Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Stavba F3K Fotoserial ( ISIS )

ned 06.03.2011 3:25

Ahojte vsetci zalozil som toto vlakno lebo chcem ukazat hlavne zaciatocnikom, ze poskladat F3K neni nic zlozite a da sa to aj v panelaku 8) .Dalej chcem aby ste vsetci vedeli, ze s F3K som sa doteraz stretol iba na internete a ani nepoznam nikoho v mojom okoli kto by vlastnil co i len nejaky model :oops: (skoro vsetko co viem o rc je odtialto :D ).Vpodstate som aj ja zaciatocnik takze ked som to zvladol ja tak to zvladne kazdy :wink: .

Co sa tyka stavby neslo mi o co najlahsie prevedenie ale skor o co najpevnejsie(Vaha je aj tak 281g po dovazeni :D ).Je mi jasne ze sa vsetko dalo spravit aj inak pevnejsie alebo lahsie ale mne to najviac pasovalo takto :twisted: .Budem rad ked sem hlavne skusenejsi Kaackari napisu ako to robia oni aby si kazdy mohol porovnat ten „jeho“ sposob :idea: .
Fotky ktore sem dam su upravene na 640x480 takze tu su odkazy na kompletnu galeriu s origos rozlisenim :
-Komponenty : https://picasaweb.google.com/1162730567 ... directlink
-Foto zo stavby kridlo : https://picasaweb.google.com/1162730567 ... directlink
-Foto zo stavby trup : https://picasaweb.google.com/1162730567 ... directlink

ned 06.03.2011 3:26

Stavba kridla
Obrázek
Cela stavba zacala zakreslenim serv a pak na polovice kridla.Serva som chcel mat co najviac pred taziskom.Tu som sa hned sekol :? ked som namiesto do vystuhy zakreslil serva mimo vystuhy :oops: .Takto to dopadne ked clovek na sekundu polavi :lol: .

ned 06.03.2011 3:28

Obrázek
Obrázek
Dalej som prerezal a strhol laminatovu vrstvu.

ned 06.03.2011 3:29

Obrázek
Rucny CNC stroj :D .

ned 06.03.2011 3:31

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vypln som odfrezoval skratenym vrtakom ktory som nechal trcat iba na vysku serva :wink: .Potom som naznacil vystupky na serve a tie som vyrezal skalpelom.Nakoniec som vyvrtal otvor na kabel ku konektoru(Pozor treba to robit velmi opatrne!!!).

ned 06.03.2011 3:33

Obrázek
Obrázek
Na pripravenom kopyte som zalepil 5min epoxidom kridlo do spravneho vzpatia.

ned 06.03.2011 3:34

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Z epoxidu L285, nastrihanej skelnej tkaniny a bavlny z tamponu 8O som namiesal kasu, ktoru som vylial do dier v kridle.Potom som to cele dal vytvrdnut na noc do pece :mrgreen: .

ned 06.03.2011 3:35

Obrázek
Obrázek
Nasledne bolo potreba prelaminovat spoj kridla.Papierovou paskou som si nielen vyznacil miesto laminovania, ale aj zabranil epoxidu zaspinit cele kridlo.Po nalepeni pasky som miesto laminovania rozbrusil smirglom.

ned 06.03.2011 3:36

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odrezal som 3cm pas sklenej tkaniny a presytil som ho epoxidom L285.Potom som ho dal na kridlo a prstom(v rukaviciach :) ) som ho pritlacil.

ned 06.03.2011 3:38

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
To iste bolo treba spravit aj zhora.

ned 06.03.2011 3:39

Obrázek
Obrázek
Po zaschnuti epoxidu som zameral sroby na gondole.Diery som vrtal zdola, lebo keby som to robil opacne urcite by to nesedelo :lol: .

ned 06.03.2011 3:40

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zhora som potom vacsim vrtakom urobil "frzenk" 8O , aby boli sroby penkne zapustene.

ned 06.03.2011 3:42

Obrázek
Obrázek
Toto bol kriticky bod stavby :( .Je potreba spravit kablovanie poriadne, lebo vlozenie do krydla je gynekologia a moze sa lahko poskodit spoj.Fotky zo zapajania serv nemam, lebo to bolo to posledne na co som myslel :twisted: .Vazne som bol rad ze to mam zasebov(prerabal som to 2-krat kym som bol spokojny).Serva som zalepil tavnym lepidlom. Cele napajanie musi byt na 100% lebo aj maly vypadok moze znamenat stratu modelu :!:

ned 06.03.2011 3:43

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Paky som nemusel znacit, lebo som si ich naznacil uz na zaciatku 8) .Len som rozbrusovackou odbrusil spodnu vrstvu laminatu a polystyren a paku som zalepil sekundakom.

ned 06.03.2011 3:45

Obrázek
Obrázek
Tiahla su z ihlic na strikovanie priemeru 2,5mm.Zatial su z vidlickami prilepene sekundakom a to tak, ze pred zalepenim som do tiahla zarezal drazku aby lepidlo malo o co drzat :wink: .Neskor tiahla nahradim novymi so zavitom ale musim zohnat niekoho kto mi ich spravi.
Odeslat odpověď