Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Re: Otázky o F3K

pát 11.01.2019 17:11

2x Dymond D47 a 2x Atlas 09-SCD

Re: Otázky o F3K

úte 22.01.2019 8:35

Ještě další dotaz - je lepší lepit páky na křidýlka, VOP a SOP pětiminutovým epoxidem nebo L285? V případě L285 s mikrobalony?

Re: Otázky o F3K

stř 23.01.2019 12:37

Lepím je laminačním epoxydem s mikrobalony. Přidávám špetku bavlněného prachu.

Re: Otázky o F3K

čtv 24.01.2019 9:08

Ja som tiež lepil epoxidom ale posledných pár modelov som lepil páčky sekundákom

Re: Otázky o F3K

čtv 24.01.2019 9:50

U vteřiňáku nesmíš dát páku blbě. U epoxidu je hafo času na kontrolu a případnou opravu.

Re: Otázky o F3K

pát 25.01.2019 20:49

Díky za reakce!

Re: Otázky o F3K

úte 12.03.2019 22:38

Ahoj,

F3K mě láká, zatím nevím, jestli mě to chytne. Chtěl bych se zeptat na pár věcí. Je lepší začít menším rozpětím, např. Prckem o rozpětí 1 metr a nižší váze nebo radši větším rozpětím, nevím 1,2 nebo 1,5 metru a větší váhou? Vysílačky používáte palcové nebo pultové? Uvítal bych Vaše zkušenosti a rady. Děkuji

Re: Otázky o F3K

úte 12.03.2019 22:49

Odporučil by som ti klasický F3K model o rozpätí 1,5 metra. Určite sa na bazári nájde nejaký vhodný kúsok na začiatok za slušnú cenu.
Dá sa lietať aj s pultovou vysielačkou ale nakoniec zistíš, že ťa popruhy dosť obmedzujú počas hodu. Niekto lieta s "pultovou" zavesenou len na popruhu okolo krku. Ja som začínal s Futabou T8FG v pulte a mal som popruhy cez chrbát, ale raz som si povedal, že treba to skúsiť bez toho a bolo to lepšie. Treba mať hlavne istotu v držaní vysielačky, aby si ju nehodil namiesto modelu :D
Určite by som ti odporučil prísť na F3K workshop do Príbyslavi. Chalani ti určite a radi odpovedia na všetky tvoje otázky.

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 13:22

Díky za odpovědi. Myslíš, že Prcek s rozpětím 1 metr je špatnou volbou do začátku? Chápu, že je lehčí a hod ne tak vysoko, ale zase možná menší obava z rozbití. Nevím, nechám si určitě rád poradit. Vysílačku mám pultovou Jeti DC, to bude asi problém i s váhou. Kupovat ale palcovou, novou, to nevím ... Na akce se přijedu podívat.

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 13:45

s ťažkými Jetinami lieta dosť káčkarov. Ja som metrovku nemal tak neviem, hádam sa ozve niekto kto má a bude to vedieť lepšie porovnať

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 15:12

PeePoTN píše:s ťažkými Jetinami lieta dosť káčkarov. Ja som metrovku nemal tak neviem, hádam sa ozve niekto kto má a bude to vedieť lepšie porovnať


Ahoj, díky za rady, přeji hezký den :-)

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 18:16

Mám Prcka od Jirky od podzimu, jako cestovní éro.

Na zjištění co a jak v F3K lze bezproblému použít. Je skladný a nemusí se ani rozšrubovávat pro transport.Mám pocit, že v Maďarsku s 1m F3K lítají samostatnou kategorii.
S Jeti DC 16 lítá pár kluků a to jak zavěšené na popruhu, tak jí drží v ruce.

S uvedeným si zažiješ spoustu zábavy, pokud Tě to chytne, tak pořídíš dospělé F3K a lehčí vysílačku. :-)

Marcel

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 19:09

Ahoj, perfektní odpověď, moc díky! Měl jsem obavu ze své vysilačky a její váze pro hody, takhle by to bylo fajn. Jak létá Tvůj Prcek v silném větru? Přeci jenom je už lehouš. Nevím, jestli se dá na vítr pořešit balastem. A poslední dotaz mám ohledně délky letů. Je to oproti 'velkým' F3K velký rozdíl do mínusu nebo možnost to hodit zas výš a déle plachtit? Díky

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 21:44

Petronel píše:Ahoj, perfektní odpověď, moc díky! Měl jsem obavu ze své vysilačky a její váze pro hody, takhle by to bylo fajn. Jak létá Tvůj Prcek v silném větru? Přeci jenom je už lehouš. Nevím, jestli se dá na vítr pořešit balastem. A poslední dotaz mám ohledně délky letů. Je to oproti 'velkým' F3K velký rozdíl do mínusu nebo možnost to hodit zas výš a déle plachtit? Díky


Co je to v silný vítr? Nedávno mi Jirka říkal, jak lítal s Prckem na svahu při větru 12 m/s. Jirka v Prckovi nemá vyřešen balast, ale řešitelné to je = místa je v trupu spousty. Prcka určitě nevyhodíš víš jak “dospělé” F3K. Je to o použitých materiálech a technologii výroby. Časy jsem nikdy neměřil, ale lítá moc pěkně,proto neumím na Tvou otázku dát jednoznačnou odpověď. Vždy je to o podmínkách.

Marcel

Re: Otázky o F3K

stř 13.03.2019 21:54

Co je to v silný vítr? Nedávno mi Jirka říkal, jak lítal s Prckem na svahu při větru 12 m/s. Jirka v Prckovi nemá vyřešen balast, ale řešitelné to je = místa je v trupu spousty. Prska určitě nevyhodíš víš jak “dospělé” F3K. Je to o použitých materiálech a technologii výroby. Časy jsem nikdy neměřil, ale lítá moc pěkně,roto neumím na Tvou otázku dát jednoznačnou odpověď. Vždy je to o podmínkách.

Marcel

Ahoj,

měl jsem na mysli vítr kolem hodnot cca 5 - 6 m/s, na svahu ne, tam to zatím nezkoušel. Váha Prcka není velká, jde mě o komfortní polítání, ne boj o rozbití :-) Pokud půjde trochu zatížit, proč ne. Jirka nabízí Prcky buď ve verzi F3K nebo F3F, rozdíl vidím ve váze, další rozdíly mě nejsou ještě jasný. Napsal jsem blbost ohledně časů, spíše jsem myslel obecně, jestli dokáže Prcek lítat ve vzduchu oproti "dospělákům" průměrně třeba 1/2, 3/4 času apod. Ale jsem rád, že mám reference, přikláním se zatím k nákupu a potom uvidím.

Hezký večer
Miloš
Odeslat odpověď