Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Jste pro změnu nominačních kritérií?
F3K nelítám závodně, je mě to jedno 39%  39%  [ 9 ]
Jsem pro změnu nominačních kritérií 30%  30%  [ 7 ]
Ne,nominační kritéria jsou nastavena správně 30%  30%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 8:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Figaro píše:
Po přečtení všech příspěvků co se týká nominace pro kritéria na příští rok mám několik poznámek.
Když se loni dávaly dohromady kritéria do reprezentace, tak jsem pozval lidi co létají F3k do Prahy, kde se jsme je dávali dohromady. Kdo z vás přijel?

Pochopitelně, že nikdo. Když bude podobná schůzka u nás, přijedeš?

Citace:
2) Pokud chce někdo do reprezentace, tak by měl ukázat, že umí létat a je dobrý. To obnáší jezdit po závodech. Pokud absolvuji dva závody někde na louce a vyhraju je, to neznamená, že jsem dobrý a obstojím v konkurenci na závodech v zahraničí. Svádět to na fakt, že nemůžu jet na závody mimo republiku, protože mi to zabere moc času a nebo že to stojí moc peněz je směšné.

3) Podívejte se na Petra Hulíka, a nejen na něj, kolik toho objel venku od začátku, co létá. Nikdy jsem ho neslyšel si stěžovat, že ho to stojí dost peněz a času. To samozřejmě stojí, ale má úspěchy jak doma tak venku. Někde musel zkušenosti získat,ty nezíská na Vypichu. Na MS zalétal s Ondrou výborné výsledky!

Ještě jednou zdůrazňuju, že nikdo nepopírá, že aby se člověk stal dobrým pilotem, tak musí létat na kvalitních závodech. Ale situace je taková, že stačí, aby člověk venku na závodech létal blbě a bude na tom líp než někdo, kdo lítá dobře, ale ven nejezdí. Prostě není pravda, že každý, kdo jezdí ven, je dobrý.

Citace:
4) Zaráží mě to, jak to tady probíráte, konkrétně Milan a spol. Měli jste na to celý rok a od nikoho jsem nedostal žádný konkrétní návrh. Na žádných závodech, kromě 5minut v Přibyslavi mezi koly, neproběhla žádná diskuze. Od nikoho jsem žádný kompletní vypracovaný návrh nedostal

5) Proč jste si vzpomněli za 5minut 12? - měli jste na to celý rok a nikdo s ničím nepřišel.

A kdy jindy by se měla probírat kritéria na rok 2012 než na konci sezóny 2011?

Citace:
6) Milanovi jsme nabízel, ať přijede do Prahy a můžeme to probrat na svazu u Navrátila. Bohužel nepřijel.

Když pominu, žes asi myslel Cejnara než Navrátila (protože Navrátil do nominace atd. nemá co mluvit), tak co by tohle řešilo? Neměla by být kritéria nominace výsledkem trochu širší shody mezi závodníky?

Citace:
Tak dejte pro další rok kompletní návrh.

Předpokládám stejně jako Marcel, že na Mělníku bude možnost, abychom prodiskutovali nominační kritéria. Souhlasíš?

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
komár píše:
Pochopitelně, že nikdo. Když bude podobná schůzka u nás, přijedeš?


jsem si stoprocentně jistý že honza přijede, přijel bych i já, pokud by jste chtěli. Udivuje mě tvoje neochota... :( Jako trenér musíš takovéhle věci řešit

komár píše:
Ještě jednou zdůrazňuju, že nikdo nepopírá, že aby se člověk stal dobrým pilotem, tak musí létat na kvalitních závodech. Ale situace je taková, že stačí, aby člověk venku na závodech létal blbě a bude na tom líp než někdo, kdo lítá dobře, ale ven nejezdí. Prostě není pravda, že každý, kdo jezdí ven, je dobrý.


Ano to jsi napsal správně, jasně že každý kdo objíždí contesty není dobrým pilotem. ALE aby si byl skvělým pilotem objíždět je musíš!

komár píše:
A kdy jindy by se měla probírat kritéria na rok 2012 než na konci sezóny 2011?


Dle Honzy Zelenky se nominační kritéria musí odevzdat do 15.10.2011, opravdu ti přijde že se to řeší ve správnou dobu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
Ano to jsi napsal správně, jasně že každý kdo objíždí contesty není dobrým pilotem. ALE aby si byl skvělým pilotem objíždět je musíš!


A to je přesně to, co se tady snažím celou dobu vysvětlit - aktuální nominační kritéria dávají přednost těm, co jezdí ven a přitom nemají výsledky, před těmi, kteří jsou lepší než oni, akorát objeli méně EC soutěží.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 10:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 107
Proč nechcete přijed do Prahy?
Projedná se to na svazu u Navrátila v kanceláři,kde budou i ostaní členové svazu.
Měli jste na to celý rok,nikdo z vás se za celý rok neozval a ani mi nedal žádný kompletní návrh .…………


Naposledy upravil Figaro dne čtv 13.10.2011 10:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
ale to přeci nevyřešíš tím, že ty contesty ubereš z nominace. Jám mám pocit že ty příspěvky nečteš celé, ale vybereš si jen to na co se ti hodí odpověď - ne aktuální kritéria jsou špatná...

Problém je ten, že F3K je u nás rozdělené na dva tábory které se spolu nedají porovnávat...

první jsou ti a je jich většina, ti berou f3k jako pohodu, relax a přátelské polítnání, důvod se vylejt atd.. ti si i občas zajedou zalítat na contest, ale zajímají je spíše české závody...

ten druhý tábor jsou hrotiči kteří chtějí uspět a české závody jim slouží k seřízení, doladění způsobu létání a třeba vyzkoušení si něčeho nového

v zahraničí je poměr těchto lidí cca 80/20% (hrotiči/opilci :wink: ) u nás je to naopak, než upravovat nominaci na jednoduší raději bych vyvinul snahu o přesvědčení více lidí aby objížděli contesty a začali lépe létat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 10:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
než upravovat nominaci na jednoduší raději bych vyvinul snahu o přesvědčení více lidí aby objížděli contesty a začali lépe létat

Beru, tohle by byla druhá a lepší cesta než upravovat kritéria nominace. Ale prostě nevím, jak toho dosáhnout. Máš nějaký recept?

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 11:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
komár píše:
Polynom píše:
než upravovat nominaci na jednoduší raději bych vyvinul snahu o přesvědčení více lidí aby objížděli contesty a začali lépe létat

Beru, tohle by byla druhá a lepší cesta než upravovat kritéria nominace. Ale prostě nevím, jak toho dosáhnout. Když říkáš, že je to jednodušší, tak sem s tím.


Honzo navážu na tebe. Je to sice k věci, ale mimo původní téma. Sám víš, že jsem se o toto snažil již minulý rok. Pojďme vymyslet, jak se budeme domlouvat kdo a kam chce jet na EC. Na soutěže.F3K.cz k tomu můžeme vytvořit sólo stránku s tabulkou EC závodů, kde by se každý dopsal kam chce jet. Za sebe potřebuji dopředu vědět a naplánovat si závody v roce. Ne vždy umím reagovat týden před. A věřím, že v tom nejsem sám. Mohlo by to pomoci aby ven jezdilo více lidí.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 107
S tímto já souhlasím.
Delší čas se pokouším dostat závody nebo jen " F3K camp" do míst,kde závody nejsou a nebyli.
Na příští rok se mi podařilo umluvit lidi ze Sokolova,letos to byli závody v Nesvačilech.

Nemá cenu se dohadovat mezi sebou,měli bysme spíš táhnou všichni za jeden provaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2011 8:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
komár píše:
. Máš nějaký recept?



nemám, ale myslím že má velký smysl o tom přemýšlet...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
komár píše:
A to je přesně to, co se tady snažím celou dobu vysvětlit - aktuální nominační kritéria dávají přednost těm, co jezdí ven a přitom nemají výsledky, před těmi, kteří jsou lepší než oni, akorát objeli méně EC soutěží.


Sice F3K už nelétám, ale zkušeností z různého soutěžního létání včetně EC v několika kategoriích mám poměrně velmi mnoho. A můj názor je velmi jednoznačný - kdo nejezdí na EC (obecně na mezinárodní závody), tak nemá v reprezentaci co dělat! Sorry, ale tak to prostě je ve všech větroňářských kategoriích - mezinárodní konkurence je obvykle úplně jinde než jen domácí, navíc ale jde i o celé pojetí závodu - třeba schopnost nenechat se rozhodit závodem v cizojazyčném prostředí atd.
V mnoha případech (podle mě spíš většině) zaletí na ME/MS lepší výsledek ten, kdo sice "nemá výsledky", ale je na mezinárodní závody dobře zvyklý, než někdo podle tebe špičkový, ale pak na velké akci "vyjukaně zírající".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nominační kritéria pro rok 2014
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 20:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Na svůj web jsem sepsal návrh změny nominačních kritérii pro rok 2014. http://www.makyk.cz/nominacni-kriteria-f3k-pro-rok-2014
Prosím o případné komentáře pod článek na webu.
Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz