Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

čtv 30.09.2010 7:15

Rozhodně nemůžu ani si myslím že někdo může tvrdit, že model udělá z pilota světovou špičku. To určtiě ne, ale každej model má svou hranici kluzu, opadavosti, průraznosti. At je Fenix jak chce dobrej a padnul ti, tyto vlastnosti má mnohem horší, než jiné kompozitové závodní stroje. O tom jsem se už několikrát přesvědčil ať už s kolegou, který lítá pořádný éro FW 4 a nebo na závodech, kde to bylo znát ještě víc. Rozhodně se s tebou nechci přít, nebo ti něco vyvracet, na to člověk musí přijít sám a vidět kluky, co s těma letadlama dokážou a představit si, jak Fenix rupe v gondole při síle některých vrhačů 8)

čtv 30.09.2010 7:16

Rozhodně nemůžu ani si myslím že někdo může tvrdit, že model udělá z pilota světovou špičku. To určtiě ne, ale každej model má svou hranici kluzu, opadavosti, průraznosti. At je Fenix jak chce dobrej a padnul ti, tyto vlastnosti má mnohem horší, než jiné kompozitové závodní stroje. O tom jsem se už několikrát přesvědčil ať už s kolegou, který lítá pořádný éro FW 4 a nebo na závodech, kde to bylo znát ještě víc. Rozhodně se s tebou nechci přít, nebo ti něco vyvracet, na to člověk musí přijít sám a vidět kluky, co s těma letadlama dokážou a představit si, jak Fenix rupe v gondole při síle některých vrhačů 8)

čtv 30.09.2010 11:12

kompozit je prostě přesný
Naposledy upravil onca dne čtv 30.09.2010 11:18, celkově upraveno 2

čtv 30.09.2010 11:13

ST píše:Nenech se zmýlit je to z 80% vylétaností a technikou. Nakonec zjistíš , že ti kompozit bude lítat uplně stejně jako polyš. Akorát dáš 3x víc za model. Mě Fénix lítá až až dobře až moc dobře. Tím nechci nijak vychvalovat výrobce Fénixe, prostě mi to éro po zalítání sedlo jak prdel na hrnec. Ale pokud je pro tebe kompozit fetiš tak proč né. Třeba do něj taky spadnu. Rozhodně to nehodnotím z pozice peněz, ale užité hodnoty pro moji potřebu.


Mě by zajímalo, co ti za tuhle reklamu Ypsi dal. Takovou reklamu bych si nedovolil ani já sám a hlavně né tyhle nesmysly. Věřím ale, že si konečně pomůže s tou kulatou náběžkou. Přijeď se s tím pochlubit třeba na konci října na Vypich. Je to pohodová soutěž na začátek a konečně zjistíš o čem to je.

čtv 30.09.2010 12:54

Ypsi mi nic nedal, ale pro mě je to kostrukčně a letově vyhovující model, zatím. Ano je to můj první " pořádný " model F3k to je možná ten úhel pohledu. Ale jelikož modelřím víc jak 35 let, a něco jsem již odlétal jak závodně tak jen tak na louce tak si dovolím tyhle svoje tvrzení. Pro mě je letící model stále dost citová záležitost a né spořebák pro závody. Takhle to já prostě beru . Možná je to jinak....

čtv 30.09.2010 13:13

Nakonec nějaká ukázka jak mi Fénix líta nahoru ...

http://s_vacek.sweb.cz/FENIX/FenixUP.avi

čtv 30.09.2010 21:15

mno nevím zdá se mi to jako nejakých 30 nebo 40 stupňů stoupání a to je i na fenixe málo. Přijeď na ten Vypich ja tam pojedu taky prvně nebo ještě mužeš třeba na Mělník 23.10. taky bych řekl že pohodová akcička :?: :idea:

uvidíš nové tváře jiné stroje okoukneš techniku hodu jiných jiné řešení různých konstrukčních uzlů na érech. je více + než -

čtv 30.09.2010 21:40

OK tady to bude asi lepší :
http://s_vacek.sweb.cz/FENIX/FenixUP001.avi

Na soutěž to asi letos už nevyjde, mám spoustu práce na baráku a zima na krku. Ale uvidíme jaký bude podzim.

pát 01.10.2010 9:24

Kluci, prosím,kdy je ta soutěž na Vypichu. Ještě jsem F3K nedostavěl, ale určitě bych se stavil podívat, okouknout řešení a nechal se inspirovat. Poznat pár bezva lidiček a třebas se i něco naučil, zatím pouhým okem, ale pak bych to s Vámi moc rád zkusil.

pát 01.10.2010 9:55

kratas píše:Kluci, prosím,kdy je ta soutěž na Vypichu. Ještě jsem F3K nedostavěl, ale určitě bych se stavil podívat, okouknout řešení a nechal se inspirovat. Poznat pár bezva lidiček a třebas se i něco naučil, zatím pouhým okem, ale pak bych to s Vámi moc rád zkusil.


16. 10. - viz http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... p?kat=FF3K

pát 01.10.2010 10:30

Mockrát děkuji, to je týden před produkčním release, takže budu ještě mít volný víkend, takže určitě přijedu. Ještě jednou díky.

Re: Fenix

ned 12.10.2014 9:03

Nemáte prosím někdo návod na Fénixe. Respektive informací o tom, kde má být těžiště? Stránky YPSI jsou v rekonstrukci a ozivujeme Fénixe koupeného z druhé ruky a před prvním odhodem, by se informace o tezisti a případně i doporučeních vychylkach hodila. Diky
Odeslat odpověď