Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Marabu nebo Pinocchio od RCT Svobody?
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 12:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Zdar!
Máte někdo nějakou zkušenost nebo povědomí o výše uvedených házedlech od Svobody?
Možná bych pod stromečkem uvítal něco "hotového" co snese kruhový hod...
http://www.hobbyarena.cz/page2.php

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 12:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
To Pinocchio je asi to stejné, jako K-1500 co má na svém webu Ondřej Rezler.
To jen pro informaci, žádný závěr z toho nedělám (jen předpoklad, že by asi nenabízel šmejd a snad by se k tomu uměl i fundovaně vyjádřit).

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
K 1500 je opravdu stejné jako Marabu, jenže obchodníci v zahraničí chtěli mít éra rozlišené.
Pinokio je s trupem od Sisiny a Marabu s trupem od Thowta, ale bez UMS a se skleněnou přídí.
K 1500 bych doporučil pro modeláře, kteří od toho moc neočekávají a chtějí si ještě při lítání zacvičit.

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 17:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Děkuju za info, něco z toho pořídím.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 22:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
RiMr píše:
Možná bych pod stromečkem uvítal něco "hotového" co snese kruhový hod...
http://www.hobbyarena.cz/page2.php


Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale není pro začátečníka s kruhovým hodem lepší něco jako Mini Vertex nebo Vertex? Není odolnější a snáze opravitelný v případě nepovedených přistání?

Sám bych tuhle kategorii rád zkusil, jen co budu mít čas a odvahu a natrénuju víc ta přistání...

Honza

_________________
Funtic, Floater Jet, Mini Vertex, Mini Vertex E, HobbyKing Mini DLG, EasyCopter Colibri V4.5 Pro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 0:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
jkmbprg píše:
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale není pro začátečníka s kruhovým hodem lepší něco jako Mini Vertex nebo Vertex? Není odolnější a snáze opravitelný v případě nepovedených přistání?

Sám bych tuhle kategorii rád zkusil, jen co budu mít čas a odvahu a natrénuju víc ta přistání...

Honza


Koukal jsem, že jsi z Prahy, tak kdyby ti to vyšlo, přijď se podívat 12. ledna na Vypich. Je to soutěž pro začínající piloty v týhle kategorii a každý ti rád poradí.
Vertex toho vydrží opravdu strašně moc, takže kdo s tím bude víc mlátit, než lítat, tak je to éro pro něho. Pro ty, kteří už umějí normálně vodit éra, bych pro tuto dobu doporučil něco o dost lehčího a poslušnějšího z jiného sortimentu.
K 1500 a Vertex půjdou vyhodit asi oba stejně. cca do 25m. Vertex bude víc na mlácení a K 1500 víc na lítání (ale jen o málo) Je o dost lehčí.
Takže bych stejně nejraději doporučil Sisinu :-)

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
RiMr - ahoj, pred cca rokom si mal ak si dobre pamätám nejaké plány s vlastným Káčkom. Vykašľal si sa na to, alebo nebol čas? Za mňa odporúčam radšej Isisa, ak zistíš že ťa to baví bude to o čom uvažuješ zbytočný krok a stratený čas.
onca - čaf Ondro, fakt myslíš že limit tých modelov je 25 metrov? Myslím (ešte som nemal výškomer) že Mantu a dokonca predtým Rivala som vyhodil cca málo cez 20 m oštepárskym hodom a to nie som žiadny super vrhač (nehádam sa, len sa pýtam).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 8:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
V těchto házedlech jsem taky neměl výškoměr, ale bral jsem to podle toho, že to byla poloviční výška jako u jiných házedel. U K1500 je sice profil od Drely, ale díky konstrukci strašně měkké křídlo. Dále tam jsou balzové ocásky nez výztuh. To vše výšce nepomůže. Vše je dělané na nejnižší cenu a jen na seznámení s kategorií.
U Vertexeje sice pevné křídlo je, ale hranaté a zese strašně měkký trup.
U obou zmiňovaných házedel je problém i s hodem, protože díky těmto nedostatkům se to přetáčí do levé strany. Něco podobného měl i první Gladiátor, protože měl měkkou trubku. Teď už na ně taky dává trubky z lepších materiálů a má to o něco lepší.
Tohle všechno neberu v porovnání s kompozity, ale s úplně obyčejnými házedly z popkornu třeba od Ypsiho, Hořejšího, nebo se Sisinou a s Thowtem odemne.

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 12:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ahoj Maroš - ono mi to nějak létá, prozatím jsem "vývoj" zmrazil, ale některé technologie co jsem si během toho vyzkoušel uplatňuju i jinde. Takže toho nelituju. Časem se k tomu vrátím. U mě jde spíš o nějaké takové to šťourání a zkoušení (samozřejmě někým jiným už dávno vyzkoušeného). Když budu chtít nějaké házedlo na jistotu, tak koupím buď Isise od Ondry, anebo i něco trošku lepčího. Nebo toho Marabu, který mě prostě zajímá jak léce a co na něho řeknou třeba i zkušení vrhači, když bude možnost. A líbí se mi to jeho konstrukční křídlo :)
Je to o prioritách, nemůžu se teď moc rozmachovat, protože jsem se mimo modelařiny pustil i do nějakých dalších věcí a navíc se pomalu začíná prodávat "video foťák" na který čekám a to jsou všechno věci k zvážení a k seřazení za sebe do správného pořadí :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2013 1:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2012
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Co vydrží takovéto levnější modely jako třeba marabu? Může se do toho člověk opřít co to jde?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2013 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
RedOne píše:
Co vydrží takovéto levnější modely jako třeba marabu? Může se do toho člověk opřít co to jde?


Vidlák vrhač "když se do toho opře co to jde" dokáže zlikvidovat technicky blbými hody i kompozity.
Tohle zrušíš jak se do to "opřeš" za trochu silnějšího protivětru.
F3K těchhle konstrukcí jsou na seznámení s kategorií. Já osobně to vidím jako slepou uličku. Jako první F3K bych ti doporučil něco z těch popkornů (Isis, Longshot atd.)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2013 18:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Doporučil bych i model NOTOS
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.01.2013 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
rosťa píše:
Doporučil bych i model NOTOS
http://model.ypsi.cz/


Určitě,
ty mnou uvedené modely jsem dával jenom jako příklad kam to směřovat.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2013 0:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2012
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
To já jen tak ze zvědavosti. Zatím uvažuju o Isis a Thowt..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2013 12:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak jsem se jal zalítávat Marabu za 7m/s a pochopitelně jsem urazil směrovku... :roll:
Prostě jsem si nemohl pomoct, říkal jsem si že vzhledem k letové hm. přes 300g to pude. Asi by to šlo, ale ne zalítávat. Tak jsem si aspoň párkrát katolicky hodil, no...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz