Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2011 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
maroslong píše:
Práve na nabíjanie F3K používam dvojročný 3-článok LiPol nejakých 2600 mAh, ktorý už na pôvodný účel stráca dych. Je to pohodlnejšie a praktickejšie ako z autobaterky alebo ťažkého externého olova. Káčko napájam z 2-článku LiPol 360 mAh s vlastným BECom. Výhoda oproti NiMH je, že ho nabijem za 15 minút bez ohrozenia jeho zdravia. Hmotnosť aj s BECom je menšia ako obľúbených NiMH a rozmery sú tiež ideálne.


Mám to prakticky stejně.
Právě na to nouzové rychlé nabíjení (dobíjení) Nixx je dost ran. Lipol je bez problémů.
Mám tam jen 2s 240mAh, ale i to stačí.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 7:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
A prečo zásadne odmietate 1s?
Jediná nevýhoda je, že musím dovažovať... :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Zásadne ani nie, lietal som na 1s Mimi. V dospelom Káčku 1s nemám, pretože:
- niektoré prijímače už môžu mať problém s nízkym napätím (stačí krátkodobý pokles)
- Dymondy sú už na 1s lemravé, pri dostatočne silných pružinkách majú snahu "zrniť", proste strácajú potrebnú silu
- jeden malý článok je ľahký, väčšia kapacita sa nezmestí, takže je nutné namiesto energie voziť olovo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:
A prečo zásadne odmietate 1s?
Jediná nevýhoda je, že musím dovažovať... :roll:


Protože při tomhle napětí už mají serva v F3K sílu na hranici použitelnosti, na křidélkách to můžeš dostat do flutteru. Přijímač může vypadnout na krátkodobý pokles napětí. pokud se sejde odběr serv a bude to vybité tak akorát.
Na 2s a miniaturní 3A BEC to vychází příznivě.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
V mojom prípade som nič takéto nezaznamenal. A to som mal dymondy. :roll: testoval som let kolmo dole 30m/s a s Atlasmi + HS45kami žiadny problém.

Mám prijímač Jeti R5. Funguje oficiálne na 3,2V, ale neoficiálne aj pod 3V.

Ale je pravda že mám spätný prenos údajov a teda aj napätia a vysielač mi zapípa keď je pod 3,5V...

Fakt u mňa nevidím dôvod prečo nie... :roll: Cez BEC nemôžem monitorovať napätie. O tom že má 12g ani nevravím.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Môj BEC má 3,5 gramu a napätie samozrejme monitorujem pred ním. Ale veď keď ti to funguje, tak prečo nie... A prečo nejdeš teraz cez víkend do Holešova na MČR? Tuším jedna z posledných (alebo posledná) súťaží v tomto roku a šanca nazbierať kopu skúseností.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2011 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Ďaleko :) :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2011 8:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 126
Bydliště: bratislava
pokial neurobis sutaz na strednom slovensku blizsie ziadna sutaz nieje,vynimka zilinske hody , a to nehovorim otom ze keby si pozrel zoznam prihlasenych do holesova, jasne uvidis ze ide auto z bratislavy a ziliny myslim si ze by to slo keby niekto chcel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2011 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
lakotamm píše:
...
Fakt u mňa nevidím dôvod prečo nie... :roll: Cez BEC nemôžem monitorovať napätie. O tom že má 12g ani nevravím.

-chalanov od nás som na 1s prehováral a nechceli - ono to je o tom že na rovnakú silu a rýchlosť by si potom asi musel pridať na servách viac hmotnosti než ušetríš.
K hmotnosti 2s a tomu že väčšia 1s sa nezmestí - ano ale dve 240mAh sa dajú zapojiť rovnako ľahko aj paralelne a vznikne 1s (2p) 480 rovnakého rozmeru a vyššieho prúdu.. no, ono to s prúdom nemá problém (20C je takmer 5A už len pre 240mAh), ale hrúbka a dĺžka káblikov začne byť pri nízkom napätí príliš dôležitá.

- monitorovanie napätia 2s s BEC zapojiť môžeš, tak že do príjmača privedieš priamo 2s (do takého napr. Jeti príjmača čo má povolené 8,4V), ale káble k servám od príjmača prestrihneš a BEC vradíš až tam - medzi príjmač a servo. Veď to je jedno kde sedí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2011 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Na krídelkách nemám Atlas09SCD, ale AMD - silnejšiu verziu s kovovými prevodmi. S rýchlosťou nemám problém a to som už páčkoval aj v turbolenciách na svahu (nestíhal skôr mozog).

Coro nechceš vidieť obrázok môjho trupu? :) mám to tam urobené maximálne na mieru. Plno. Nejaké káble od BECU do serv si nemôžem dovoliť. Ten BEC sa by mi tam aj tak nevmestil... :roll:

Mal som zo začiatku HP 2s 240mA prerobenú na 1s, ale rýchlo stratila kapacitu a ostalo 180mA?

Teraz mám 1čl 450mA a mám po nejakých 4-6 mesiacoch 350mA. Ale pri cene 2€ mi to môže byť ukradnuté. :lol:

-ms- - ono sa to ľahko povie. Ale nemám 18 rokov a nemám auto. Som teda závislý na rodičoch a myslíš že tí pôjdu 400km kvôli nejakej súťaži? :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobijeni aku na letisti/soutezi
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
coro píše:
Ja mám presne opačnú skúsenosť - .....


Ahoj, já z auta Fiat Grande Punto, nabíjím často jak Kčko, tak 3m Katanu, tj. 2 sady po 4600mAh a třetí sada má 2300mAh. Nikdy za 3 roky co auto mám jsem neměl problém s nastartováním či snad umřením baterky. Tím nerříkám, že je to zrovna vhodné baterku ždímat a málo nebo snad vůbec nedobíjet. Pokud se ale o baterku trošku staráš nebo sem tam jedeš delší trasu aby se dobila, není důvod abys měl problém. Je jedno jestli ji vybiješ startováním nebo dobíjením větších sad. Tak jako tak ji altík musí dobýt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz