Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mám na mysli změnu neutrálu v souvislosti s teplotou. Dám konkrétní příklad z dneška - předělával jsem táhla ke křidélkům a v dílně, kde je cca 16st. jsem nastavil neutrály. Přijel jsme na letiště, kdebylo cca 8, možná 10st. a neutrály byly posunuté a to o 4mm na odtokové hraně.
Netvrdím, že to musí být serva, zítra chci dát do ledničky přijímač (Duplex) a zkusit, jestli to neděl náhodou on...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Problém s D60 jsem nezaznamenal a to jsem lítal jak v letním hicu 30°C+ tak teď kolem +4, jediné co má v řízení Isis teplotní závislost jsou špagáty k ocaskám. po nastavení letových režimů jsem v podstatě půl roku nemusel křidélka trimovat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 10:03 
Mazák
Mazák

mati píše:
Mám na mysli změnu neutrálu v souvislosti s teplotou. Dám konkrétní příklad z dneška - předělával jsem táhla ke křidélkům a v dílně, kde je cca 16st. jsem nastavil neutrály. Přijel jsme na letiště, kdebylo cca 8, možná 10st. a neutrály byly posunuté a to o 4mm na odtokové hraně.
Netvrdím, že to musí být serva, zítra chci dát do ledničky přijímač (Duplex) a zkusit, jestli to neděl náhodou on...

ten přijímač ani nezkoušej, tím to není. Je to servy. a ani nejde o teplotu Ty 4mm jsou hodně ale to záleží na tom v jakém poměru máš přepákování. Dymondy D60 (alespoň ty moje) nikdy neměly dlouhodobě stálý neutrály (více než den). Myslím že jeden ze základních předpokladů pro úspěch je VŽDY seřídit éro na konkrétní počasí (klidně i několikrát za den) káčko ať je sebekvalitnější nebude nikdy podávat maximální výkon pokud ho jednou nastavíš a nebudeš ho dál "rozvíjet".

Na káčkách si pohráváme se setinkama milimetru, ale to není žádné servo v této velikosti schopné splnit. třeba Atlasy se zdají jako velice dobrá volba ale tyhle problémy mají taky. prostě to ber jako vlastnost. zeptej se těch "lepších" pilotů na to, jak často se hrabou v nastavení svýho káčka, odpověď bude stopro každý lítání...

minulou (vlastně tuhle) sezonu jsem pozoroval piloty co dělají pro to, aby byli lepší. spoustu z nich hledá problémy v letadlech, jestli by tohle nebylo lepší nebo tamto ale tohle je levnejší atd. Sám jsem byl na začátku sezony přesvědčenej že Osiris už nemůže lítat líp. jen pro zajímavost jsem udělal pár zásadních změn v nastavení a po nějaké době bylo znát že se osiris dostal o dost dál...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 10:48 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Ahoj Petře,
bude to trochu mimo téma, ale nemohl by jsi popsat tu změnu v nastavení Osirise?
Díky
Marcel

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

mati píše:
a neutrály byly posunuté a to o 4mm na odtokové hraně.

Jestli ti teplotní změna dokáže udělat změnu 4 mm na odtokovce křidélka, tak je něco zásadně špatně.
Buď jsou ta serva úplně v háji, nebo sis něco omylem přepnul na rádiu nebo máš problém v přepákování.
Každopádně bych se rozhodně nespokojil s tím, že to je teplotní drift a stačí přetrimovat.

http://denicek.lmkzdar.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

mati píše:
předělával jsem táhla ke křidélkům a v dílně, kde je cca 16st. jsem nastavil neutrály. Přijel jsme na letiště, kdebylo cca 8, možná 10st. a neutrály byly posunuté a to o 4mm na odtokové hraně.

Ako tom mas prepakovane?
Spravne by malo byt co najkratsia paka pri serve a co najdlhsia na ovladanej ploche. Na packe serva hned prva dierka cca 5mm od osi otacania a na ovladanej ploche podla vychyliek ale co najdlhsia.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 15:31 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Aby servo mohlo fungovat v co největším rozlišení, kdy krok je jemný maximálně přesný. U helin je to stejný.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Nedalo mi to a tu teplotní závislost jsem přece jenom zkusil a tam problém není - nejsou závislá ani serva ani přijímač.
Problém mám v tom přepákování, mám to blbě na páčce serva, nemám to na té první dírce...
Takže díky a jdu to předělat :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2010 21:56 
Mazák
Mazák

Teď jsem si hrál s dymondama D47 na páčkách a musím říct, že jestli to jsou analogy , tak já jsem blázen. Polohu drží s neskonalou vůlí a vrací se pokaždé do stejného středu. Já měl vždycky ve všem jen digitály, analogů jsem moc neviděl, ale dymond D47 mi jako analogy nepřipadaj.
Opravdu to jsou analogy?

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2010 22:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Aj medzi analogmi su dobre serva a D47 je jedno z najlepsich serv vo svojej triede (velkost, vaha).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2010 12:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Docela uvazuji o tech hs45hb koukal jsem ze hs55 tahaj 1,1kila a ty petactyricitky 1kilo, taky to chci nacpat vsechno do trupu a libi se mi ty rozmery :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2011 22:14 
Mazák
Mazák

Čus chlapi, opráším kapku téma, co tyhle serva do F3k, co by to provedlo? HD - DSP 44MG digitální servo, mají je u Kostky, tak nevím co je to zač. :?:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.01.2011 1:31 
Mazák
Mazák

MEK píše:
Čus chlapi, opráším kapku téma, co tyhle serva do F3k, co by to provedlo? HD - DSP 44MG digitální servo, mají je u Kostky, tak nevím co je to zač. :?:

Kdokoliv o tom cokoliv napíše, tak to bude slint, protože je to nové servo.
Chceš být betatesterem? = kup to a napiš.
Chceš bezproblémově létat? = použij ty osvědčená.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.01.2011 6:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

komár píše:
vandurat7 píše:
Mě pak uchází smysl proč kupovat dražší dymondy když levnější atlasy jsou opěvované ještě více.

To bude asi proto, že D60 a D47 se dají bez problémů koupit v ceně pod 500 Kč. Poslední objednávka, co jsem bral, vyšla na 465 Kč/kus včetně poštovného.

ahoj. tak mi dej tip kde se to dá za takovéto peníze koupit ... ty D47 ( X31) vím že na kamenném obchodě má nejlevněji Reichard v Brně, okolo 500,- ale ty D60 ? to je vždy hrubě přes 600,-

díky za tip ... ( nákupů v zahraničí se nebojím ... )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.01.2011 7:06 
Mazák
Mazák

To J.Malik - Chci bezpromlémově lítat, tak to vidím na D 47-60 a bude, protože jak jsem to tu pročet, tak je to asi nejrozumější řešení.
Zatím díky.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další