Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otázky o F3K
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2010 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Karas píše:
Zdravím, jaký nejpraktičtější a především nejlehčí (váhově) způsob uzavírání kabinky používáte?



použij uhlík 2mm

(až teď jsem to upravil, nevím odkud jsem tam naklikošil te slint :oops: )


Naposledy upravil JMalik dne úte 05.01.2010 20:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2010 17:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
ja to riesim tak ze si dam do modelu DC konektor... ktory mi funguje ako vypinac a zaroven to mam ako nabijaci konektor... a kabinu prilepim na par miestach priesvitnou paskou ktoru ani neni vidno... otvarm ju iba pri poruchach...

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ovládání nití a torzní pruzinou
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 6:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Dumal jsem nad tím jak to správně udělat, aby mi při kruhovém hodu nemohla směrovka mávnout odstředivou silou. Vychází mi toto: u MiMi to má autor a pochopitelně i já takto. NiT je vyvedena s pohledu zepředu na levé straně, což mi vychází jako blbě, protože to drží jenom torzní pružina. Podle mě by to mělo být opačně , tedy niť vyvedena vpravo aby při hodu to drželo servo. Jak to tedy je ?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 10:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
Jestli jseš pravák, tak máš správně provázek na pravé straně. S tím mávnutím by jsem si nic nedělal, protože se ti to po hodu dřív srovná (ale nikdy jsem neviděl, že by to mávlo odstředivou silou)
A jestli to chceš udělat jinak, tak jedině systém táhni-táhni, nebo mikro bovden ale ty jsou poruchové a těžší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 12:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Na Vertexovi II mám mikrobowdeny a jsem s nima celkem spokojenej, teda celkem, drát v tom bowdenu truchu plandá... Ale právě ten systém pružinka táhni je dokonale jednoduchý a plně funkční na hlavně lehký, takže do jara bude asi i Vertex s tímhle systémem vybaven. Jinak plánuju takhle udělat rozestavěnou MANTU a i FENIXE od Ikara.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 13:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Tady se můžete dívat jak postupuju se stavbou mého prvního káčka. Fotky budu průběžně doplňovat.
http://www.rchouby.wz.cz/index.php?cl=1/kacko


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 15:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
onca píše:
Jestli jseš pravák, tak máš správně provázek na pravé straně. S tím mávnutím by jsem si nic nedělal, protože se ti to po hodu dřív srovná (ale nikdy jsem neviděl, že by to mávlo odstředivou silou)
A jestli to chceš udělat jinak, tak jedině systém táhni-táhni, nebo mikro bovden ale ty jsou poruchové a těžší.


Niekedy to MAVNE trosku viac ako by clovek cakal :)

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2010 23:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2009
Příspěvky: 309
Bydliště: LMK Chotěboř
JJ a potom pro to jdeš s igelitkou. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Zdravím, je velký nesmysl, když chci PS jadro na F3K potáhnout balzou a pouze nalakovat? Zkoušel to někdo?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Udělat to můžeš, teda pokud se smíříš stím že ti to bude vážit tunu. A když se k tomudle odhodláš, tak místo balzy bych spíš použil dýhu (je pevnější). Jinak jsem to taky dřív skoušel, výsledek nic moc.


Naposledy upravil GWSka dne sob 16.01.2010 21:47, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2010 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 357
Bydliště: Brno-Bohunice
Obrázky: 0
To Karas:
U modelu od LSmodel je to běžné.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
No ja nemám prostředky na vakuování tak bych to chtěl potáhnout balzou nebo dyhou. Ale nevim jestli ta balza byla vhodna. LSmodels dělá dýhove potahy. Jde mi o to, kdyz bych pouzil balzu zda by stacil lak nebo treba jeste folii. Sehnat dyhu by bylo slozitejsi a myslim ze by konecna vaha vysla vic nez u balzy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 14:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Zkus to Karasi udělat klasicky, konstrukční křídlo. Ale nakonec máš Fenixe od Ikara, tak co řešit ? Já jsem si chvíli na čekání na Fénixe, na kterého jsem měl dost času, nakonec stihnul postavit mini házedlo a mám před dokončením MANTU. Příští týden by měl dorazit Fénix od Ikara navíc s gondolou a trubkou pro MANTu . Tak jsem zvědav jak to bude na jaře lítat a kdo bude mít navrch... Jinak nakonec to máme kousek od sebe , tak můžeme někdy udělat společný lítání a pokecat.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 14:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
ST píše:
Zkus to Karasi udělat klasicky, konstrukční křídlo. Ale nakonec máš Fenixe od Ikara, tak co řešit ? Já jsem si chvíli na čekání na Fénixe, na kterého jsem měl dost času, nakonec stihnul postavit mini házedlo a mám před dokončením MANTU. Příští týden by měl dorazit Fénix od Ikara navíc s gondolou a trubkou pro MANTu . Tak jsem zvědav jak to bude na jaře lítat a kdo bude mít navrch... Jinak nakonec to máme kousek od sebe , tak můžeme někdy udělat společný lítání a pokecat.

Ahoj, no klidne se pak muzem nekdy domluvit. Fenixe od ikara mam, ale jen castecne, kridla jsem zatim nekupoval, je to na me moc drahy :wink:
Rikal jsem si ze zkusim udelat kridla sam a pozdeji uvidim jestli si je koupim, vyrezy z PS uz mam, ted jenom vymyslet co za potah. Nejjednodussi se me zda balza. Ale nevim jak to bude s odolnosti a pevnosti. Dyha by take sla, ale myslim ze je zbytecne tezka a navic tezko sehnatelna.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2010 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Tak pokud si chceš udělat ty křídla, tak to udělej z tý dýhy. A stačí to jen prolakovat. Stejnej postup jako u házedel od Leoše Svobody. Co si vzpoínám tak sem taky tenkrát řešil jak to mám udělat a udělal jsem křídlo potažený balzou 0,8mm a nebylo to ono. U mejšího éra by to možná stačil (1000mm rozpětí), ale ne u 1500mm.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1484 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 99  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz