Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 8:45

Ahoj,

existují konkrétní zdravotní zásady a rizika při jejich nedodržení, které by se týkaly techniky hodu? Dobré házeče lze pozorovat na webu soutěžích a tak. Ale už není jasné kteří z nich mají po pár letech náběh na operace a proč konkrétně. A to že za vším je správná technika snad není třeba ani psát.

Dokážete někdo k tomuto tématu, které může řadě nadšenců prodloužit zdraví, něco přínosného říct?

Díky moc.

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 10:43

Tak já jsem vrhač amatér, ale používal jsem boty s hrubou podrážkou a jak noha kolem které se točím v trávě zadrhávala, bolelo mě koleno.

Vigo

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 10:59

já sem taky vtrhač amatér a za mne akorát jako u každého sportu se dostatečně předtím protáhnout a rozhýbat,
už mám zoperované koleno ze sportu a i ze sportu vyhozené rameno, takže je pro mne důležité tohle nepodcenit, ale zatím dobré ....

párkrát sem byl hrr a neprotáhnul sem se při káčkování a zbytečně sem si něco natáhnul nebo mne něco pak bolelo, asi už nejsem nejmladší :d

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 11:23

Jojo hrubá podrážka je na káčko špatná a mokrá tráva taky... minule jsme se roztrhl vejpůl takovým způsobem, že jsem let dokončil raději v leže:-D Já se vždy protáhnu a jelikož jsem měl zranění ze sportu, používám na rameno tejpovací ortezu...

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 11:39

taky jsem jednou po odhodu řídil káčko v sedě... bylo mokro...

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 13:57

18-25 jsem na trenink chodil o 10mins pozdeji, neb me rozcvicka nudila
25-30 jsem chodil presne, protoze jsem se rozcvicit musel
30-35 jsem chodil o 10mins drove, abych se rozcvicil pred rozcvickou

ted je mi 39 a vim, ze uz se to zlepsovat nebude :-)

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 14:37

:lol: :lol: :lol:
Moc pěkně napsaný. Četl jsem to kámošovi fotbalistovi, ten věk u něj sedí přesně taky tak, akorát byl disciplinovaný tak chodil na rozcvičku od začátku :)

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 15:35

Mám problém s bederní páteří a rehabilitační sestra radila:

[*] rozcvičit (to jsem dělal, ale nyní rozcvičení věnuji daleko víc času. Nestačí 3krát protáhnut záda a jít na plné hody)

[*] rotace by měla vyjít tak, že bok (horní pravá strana pánve) jde dopředu. Tato rada vycházela údajně z techniky tenisového forhandu (tenis nehraji, tak neumím posoudit). Jestli jsem její radu dobře pochopil, tak mi radila pohyb, jaký je zhruba na tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=yp_dNTaLghI

Zkoušel jsem to s Kčkem tak, že jsem házel bez rozběhu a snažil se (z počátku) "procpat" bok pravý a pravé koleno dopředu. Ze začátku bez snahy o výšku, abych se pohyb pouze naučil. Pak jsem přidal i trochu síly a musím říct, že bolest zad byla daleko menší

Jsem amatér, takže spíš než k výšce hodu mohu poradit, co mi fungovalo na záda...
Naposledy upravil walter2 dne stř 17.10.2012 16:28, celkově upraveno 1

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 15:53

Forhend je vidět dobře tady: http://www.youtube.com/watch?v=pPLmCqGIotM

Na zpomalení je vidět, jak se v jednu chvíli sečte rotační pohyb pánve a ramen.
Jinak to není moc standardní, hraje to hodně před sebou. :wink:

Re: Technika hodu a úrazy

stř 17.10.2012 16:27

Rozhodně Ti kruhové hody s Káčkem nijak neublíží. Horší to je s normálnímy házedly kat. H . Tam jsem měl kolikrát rameno dost bolavé. Při kruhovém hodu tohle nehrozí. Ale já se rozcvičuju tak že začínám házet menší výšky a pomalu přidávám.

Re: Technika hodu a úrazy

sob 20.10.2012 14:25

máte tip co nejvíce přispívá k dobrému hodu?

Re: Technika hodu a úrazy

sob 20.10.2012 18:12

brutální síla spolu s dobrou technikou=75m ;)

Re: Technika hodu a úrazy

sob 20.10.2012 19:48

Nám normálním lidem stačí 50m. HavM je vyhlášenej brutalista široko daleko. :)
Odeslat odpověď