodeji z druhé ruky mi cena za model stylu Isis v mírně olétaném stavu něco kolem 3500 nepřijde nijak nereálná či podezřelé a to už je proti Marabu rozdíl zanedbatelný a vlastnosti přitom budou pořád jinde... Co se týče olétanosti, tak se asi u secondhand "popkornu" nevyhneš troše omačkání křídla, ale na druhé straně zbořené to nemusí být vůbec. Já třeba mám doma poměrně letitá F3K dvě, nalétáno mají poměrně dost, ale vážnou havárii za sebou prostě nemají (koneckonců proč také?)...

Hodnocení ceny bude v reálu samozřejmě trochu složitější, téměř nikdo nebude při prodeji F3K vyndávat serva (občas to ani nejde), čímž se cenová kalkulace u "secondhandu" zamotá někdy k lepšímu, někdy k horšímu, nicméně při rozumné nabídce by podíl ceny draku nemusel příliš vybočovat z výše uvedeného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 9:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ale dyť jo. Já neříkám, že se nedá koupit pěkné jeté házedlo. Jen říkám, aby si nekoupil natřikrát přeražený lepený vrak za nepřiměřenou cenu. Stačí občas kouknout na modelbazar, co za zoufalé purexáčky se tam nabízí a za kolik...

Tak mu jednoho z těch svých zachovalců za tu cenu co říkáš prodej a má vystaráno... :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 11:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
RiMr píše:
Ale dyť jo. Já neříkám, že se nedá koupit pěkné jeté házedlo. Jen říkám, aby si nekoupil natřikrát přeražený lepený vrak za nepřiměřenou cenu. Stačí občas kouknout na modelbazar, co za zoufalé purexáčky se tam nabízí a za kolik...

Tak mu jednoho z těch svých zachovalců za tu cenu co říkáš prodej a má vystaráno... :wink:


Nedávno jsem docela o prodeji uvažoval, ale kupodivu o volnější z modelů projevil vážný zájem syn (který jinak v poslední době k létání ochladl), tím to padlo.
Jinak já sám pro sebe mám Thowta a toho si hodlám nechat, jsem plně spokojen. Na soutěže čas nemám, ale občasné zablbnutí je fajn :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz