Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Jste pro změnu nominačních kritérií?
F3K nelítám závodně, je mě to jedno 39%  39%  [ 9 ]
Jsem pro změnu nominačních kritérií 30%  30%  [ 7 ]
Ne,nominační kritéria jsou nastavena správně 30%  30%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Na F3K se mi líbí že je hodně českých závodů.Pokud se změní pravidla co donutí ti lepší jezdit na tyto závody?
Aby to nedopadlo jako v F3J kde jsou jen tři pořadatelé,ostatní se na to vykašlali protože tam nikdo nejezdil.
V poviné účasti na MR nevidím nic špatného,horší by to bylo kdyby se výsledek musel počítat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
Nicméně stále platí můj dotaz- co si od té změny slibuješ

Co si slibuju? Lepší výsledky reprezentantů. Nebo máš fakt pocit, že teď jsou kritéria nastavená dobře? Že je v pořádku, aby někdo, kdo si prostě jenom udělal s kamarády dva výlety po Evropě a za celou sezónu nezalítal přes 90% bodů (já, pokud to někdo nepochopil), byl v nominačním žebříčku výš než spousta jiných, které ten dotyčný za celou sezónu nedokázal porazit, když na závodech létali proti sobě? To fakt není absurdnost tohohle stavu vidět?

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Honzo ale tak to je a bude.Prostě ne všichni chtějí jezdit a splnit kriteria výběru repre.Je to ve všech ticholeteckých kategoriich od F3B,J a nově i F3F.Prostě stačí ty závody objet a do desítky budeš,to nezměníš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2010
Příspěvky: 18
Becker píše:
Honzo ale tak to je a bude.Prostě ne všichni chtějí jezdit a splnit kriteria výběru repre.Je to ve všech ticholeteckých kategoriich od F3B,J a nově i F3F.Prostě stačí ty závody objet a do desítky budeš,to nezměníš.

No právě to "stačí ty závody objet a do desítky budeš" je třeba změnit. Nevím co dělá looser jako jsem já na 7mém místě!!! nevím jak Vám to mám polopatičtěji napsat, nic jiného jsem ve svém úvodním příspěvku neřešil.
Jak má pak vypadat repre, když stačí aby člověk co lítá jen o trochu lépe než já objel 6 závodů a byl tak sebevědomej, že jede klidně reprezentovat???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
vy tu furt řešíte nějaká 7., 5., nebo jaká místa, o těch to ale není... vždyť ti kteří jsou za Vámi neodjeli dostatečný počet závodů na to, aby mohli reprezentovat, což znamená že reprezentovat nechtějí. Oháníte se stále nějakým davem lidí kteří létají mnohem lépe než vy a jsou za Vámi... kde jsou??? kdo je teda na tom aktuálním systému škodný? kdo teda létá tak dobře a není v reprezentaci kvůli tomu že nemá odlétané contesty a strašně by chtěl reprezentovat kde někdo takový je???

Honzo, jak můžeš očekávat vyšší výkonnost od nižších požadavků to je přece naprosto zvrácené???

já mám pocit že se snažíte udělat změnu z důvodu který ještě nenastal a není jasné zda vůbec nastane...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 6:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
vy tu furt řešíte nějaká 7., 5., nebo jaká místa, o těch to ale není... vždyť ti kteří jsou za Vámi neodjeli dostatečný počet závodů na to, aby mohli reprezentovat, což znamená že reprezentovat nechtějí.


Jestli náhodou nepřehazuješ příčinu a následek. Ty tvrdíš, že je platí "nechci reprezentovat => nepojedu na contesty", ale možná spíš platí "nechci/nemůžu jezdit po Evropě => kašlu na repre, i když na ME bych si třeba rád zalétal".

Co se týká 7., 5. míst - kolikátý že byl Jarda v loňském nominačním žebříčku? Takže netvrď, že je to jenom o prvních třech místech.

Polynom píše:
Honzo, jak můžeš očekávat vyšší výkonnost od nižších požadavků to je přece naprosto zvrácené???

A jak můžeš očekávat vysokou výkonnost v situaci, kdy repre kritéria splní sotva 6 lidí v republice? Tím, že uděláš o trochu jednodušší kritéria (méně závodů) bude přece těžší v žebříčku uspět, protože najednou nebudeš mezi sebou porovnávat 6 lidí, ale třeba 15. Zkusil sis porovnat ty dva žebříčky, které jsou letos k dispozici?

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 8:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
komár píše:
možná spíš platí "nechci/nemůžu jezdit po Evropě => kašlu na repre, i když na ME bych si třeba rád zalétal".


Ta rovnice by měla být spíš takto:
Chci reprezentovat s lvíčkem na prsou => MUSÍM skvěle létat => MUSÍM sbírat zkušenosti i jinde

Je to sport, jako každý jiný. Přestává tam být "chtěl bych" a mnohem častěji se objevuje MUSÍM.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 10:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
TomasC píše:
Chci reprezentovat s lvíčkem na prsou => MUSÍM skvěle létat => MUSÍM sbírat zkušenosti i jinde

Jsem rád, že jsi to napsal právě takhle. Chci reprezentovat s lvíčkem na prsou => MUSÍM skvěle létat to je to klíčové. Jenže tohle právě teď neplatí. Kdo by měl na soutěži typu MS nebo ME větší šanci na úspěch? Někdo jako já, kdo sice ven jezdí, ale stejně lítá blbě, nebo někdo, kdo mě kdykoli porazí, ale ven nejezdí?

Já prostě tvrdím, že samotná skutečnost, že člověk jezdí ven, není žádná zásluha. To že jezdím na EC ještě neznamená, že jsem dobrý pilot. Může to znamenat, že jsem lepší pilot než kdybych na EC nejezdil, ale neříká to naprosto nic o srovnání s jinými piloty. Jestliže jsou kritéria nastavená tak, že v nominačním žebříčku můžu být úplně snadno před někým, koho jsem za celou sezónu ani jednou neporazil, tak je prostě něco špatně.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 10:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Modřice
Mám do toho prd co mluvit, ale kdysi sem si prošel repre ve volných(i když to nedopadlo moc dobře), tak mám trochu potuchu o čem to je. Podle mě je to o tom že kdo chce lítat v repre musí lítat co nejvíc a urcite chce lítat co nejvíc. Jako bývalej (už to tak asi bude) volňáskář, bych dal k inspiraci kritéria z volných. Obodovat celkový pořadí českýho žebříčku (omezení počtem účastníků a počtem kol tak, jak navrhuje komár), celkový pořadí eurocontestu, obodovat zvlášť MČR (s koeficientem např. 1,5), umístění na předchozím MS/ME (s koeficientem třeba 2). Body sečíst, udělat čáru pro širší repre (6 lidí + divoká karta trenéra? třeba pro ty co se z nějakýho omluvitelnýho duvodu nemohli účastnit třeba mčr). Na soustřední by měl každej kdo chce reprezentovat ukázat že má dostatečnej počet modelů na úrovni a samozřejmě na tom soustředení ukázat že na to má. Potom si trenér může vybrat kdo pojede. To obodování žebříčků, by mělo být např. pro prvních 16 závodníků. A že se dostanou do širší repre i ti co třeba měli "jen" dobrou sezónu, to se přece vyloučit nedá. Od toho je pak trenér, co by to měl rozpoznat a vyfiltrovat při finálním výběru. Další věc jsou prachy. Dokud to není celý dotovaný, aby jeli jen ti nejlepší (kteří si to třeba nemůžou dovolit), budou rozhodovat i finanční možnosti každýho z vybraných. Nemyslím si, že by se ty pravidla daly nastavit 100% spravedlivě. Už jen proto, že každej cítí spravedlnost trošku někde jinde.
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 10:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nemůžu mluvit do situace v F3K, mám svoje kategorie :wink:

Ok, tak já to napíšu natvrdo, jak to vidím já.
Ten kdo jezdí na zahraniční soutěže je lepším pilotem, než když bude létat jen doma. Důvody jsou jasné, ale taková psychycká odolnost, snad jinak natrénovat nejde a je to dle mě dost podstatné.

Ten, kdo není ochoten udělat pro repre vše = zlepšit se na zahraničních soutěžích, tak ten nemá v týmu co dělat. To by taky mohl na závodech začít fotit kytičky, místo ladění modelu.

Osobně si myslím, že kategorie F3K prožívá velký rozmach. Snad i díky MS. Myslím, že by bylo nejlepší nechat věci ustálit a pak něco měnit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 13:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2010
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
hm
pekna diskusia
len aby to nedospelo do stavu (ide ten kto ma finance)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
albisko píše:
hm
pekna diskusia
len aby to nedospelo do stavu (ide ten kto ma finance)


ale to tak prostě je už teď a nejde s tím nic udělat, F3K je stejně drahé jako jiné FAI kategorie a stojí to peníze, hromadu peněz, kterou když už člověk vydělá, musí se rozhodnout jestli jí může pustit do létání. Ne každý si to může dovolit a logicky to ty méně majetné odselektuje, taková je situace. O tom se tu ale nebavíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
komár píše:
A jak můžeš očekávat vysokou výkonnost v situaci, kdy repre kritéria splní sotva 6 lidí v republice? Tím, že uděláš o trochu jednodušší kritéria (méně závodů) bude přece těžší v žebříčku uspět, protože najednou nebudeš mezi sebou porovnávat 6 lidí, ale třeba 15. Zkusil sis porovnat ty dva žebříčky, které jsou letos k dispozici?


Nemyslím si že by aktuálně mohlo kvalitně reprezentovat více než těch 6 lidí.

Ano bude těžší uspět, ale bude se rozhodovat v závodech které nemají dostatečnou úroveň.

To že tu vysokou výkonnost můžu očekávat jsem si ověřil na MS, kde jsme s ostatními drželi krok. A stojím si za tím že by tam z čech nikdo nezalétal lépe než Ondra a já (Milan a Ivoš..ok ale ti možnost měli) a můžou za to zkušenosti které jsme nenabrali jinde než na contestech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
TomasC píše:
Důvody jsou jasné, ale taková psychycká odolnost, snad jinak natrénovat nejde a je to dle mě dost podstatné.


to je hrozně podstatné, já už jsem absolvoval více závodů kde bylo přes 100lidí a je to neuvěřitelně náročné, dokázat se vybičovat k výsledku jen 2x-3x za den se musí natrénovat to mi Honzo neříkej že ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2011 14:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
Nemyslím si že by aktuálně mohlo kvalitně reprezentovat více než těch 6 lidí.

A je těch 6 lidí na prvních šesti místech žebříčku? Není, jsou tam jen 4. A o to jde.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz