Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2010 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Pokud vím, tak u toho musíš stejnak použít epoxid aby si slepil různé díly k sobě. Bez toho se neobejdeš. A nejsem si jistej, ale pokud si pamatuju z Vertexe, tak se křídlo muselo lakovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2010 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.2.2008
Příspěvky: 248
Bydliště: Jihlava
Barvínek píše:
Dobrej.
Na Microna mám zálusk. Ale co se musí dodělat? Abych to upřesnil v paneláku jsou omezené možnosti. Lakování lepení epox. a podobně je docela problém.
Dík


musíš nalakovat křídlo nebo potáhnout folii... dál musíš zalepit tailboom do zadní části gondolky (epoxid alespoň 5ti líp ale 30ti minutovej) ještě slepit přední část gondolky se zadní částí zase epoxid.... pokud nebudeš mít od pana svobody nalepený sedýlko VOP tak i to musíš sám... zase epox... a zalepit SOP... zase epox.... tady snad ani jiný lepidlo nejde použít.... 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2010 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.3.2007
Příspěvky: 514
Bydliště: okr. Kladno
myslím, že je to na dohodě s p. Svobodou, pokud budeš chtít, tak ti ho Leoš kompletně postaví případně i osadí.........


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2010 20:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2007
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Děkuji za rady.
Dostal jsem nabídku na koupi staršího Microna kterou hodlám akceptovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2011 19:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2007
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Jakej přijímač ? Mám Optic 6. Bude se dát házet i z prutovou anténou?

Přijímače:
http://www.pkmodelar.cz/contents/cs/p12 ... jimac.html
nebo:
http://www.jr-models.cz/index.php?&desk ... il&id=1912
Oba se mi zdají těžké.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2011 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Dřív co jsem létal na 35 MHz tak jsem používal Rexe 5. byl to celkem spolehlivej příjmač a často používanej v káčkách. Ale už nevím co je dneska lepší.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2011 21:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Já jsem dřív na 35 lítal Profi Pentu.
http://www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=288
Šel mě i nad trolejema v Praze na Vypichu a nikdy jsem s ním neměl rušení(má funkce, kdy to rušení ani nepoznám).
Taky váží i s krystalem 5 g

_________________
RCgliders.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2011 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
S prutovou antenou hazet jde. Nebezpeci hrozi ve vysoke trave a pri vetsi nesikovnosti. Je to o zvyku a nijak extremne to nemezuje.

Taky litam Profi Pentu, ale na 40 MHz. Nemam s ni problem, velmi dobry "inteligentni" prijimac. Jen pozor - je urcena na mikro-krystaly.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Micron
PříspěvekNapsal: sob 15.01.2011 15:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha 8
Ahoj, Mikrona mám, a lítám s ním. Mám to v podstatě na vyblbnutí a jako dietu. Osadil jsem to těma nejlevnějšíma 4,5g servama od Robe, přijímač je tam TWIN 2,4 GHz. Mikron se dobře hází, je citlivý na termiku a pokud to postavíš lehké, dobře klouže. Nicméně, jak psali jiní, na nějaké soutěžení to rozhodně není. Je to malé házedlo, v pohodě se vejde za sklo nad zadní sedačky. Pokud to chceš na létání někde na além plácku, kup to, nebudeš litovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2011 20:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2007
Příspěvky: 85
Blog: Zobrazit blog (1)
Dobrý den,
mám dotaz jak moc by vadilo vést anténu 35Mhz po uhlíkové trubce.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2011 14:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Co sa tyka hadzania s prutovou antenou, tiez v tom nevidim problem.
Ja som svojho Optica vylepsil zakupenim vysielacieho modulu TWIN + prijimacu na 2,4 GHz od MzK Servis a som s tym velmi spokojny.

Ak sa kvoli usetreniu financii rozhodnes ostat na 35 MHz, tak potom viem dat referencie na Profi pentu - podobne ako Ondro, tiez som s tym lietal kdekade a drzala. Dodnes s nou lieta Diri.
Na Fenixe to mal vyriesene tak, ze ju napol medzi gondolou a vrchom smerovky (pomocou kuska klobukovej gumicky). Nicomu to neprekazalo.
U Steigeisna to vlepil do pantu na kridelku.

Ale bacha! - na optika 6 zasadne 6-kanalovy prijimac! Inak nenastavis vsetky letove rezimy. Takze ak by sme ostali pri MzK, tak Sexta mini:
http://www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=604
Trochu drahsia, ale zarucena kvalita :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Micron
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2012 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Zdravím,
už asi měsíc lítám s Betou, ale hodně se mi líbí start s otočkou - není třeba nic dalšího, člověk si protáhne tělo. Pro Betu rozhodly nižší pořizovací náklady a její "nezničitelnost". Nicméně nějaké házedlo by se hodilo. Jen tak na polítání, když se nabíjí baterky, případně nechci po ránu rušit sousedy. Soutěže neplánuji.

Z dostupných možností mně zaujal právě Micron. Příznivá cena, na naučení a vyblbnutí dobré, navíc velmi skladné. Sice má Oktávka velký kufr, ale když jedeme na chalupu, tak není místa nazbyt. Manželka, děti, kufr plný tašek. Pokud se mi Mikron vejde do krabice k Betě, nebo dozadu na plato, bude to super.

Ještě k tomu epoxy - jak moc to smrdí? V našem 2+1 jsem Betu slepil v ložnici(pracovně), ale bojím se, že pokud vytáhnu epoxid, tak mně manželka požene :-D

A ještě, jaký je rozdíl mezi ARF a ARC? Je to jen o tom, že ARF už má povrchovou úpravu?

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Micron
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2012 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Křídlo z pěny potažené dýhou pro házedlo ? Nééééé . Bude to těžké. Metrový házedlo je potřeba udělat do 150g max. Citace od LS model : Pokud použijete vybavení z běžného RC házedla , vychází vzletová hmotnost okolo 200 g. Prázdný model váží cca 135 – 140 g. To je prostě moc. Ale je to volba pro každého. Pro mě vyhozený peníze.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Micron
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2012 7:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.3.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Chomutov
u ARF je kromě povrchovky slepená gondola s trubkou,přilepená VOPaSOP a usazené křídlo
na gondolu.Jinak letadlo je téměř nezničitelné,po třech větších opravách jsem na 200g(190g původně)
a létá ještě lépe.Ale hlavní výhoda,alespoň pro mne je že se vejde složenej na zadní okno v autě a je
stále v pohotovosti kdekoliv zastavit zalítat a jet dál.Možná bych ještě zauvažoval o Mini Vertexovi.
Jinak na soutěžení to asi opravdu nebude i když závodní brus není vše,taky je to o rukách,hlavě a štěstí.

_________________
DX6i,Messerschmit BF-109,Parabolic-Robbe,Capriol-Scorpio,
Micron,Etalon-LSmodel,BuggyRanger-Reely


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Micron
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2012 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Ja nevim, Microna sem mel a zalital sem si s nim opravdu super, je to velmi povedene letadlo a za ty penize super, postavit se vahove rozumne da, ano je to horsi nez polystyren+sklo ale zase do zacatku mi to prijde uplne pohodove a vhodne reseni.

Je to ero na kraveni, ne na zavody ... na svahu sem si s nim uzil, ve vetru sem kravil, na louce taky ... a nebyl problem zalitat bez termiky
casy prez minutu .. .takze tak ...

Leos ti to klidne predpripravi, od toho ze si vse udelas sam, po to ze k nemu dorazis s vysilackou co ti napipa a spolu to zalitnete ...

Na rekreacni litani, nevidim duvod do toho nejit ... navic to vydrzi daleko vic, nez polystyren + sklo, kdyz se ucis, nepristavas do ruky
a moje prvni F3K polystyren + sklo vypadaly po pul sezone, jakoby do nich nekdo strilel z airsoftky a to sem nemel ani jeden crash ....

Pravda, ted F3K i po sezone diky pristavani do ruky melo minimum zaseku tohodle typu, ale to se zacatecnikovi asi nepovede ....

Jinak leos uz snad Microna nedela, nahradil ho 1,25 metrovkou a to mi prijde jeste zajimavejsi, tak optimalni na zacatek, kde je 1,5m obcas trochu komplikovanejsi ...

nevim, porad to je za par korun, dobre reseni do zacatku - tot muj nazor :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz