Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 21:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.2.2011
Příspěvky: 14
Možná jste někdo viděli, jak jsem na MČR rozložil úplně novýho isise a k opravě jsem se teda dostal až teď a řeším, jestli směrovku, která má na levé straně prohlý potah (což je, jestli jsem to správně pochopil horší než kdyby byl vpravo), opravit nebo radši rovnou udělat novou...

připojuji nějaké ilustrační fotky, průhyb je tak 0,5mm hluboký a jinak vypadá směrovka v pohodě.

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 22:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
... popřemýšlej, které prvky sendvičové konstrukce přenášejí zatížení od ohybu .Odpověz si na otázku , proč a při dodržení kterých konstrukčních a technologických podmínek to vůbec dokážou. Pak nebudeš mít problém s rozhodováním.

PS. "směrovka je v pohodě" ... skus ji zatížit ohybem ( tak jako to je při hodu) ,pak napiš co to udělalo. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.2.2011
Příspěvky: 14
Dobrý, takže zahodit :D

Jinak při tom zatížení se to samozřejmě trochu prohne dovnitř. Jsem si říkal, že kdybych to podpořil proužkem skla přes to, mohlo by to držet...šlo mi spíš o to, jestli bude lepší nová, vybroušená z balzovýho prkýnka nebo pochroumaná originální...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Videl som to osobne. :? A keďže sa mi na tej istej súťaži stalo niečo podobné, vyriešil som to poprepichovaním "odchlípnutého skla" špendlíkom, vyrorovnaním, zaliatím riedkym sekunďákom na polystyrén a prihladením prstom cez nejaký igelit. Výsledok nie je dokonalo estetický, ale odvtedy drží. Ak ti to nebude vzhľadovo vadiť, kvôli takejto drobnosti meniť smerovku je zbytočne pracné. Vôbec si ju nemusel vypreparovať von. Prípadne tam vlepiť ako stojinu do zárezu kúsok uhlíkovej pásnice 3 x 1 mm alebo niečo podobné.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 22:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Oto Melter píše:
Dobrý, takže zahodit :D

Jinak při tom zatížení se to samozřejmě trochu prohne dovnitř. Jsem si říkal, že kdybych to podpořil proužkem skla přes to, mohlo by to držet...šlo mi spíš o to, jestli bude lepší nová, vybroušená z balzovýho prkýnka nebo pochroumaná originální...

.. zahazovat nemusíš, když dokážeš bez většího nárustu váhy , tvarově stabilizovat potah ( klidně tím proužkem skla,vteřinákem, epoxidem ...).

Aby potah dokázal přenést především tlakovou složku od ohybového zatížení ,nesmí dojít k jeho deformaci ( vybočení tenké zakřivené desky od vzpěru) .

Je jasné ,že tím pádem nesmí být zdeformované ani jádro , případně nesmí být potah od jádra utržený. Vyřeš to dle svých technologických možností a máš po problému. :wink:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 7:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
ked ju mas uz ztrubky vymen,aj ked by si si ju mal sudlat z balzy a robit sam


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2010
Příspěvky: 18
Čau Otto, já bych to normálně vzal na pár sekund nad páru, aby se ten polyš vyrovnal - vrátil do původního stavu jestli je teda zmačkanej. Pokud to máš lesklej povrch tak lehce přebrousit, a pak bych vzal proužek skla (co nejlehčího - ideál nějakých 23g/m2) a přelaminoval. ta drbačka co je s balzovou, kterou za sezónu 2x zlikviduješ za to nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
Já jsem to pořešil tim sklem + LS 285 stalo se mi to když jsem šel po přistání do smyku. :)
http://mek1.rajce.idnes.cz/Isis_F3K_-_M ... 123039.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 20:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2010
Příspěvky: 18
JJ přesně jak píše MEK, takových šrámů na svém suergee mám.. Jen jsem ještě zapoměl na jednu důležitou věc jak na to naplácáš l285ku, tak aby to nebylo těžké je třeba tu tkaninu vysušit od přebytečného epoxy - papírovejma ubrouskama (co možná nejvíc, ikdyž budeš mít pocit že tam žádnej epoxy není je ho tam pořád dost), a pak aby jsi udělal povrch vzít potravinovou fólii jemě přihladit, klidně i zatížit trochou písku v pytlíku. Jestli postup laminování znáš, tak se omlouvám a zbytečné školení :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 21:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.2.2011
Příspěvky: 14
Díky, zkusím to s tou párou a přelaminovat. Postup laminování znám, ale díky, je vidět, že je tu plno dobrejch duší :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz