Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2010 20:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2009
Příspěvky: 152
Bydliště: Valasske Kralovstvi
Azy píše:
počkej to myslíš vážně a já tady pořád špekuluju nad drátem z kterýho to zbastlim :D


Obrázek
konkretne mam presne tuhle, stala tusim 30 korun, je to jen jedna struna, ne cela sada
na vyskovku ma pruzina rozmery 10-30-10, na smerovku 2x totez, v pevne casti jsou pichnute k trubce, v pohyblive jde jedna nahoru, druha dolu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.06.2010 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
I diky radam zde na foru jsem dostavel fenixe. I pres to, ze stavba neni uplne optimalni jak jsem kracel trochu v mlze - tak to lita :-) Zatim hazu spis do dalky nez do vysky (byl jsem ale litat jen jednou a mel jsem male vychylky na na vyskovce). vypada to na fakt super zabavu :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.06.2010 20:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
Acid píše:
Azy píše:
počkej to myslíš vážně a já tady pořád špekuluju nad drátem z kterýho to zbastlim :D


konkretne mam presne tuhle, stala tusim 30 korun, je to jen jedna struna, ne cela sada
na vyskovku ma pruzina rozmery 10-30-10, na smerovku 2x totez, v pevne casti jsou pichnute k trubce, v pohyblive jde jedna nahoru, druha dolu


Já jsem dal nejsilnější nemotanou, už nevím kolik měla průměr a torzi na 6cm. Připadá mi delší a silnější lepší, protože má lepší progresivitu a není tudíž tak veliký rozdíl v tahu mezi krajními polohami. Taky riziko prasknutí je menší.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Dnes pri cca tretim hodu mi pri odhodu prdla truba tesne za kridlem. Cely trup je zlomenay. Mam se to snazit slepit? Kolik vrstev a jak hrube tkaniny byste mi doporucili?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 20:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Genagen píše:
Dnes pri cca tretim hodu mi pri odhodu prdla truba tesne za kridlem. Cely trup je zlomenay. Mam se to snazit slepit? Kolik vrstev a jak hrube tkaniny byste mi doporucili?

Co jsi s tim prosimtě dělal? Mám gondolu a trubku od ikara a po 3 měsících házení zatím žádný problém a to si myslím, že to nešetřím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
ja s tim hazim treti odpoledne :-) Normalne pri odhodu - o nic jsme nezavadil lup a bylo :-) Nastesti se to letadlo sneslo velmi ladne a pomalu do hodne vysoke travy :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30.06.2010 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
A že vim, co jsi udělal blbě -

- když jsi lepil gondolu a trubku, udělal jsi normálně "ostrej" konec, místo toho abys pilníkem vybrousil takovou vidličku. Hm?

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Genagen píše:
Dnes pri cca tretim hodu mi pri odhodu prdla truba tesne za kridlem. Cely trup je zlomenay. Mam se to snazit slepit? Kolik vrstev a jak hrube tkaniny byste mi doporucili?


To si děláš fakt prdel ? Ta trubka se nasouvá na gondolu a konec trubky ná Ikar ještě zpevněn kevlarem ( nasunuje se asi 4- 5 cm ). Není možné aby jsi to zlomil při hodu.
Jinak stavba je podle návodu úplná legrace. Nevím co na tom hledáte za vědu. Neříkám před lety kdy nebyl internet. Ale dneska stačí použít internet, nebo se zeptat a není co řešit.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 7:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Genagen píše:
Dnes pri cca tretim hodu mi pri odhodu prdla truba tesne za kridlem. Cely trup je zlomenay. Mam se to snazit slepit? Kolik vrstev a jak hrube tkaniny byste mi doporucili?


Kup novou trubku. Ne, že by se to nedalo opravit, ale pokud nemáš zkušenosti, tak to bude buď těžké nebo málo pevné.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 7:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
ST píše:
To si děláš fakt prdel ? Ta trubka se nasouvá na gondolu a konec trubky ná Ikar ještě zpevněn kevlarem ( nasunuje se asi 4- 5 cm ). Není možné aby jsi to zlomil při hodu.


No, tak evidentně to možné je. Fakt je sranda, jak lidi přeceňují vlastní zkušenosti. Já jsem to ještě nikdy nezlomil, tak není možné, aby to prasklo někomu jinému :D :D :D

Ono totiž záleží na strašně moc věcech. Někdo hází stylově a éro moc netrpí, někdo hází silově a éro je namáhané mnohem víc. Mimochodem, trup (a ocasní trubka obzvlášť) je podle mě konstrukčně nejproblematičtější část F3K letadla. Namáhání je extrémní a přitom strašně záleží na každém gramu hmotnosti.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
milost píše:
A že vim, co jsi udělal blbě -

- když jsi lepil gondolu a trubku, udělal jsi normálně "ostrej" konec, místo toho abys pilníkem vybrousil takovou vidličku. Hm?


V navodu o zadne vidlicce nic neni. Ale prdla ta cast co patri ke gondole. Ta vidlicka je - odhadem - spis aby nepraskla trubka za spojem, ne?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
ST píše:
To si děláš fakt prdel ? Ta trubka se nasouvá na gondolu a konec trubky ná Ikar ještě zpevněn kevlarem ( nasunuje se asi 4- 5 cm ). Není možné aby jsi to zlomil při hodu.


ve spoji ani v tom kevralovem zesileni to neprdlo. prdlo to na casti co je gondola asi tak 1-1.5 cm od konce trubky

ST píše:
Není možné aby jsi to zlomil při hodu.

zjevne to mozne je :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
komár píše:
Kup novou trubku. Ne, že by se to nedalo opravit, ale pokud nemáš zkušenosti, tak to bude buď těžké nebo málo pevné.


Nakonec jsem to poresil tak, ze jsem to sesil ridkym vterinakem a prelaminoval nekolika vrstvami 80g tkaniny. uvidim jak to ztezkne. Co se muze nejhorsiho stat? prdne to znova :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
To ti samozřejmě prdne. Sem musí jít uhlík - a basta.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.07.2010 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
milost píše:
To ti samozřejmě prdne. Sem musí jít uhlík - a basta.

skoda, ze to tu nepadlo vcera 8) Uvidime - a diky pro priste.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz