Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1464 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 0:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Petronel píše:
a co např. Taranis Plus nebo X-lite? Nemáš s tím zkušenosti?

ano, měl jsem před tím Taranis Plus.
X7ka mi přijde pro F3K taková ergonomičtější, menší váha, perfektní grip díky těm gumovým hmatníkům naspodu, navíc supr na dodělání startovacího tlačítka (a na supr místě!).
Plusko má zas víc hadvéru (2 páčky navyše, slidery), ale grip je horší - podařilo se mi ho 2 krát "odhodit", žádná prdel...

X-Lite jsem nezkoušel, ale slyšel jsem na ni od jednoho Káčkaře docela chválu, prej supr ergonomie.
ale dodělávat na něj nějaké startovací tlačítko asi bude horší, to nevím...
nová S a Pro verze má právě 2 tlačítka navyše, uvidíme jestli jsou na "správném" místě :D

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 1:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

kitemonkee píše:
ano, měl jsem před tím Taranis Plus.
X7ka mi přijde pro F3K taková ergonomičtější, menší váha, perfektní grip díky těm gumovým hmatníkům naspodu, navíc supr na dodělání startovacího tlačítka (a na supr místě!).
Plusko má zas víc hadvéru (2 páčky navyše, slidery), ale grip je horší - podařilo se mi ho 2 krát "odhodit", žádná prdel...

X-Lite jsem nezkoušel, ale slyšel jsem na ni od jednoho Káčkaře docela chválu, prej supr ergonomie.
ale dodělávat na něj nějaké startovací tlačítko asi bude horší, to nevím...
nová S a Pro verze má právě 2 tlačítka navyše, uvidíme jestli jsou na "správném" místě :D

Ahoj, děkuji za perfektní odpovědi!

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 10:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Kolegů co litá Káčka s X-Lite je již několik (osobně jich znám pět) a jsou spokojeni. Na mě je to již malé a nesedí mě rozložení ovládacích prvků. Ale to je všechno subjektivní :)

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

modrus píše:
Kolegů co litá Káčka s X-Lite je již několik (osobně jich znám pět) a jsou spokojeni. Na mě je to již malé a nesedí mě rozložení ovládacích prvků. Ale to je všechno subjektivní :)

Ahoj, díky za info. Teď má vyjít nová řada 'X', bude mít více tlačítek a pár zajímavostí navíc. X7S se mě prostě moc nelíbí vzhledem, nemůžu si pomoc. Taranis se nevím proč neprodavá s Hall gimbaly, nevím jaká je kvalita zpracování. Tak ještě uvidím.

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mně osobně se Jeti moc líbí, jen dumám nad rozložením ovladačů pro letové režimy - hlavně pro hod.

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Osobně mám DS-16 a jsem naprosto spokojený. Je sice těžší než FrSky, ale grip mi plně vyhovuje a nikdy jsem při hodu neměl pocit že by mi utíkala z ruky. Jediné co mě mrzí, že mají v porovní s FrSky dost velké přijímače a zabudované Vario bych uvítal. Rozhodnutí je ale na každém z nás co mu lépe sedi v ruce.

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Majky007s píše:
Osobně mám DS-16 a jsem naprosto spokojený. Je sice těžší než FrSky, ale grip mi plně vyhovuje a nikdy jsem při hodu neměl pocit že by mi utíkala z ruky. Jediné co mě mrzí, že mají v porovní s FrSky dost velké přijímače a zabudované Vario bych uvítal. Rozhodnutí je ale na každém z nás co mu lépe sedi v ruce.

Věřím, že DS 16 se dá pořešit pro hod. DS 24 má tlačitka zespodu, to je perfektní. Ale ta cena ... U moji DC 16 řeším, jak by se s ní házelo, jestli nepořídit ještě další rádio. Co mě ale na Jeti vadí, jsou také velké přijímače. A paradoxně také černobílý display. Oproti Horusu je to propad do středověku, na sluníčku je to nanic. Kvalita displaye mě bohužel zklamala.

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No hází se to s tím krásně. Jen sem si musel dát tlačítko na správný prst.

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 20:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

X-Lite mám, výhradně na F3K. Přestože ostatní letadla řídím Aurorou v pultu, na káčka mi X-Lite maximálně vyhovuje. Jen jsem vyměnil levý malý přepínač za momentový a prodloužil páčku. Nemá to chybu.

Přílohy:
DSC_0247.JPG
DSC_0247.JPG
[ 72.67 KiB | Zobrazeno 3183 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 21:01 
Mazák
Mazák

já jsem si na ds16 na spodním krytu vrtnul malou dírku, epoxidem přilepil tlačítkový mikrospínač a připojil ho paraleleně k mžikovému spínači. Jak hážu, tak si ho prstem zmáčknu aniž bych nějak přehmatával. Váha vysílače mi nepřijde na obtíž, ja palcuji a nenosím popruh, je to o zvyku.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 26.03.2019 15:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

modrus píše:

Možná by ergonomicky nebyl od věci Jumper T 12 jako něco mezi X-lite a QX-7. Nelítá s ním někdo?

PříspěvekNapsal: stř 27.03.2019 11:49 
Mazák
Mazák

Noo ja jsem poridil Destiny V2 uz jsem byl 2x litat, ale nejak to nechce poradne litat :roll: Lita to dost rychle a ma to dost velke opadani, tak ze ted jsem zkusil nadzvednout vyskovku na natazeno tak uvidim jestli to pomuze, doufam ze jo. Joo a posunul jsem trochu teziste dozadu na 90mm.
Jeste se musim naucit hazet.

PříspěvekNapsal: sob 06.04.2019 21:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Poraďte mi prosím, jak opravit náběžnou hranu.
Dnes jsem byl zalétnout Maata, chtěl jsem ho při jednom letu za každou cenu chytnout do ruky, neodhadl jsem, jakou má klouzavost (moje první F3K) a najednou byl u mě mnohem rychleji, než jsem čekal - takže jsem mu palcem prorazil náběžnou hranu...

Procházel jsem jiné příspěvky a přijde mi zbytečné to celé vyřezávat a nahrazovat polystyrenem a přelaminovat? Rozsah v délce je cca 3 cm, lehce to pruží při zatlačení, ale nepromáčknu to ani o celý 1 mm. Napadlo mě to jen vylít L285 a správně vytvarovat laminát. Popř. i dané místo přelaminovat.

A pak ještě druhý dotaz, aby se to už neopakovalo - jak jste se učili chytat házedlo vy?

Přílohy:
nabezna hrana.jpg
nabezna hrana.jpg
[ 44.5 KiB | Zobrazeno 2654 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Někdo nějaký nápad, prosím? :)

PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 21:49 
Mazák
Mazák

No když se k tomu nikdo nemá...

K poškození, vlastně to nic není, jen to místo musíš zpevnit abys při odhodu neroztrhnul křídlo. Dostaň tam trochu l285 - napíchat inzulínkou ať se to spojí, a to je vše. Už to nebude taková leštěnka, ale záleží na pevnosti.

Co se týká chytání, tak pomáhá to zkoušet. Když se ti cokoliv nezdá - rychlost, úhel.., tak uhni a nech ho přistát na zem. Stejně tak nezbrzdi moc, rádo to podfoukne a pak padá pozpátku na směrovku. Chce to jen praxi. Když zrovna nechytíš, není to žádná hana.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1464 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Další