Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2012 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Ahoj, no kdybych si chtěl nafackovat tak to je málo co se mi dnes stalo.
Snad to nejhorší co se mi kdy podařilo.
1 rok létám s Isisem 3x do týdne, bez poškození.(Zvláštní,při reklamaci před rokem mi pan Rezler řekl, že to stejně rozsekám na ruce do 2týdnů, tak to se nestalo :-)) Dnes jsem byl na letišti a chtěl jsem si to hodit, než kluci natankují a vzlétnou s motorákem 1-2 hody.
Tak se do toho opřu, opravdu slušný hod, a v tu chvilku, kdy jsem to pustil z ruky mi to došlo! Hovado, nezapnul si letadlo! :(
Výsledek? prasklá gondola ,2x zlomený ocas, utržená směrovka, křídlo na 2kusy :(
Asi z toho neusnu, fakt jsem z toho uplně našrot. Zničit éro na takovou hovadinu.
Jo to je z toho když se pospíchá.

No takže co dál.
Letěl jsem i nějaký závod, ale spíš to mám pro vlastní potěšení, nechci s tím nějak extra objíždět závody a závodit, ikdyž to se s Isisem dá v pohodě taky.
Rozmýšlím tedy co dál, mám 3 kandidáty, nebo jestli by jste doporučily něco jiného?

Vybírám mezi

- Isis
- Thowt
- Notos

Díky, za názor...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2012 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
ja sem to ted resil taky a vzal sem dalsiho Isise, akorat Ondra ted dela novej trup, kterej je celej z jednoho kusu a hrasne huhlikovej, takze vaha dolu pevnost nahoru a i to krasne vypada :)
az dodelam ostatni rozdelana era tak na to skocim

takze bych klidne sel zase do Isise ale s novym trupem :)

jinak tohle zahozeni F3K se mi stalo taky, litali sme na jedny strane kopce s kamosem, pak ze to fouka jinak a prejdem ... no kecame kecame a ja to vypnul no a pak hodil,
akorat ja mel vic stesti nez rozumu a pristalo mi to do obrovskeho trnoveho kere, ktery mel v prumeru snad 8 metru ... samo doprostredka, takze sem se dotrhal silene ale ero skoro bez skrabance ....

holt stane se i o tom ta modelarina je ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2012 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Já hlasuji pro Notose. Jinak si to chce vybudovat návyk před každým letem provést předletovou kontrolu. Podobná situace se mi před dvěmi týdny stala na kabelu učitel žák. Šli jsme otestovat jak funguje předání, syn říká "předávám", a já zjišťuji že neřídím. Než si to syn stihnul vzít zpátky, tak byl z větroně krtkoň. Chybička byla odhalena ihned - nezapnul jsem žákovský vysílač. Prostě jsme tu předletovou kontrolu neprovedli i s žákovským vysílačem. Z krtkoně už je zase větroň a další nabytá zkušenost velí - dělat důslednou předletovou kontrolu s oběma vysílači.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 7:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
No Dejfaku, hrozně s tebou cítím!
Udělal jsem před pár měsíci blbost snad ještě horší, vypnul jsem vysílačku když bylo éro nahoře!
Chtěl jsem zatrimovat, ale sáhnul jsem vedle na vypínač. Zachoval jsem klid, povídám "To nic, to se chytne", vysílačku jsem zapnul a čumím zase nahoru. Jenže se nic nezaplo, protože jsem na displeji nepotvrdil že opravdu vysílat (mám tam nastavený ten kontrolní dotaz - asi ho vyhodím). A taky jsem blbec neměl správně nastaven FailSafe, přijímač byl přendaný z jinýho letadla, takže to šlo pod plynem svisle dolů. To byla rána, jen jsem měl štěstí, že nepukla Zeměkoule, to bych se nedoplatil :lol:
Útěchou mi bylo, že jsem debil a dobře mi tak! (Protože jsem udělal v sérii tři chyby za sebou).
Neboj, přebolí to a jak píše Milan Nes, to k modelařině taky patří! Jednu kladnou stránku to má: Je potom co vyprávět! :? 8O :roll:

Po několika takových zkušenostech už opravdu nevypustím éro do vzduchu, aniž bych nezavrtěl S,V, K a vždycky koukám jestli je to na správnou stranu - takovej dvouvteřinovej rituál (Taky jsi už vypustil model s jiným navoleným modelem na vysílačce? Plyn mám většinou na stejném kanále, ale ostatní funkce mám na každém éru jinde, takže takže ono to v takovém případě sice letí, ale jinam než páčkuju) :lol: :lol: :lol:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 7:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Dejfák líta fakt dobře a určo to byla momentální mentální chybička na to se holt nedá nic říct než fakt smůla :? Já zatim svého Isise honim bez větších poškození. Jednou sem měl taky zásek, íziho sem odhodil a vysílačka se restartovala a zablokovala hláškou špatný letový režim. Naštěstí jsem ještě začínal, tak nedosáhl závratné výšky a předved naprosto rovný šikmý vrh vzhůru :-D zapích se do země a bez škody létá dál.

Dejve zkus se zeptat Ondry na toho Thowta. Měl by mít lepší profil na vítr. To mě u Isise strašně sejří, když přijdu na letiště a éro při malim větříku a bez klapek cová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
pokud Ti to trochu pomůže, já si zase nezapnul vysílačku, došlo mi to až pár metrů nad zemí... tím jsem pro sebe ukončil kategorii F3K :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 8:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Docela uvažuji, že se skoro po 10ti letech alespoň omezeně vrátím k F3K (byl jsem u nástupu kruhového hodu v ČR, ale pak jsem se zaměřil trochu jinam), takže jsem také řešil výběr i si něco okoukl.
A musí říct, že mě z modelů v řekněme "ekonomické třídě" asi nejvíc oslovil Thowt, přijde mi tak nějak nejuniverzálnější a líbí se mi i "esteticky". Ještě jsem se nedostal k přímému kontaktu s J. Rezlerem, ale pokud se rozumně domluvíme na dodání, tak asi zvolím tuto variantu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Jak je na tom Thowt vs Notos pro začátečníka? Jde mi v první řadě o odolnost, výkon není podstatný(měl bych to jako bokovku k vrtulníkům).

_________________
Synergy E7 | Gaui NX4 | Trex 450 PRO 6s | Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Děkuji za psychickou podporu.
Byl to prostě momentální zkrat, vždy tu předletovku dělám, hýbu s kormidly.
Zatím je to tak nerozhodně.
Ten Notos mě láká že je to něco jiného ale zase vím že Isis létá hezky.
Na závodech jsem stopoval čas klučinovy co měl Notose a letěl hezky, spracováním byl hezčí než Isis. Ale Isis je zase taková prověřená klasika a Thown, je fakt že fouká skoro furt. Je to těžké :wink:

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 9:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já jsem z těch F3k celkem vychladl, co jsem si pořídil pořádný éro na termiku s elekrikou... Ale když mě to občas chytí tak je to takový sportovní polítání, prostě furt v pohybu. Snad dám ale přez zimu něco pořádnýho materiálu do forem a vyloupnu pevnější křídla ...

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
ST píše:
Já jsem z těch F3k celkem vychladl, co jsem si pořídil pořádný éro na termiku s elekrikou... Ale když mě to občas chytí tak je to takový sportovní polítání, prostě furt v pohybu. Snad dám ale přez zimu něco pořádnýho materiálu do forem a vyloupnu pevnější křídla ...

Hééle to mi přijde situace jak přes kopírák. Jak dlouho lítáš káčka? Ono pokud se věnuješ jednomu druhu dlouho tak to asi omrzí :-D O co de kolega po 8 letech co lítá s obříkama končí (aspoň to řikal) a asi si koupí nějakýho větroně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
já nevim, já sem z F3K nadšenej, hlavně že člověk akorát nestojí a nekouká se se zakloněným krkem někam do 500 metrů vejšky a loví tečku, tímhle to člověk příjemně proloží a i má ze sebe pocit že jenom nešpekatí v pozoru nebo někdy dokonce sedu :)

a add podpora ... stane se

známej zapomněl vyměnit přijímačovky a poslal před týdnem naloženého IONa do lesa, naštěstí to dopadlo jenom tak ... holt stane se a to byl 1kW

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já su taky z F3k nadšenej, proto jsem si prosadil formu na křídlo. Ale je to tak, že u nás když se urvu lítat tak většinou fučí jako sviň. Takže radši sáhnu po OPTIMĚ nebo ENJOY F3X. Navíc mám teď poštěkanou levou ruku, takže zatím no sport...

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
mne dostavaj ty letove vlastnosti F3K ... proste letova obalka naprosto pro mne az nepochopitelna :)

jinak do vetru souhlas, to mam ted neco s plosnym 55 cca a tomu nevadi nic :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké další F3k
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2012 12:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Milan Nes píše:
já nevim, já sem z F3K nadšenej, hlavně že člověk akorát nestojí a nekouká se se zakloněným krkem někam do 500 metrů vejšky a loví tečku


Chacha 500m - ty asi nelétáš F5J, co? Tam se občas začíná s 3,5m letadlem níže, než se dá vyhodit F3K, myslím opravdu doslova - pod 50m to není až tak nezvyklé.

Jinak ale souhlas se zajímavými vlastnostmi F3K, docela mi to chybí a právě proto asi dozrál čas ke koupi nového, člověk se s tím vyblbnul výborně :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz