Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2011 15:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Vdaka za cenne pripomienky. Ja naozaj v elektronike nie som doma, preto ziadne informacie nie su pre mna trivialne. Tolko na uvod. :)

To napatie 5,09 V bolo po vybiti. Ked som ich teraz nabil, tak som nameral 5,8 V. Coz neni mnoho... :? Este jedna vec mi prisla na um, ako som si cital vase reakcie: V tom hode, kedy som stratil kontakt s lietadlom, zaflatrovala výškovka. Mohlo dojst k nejakemu zvysenemu namahaniu serva, v dosledku coho kleslo (kratkodobo) napatie pod kriticku hodnotu? (ako niektori pisete).

Vdaka Komar za to vario, vyskusame to. I ten napad s tymi Lipolkami sa mi zda podnetny (nehovoriac o tom, ze tie NiMH nie su akosi u nas k dostaniu). Este raz vdaka. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2011 20:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
komár píše:
[ne, že bych měl pocit, že ty Nexcelly jsou nějak extra dobré baterky). GP jsou na tom možná lépe, ale aktuálně mám akorát staré, u kterých napětí při zátěži taky padá klidně pod 4V. Má někdo graf napětí nových GP 350?

Celkově je ale napětí nezatížených baterek docela k ničemu, maximálně jako hrubé měřítko.


Na baterky to nesvádějte, mě ty NEXCELLY 360mAh slouží už druhým rokem naprosto bez problémů a lítám na ně skoro 2h a po připojení k nabíječce je napětí vždy lehce nad 5V.

Spíš vidím problém jednak v pájení baterek , přívodových kabíků atd. Není nad dobře provedený studeňák zvlášť tou sračkou co se teďka prodává....

Jó GPčka to je materiál ,ty jsem vyhodil jako první , naprosto nevyhovující baterky.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2011 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Mohelnice
Moc tomu nerozumím,ale jak můžu po nabití baterek naměřit víc jak 5,8v ,když nabíječ do nich pouští jen 5,85 v?
nabíjím 0,1A na Bantam BC 6-míň ampér tam nastavit nejde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2011 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
kde jsi vzal že do nich nabíječ pouští zrovna 5,85V???
i když vlastně ani nechci vědět co je bantam bc6 , to zní jako nějaký nový druh kouzelnické hůlky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2011 5:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
ST píše:
Na baterky to nesvádějte, mě ty NEXCELLY 360mAh slouží už druhým rokem naprosto bez problémů


Jo, to jsem si myslel taky, že mám baterky bez problémů. Jen do té doby, než jsem si udělal záznam napětí během letu. Kapacitu baterky mají, ale během těch pár sezon tak vyměkly, že neudrží napětí při zátěži. A o to právě jde.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2011 6:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
jipetop píše:
Moc tomu nerozumím,ale jak můžu po nabití baterek naměřit víc jak 5,8v ,když nabíječ do nich pouští jen 5,85 v?
nabíjím 0,1A na Bantam BC 6-míň ampér tam nastavit nejde


Napětí po nabití ti může být celkem šumák, s vypnutým érem nelítáš. Včera jsem schálně v dílně změřil dvoje baterky, co mám v érech. Jedny měly bez zátěže 5,4V, nabité den předtím do plna, druhé měly bez zátěže 5,3V, nabité před třemi dny. Podle mě z toho nic neplyne. Když ty baterky ale změřím za letu v éru, tak jedny drží napětí bez problémů, u druhých napětí při zátěži padá klidně na 3,5V. Prostě jedny OK, druhé zralé na výměnu, i když měření bez zátěže vypadá celkem normálně. Důležité prostě je, aby baterky držely napětí při zátěži, tj. za letu.

Jak jsem psal, že jsem ochotný půjčit robinovi na závodech ve Zlíně výškoměr se záznamem napětí, tak to samozřejmě platí pro každého, kdo tam bude. Pokud tam bude někdo mít notebook, tak můžeme rovnou vyhodnotit výsledky.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2011 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Bože toľko meraní a rečí o ničom...

Nemá ten človek doma jednu žiarovku???
--Nejakú 10W alebo 20W napríklad na 12V... (20W halogénka žerie z 5V cca 1,3A, z menšieho len 1A...
Žeby ju pripojil na tie baterky a zmeral napätie, aby sa bolo o čom baviť. Alebo vlastne nebolo - lebo keby to bolo dobré napätie tak je sada OK, ak nízke tak KO.

Lebo napätie naprázdno fak nič nehovorí
- jedine keby bolo fakt prinízke tak trochu naznačí že je sada rozhodená - ako dôsledok nabíjania vyšším prúdom že sa nemohli všetky články nabiť naplno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2011 9:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Mohelnice
pro Polinom-

Ve Zlíně ti ten kouzelnickej nabíječ ukážu. :D
je to korejské výroby a tu značku jsem spletl.správně E-Station ,a ten hroznej název Bantam BC6 je označení tipu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Na Zl. házedle jsme to vyřešili. Nové baterky a vše bylo ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Dzordzik píše:
Na Zl. házedle jsme to vyřešili. Nové baterky a vše bylo ok.


O těch baterkách jsem mu to psal hned na první stránce, když uvedl:
"Baterky sú v tej najlepšek kondícii! "


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Já neříkám že ne, jen informuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Dzordzik píše:
Já neříkám že ne, jen informuju.


Já jsem rád, že informuješ, protože původně to bylo o ztrátě signálu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Máš problém s tím, že jsem napsal, čím byl "problém" ve skutečnosti způsoben a jak byl vyřešen? Věřím, že hodně lidí to zajímalo. Pokud máš chuť rýpat, dej si pohov, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 15:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Clapci, nebite sa! :!:

Patri sa to zhrnut, najma preto, aby sa ostatnym nestalo to, co mne:
Aktualne vidim problem v 2 veciach: starsie a vymäknute baterky, ktore rychlejsie stacaju napatie, ak sa objavi pridruzeny problem - v mojom pripade sa k tomu pridal este studeny spoj na konektore ku kridelkam. Vysvetlujem si to tak, ze kratkodobo dochadzalo k vyssiemu odberu s nasledkom straty signalu na prijimaci. Samozrejme, ze po nejakom case -ak som model vypol - sa baterky znovu spamatali a vsetko fungovalo akoby normalne. To bola ta situacia, kt. som opisoval na zaciatku: po navrate z letiska som skusobne znovu zapol model a vsetko fungovalo OK.
Co bolo na tom pre mna matuce je to, ze v podstate vacsinou to fungovalo bezchybne - na jedno nabitie som bezne odlietal hodinku, aj viac. Preto som si mylel, ze baterky su v najlepsej kondicii :oops:

Poucenie pre mna z toho plynuce je: pouzivat kvalitnejsie konektory a lepsie pajkovat :oops: a venovat viac pozornosti baterkam (teraz mam na mysli meranie napatia v zatazi).

Dakujem vsetkym, ktori prispeli dobre mienenou radou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2011 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Dzordzik píše:
Máš problém s tím, že jsem napsal, čím byl "problém" ve skutečnosti způsoben a jak byl vyřešen? Věřím, že hodně lidí to zajímalo. Pokud máš chuť rýpat, dej si pohov, díky.


Vidíš to jenom jinak. Já jsem skutečně ocenil, že jsi udal ten problém. Nezdá se mi, že bych do Tebe nějak ryl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz