Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2010 5:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 133
A na etu jemnou bavlněnou ponožku proti poškrábání. Pochybuju že ty baterky kostka má.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22.05.2010 11:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Včera jsem zkoušel výškoměr Eagle Tree v MiNi F3k , je to taková děvka zkušební... Vzhledem k tomu, že jsem před týdnem málem skončil na invalidním vozíku to bylo jen tak a vzhledem k bolavým zádům jen tak šup z místa. Dostával jsem se na 35m celkem v pohodě. Na dospělé F3k to vypadá, že asi měsic nešáhu. Musím šetřit záda... :(

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2010 19:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Broumov
Zdravím všechny příznivce F3K (hlavně uživatelé házedla MiMi) a prosím o radu. Pro první seznámení s kategorií F3K jsem si postavil model MiMi v celobalsovém provedení. Při zalétávání jsem zjistil, že v přímém letu velmi dobře klouže a má minimální opadání. Když ale uvedu model do zatáčky, opadání se výrazně zhorší a házedlo značně ztrácí výšku. Zkoušel jsem měnit polohu těžiště směrem dopředu (v současné době ho mám na zadní doporučené hodnotě), ale model letěl více natažený (což potvrdil i dive test), citelně zpomalil a hůře pronikal proti větru. Může mi prosím někdo poradit co způsobuje toto chování?. Nevím, jestli by pomohlo prolétávat zatáčky na větší rychlosti nebo zmenšit vzepětí křídel (je doporučených 12 st.). Ještě několik údajů k házedlu MiMi: model má všechny základní parametry podle zveřejněného plánku (pouze jsem mírně upravil jeho tvary), jen křídla mají o 10 mm menší hloubku, abych mohl na křídlo použít balsu tl. 10 mm (doporučený profil AG 03 má při hloubce uvedené na plánku tloušťku 10,6 mm). Celobalsové provedení jsem zvolil z důvodu větší pevnosti a také proto, abych si ověřil, v jaké přesnosti dokážu křídlo vybrousit (podařilo se cca 0,2 mm). Letová váha vyšla na 172 g.
http://www.rajce.net/f295350832


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 7:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
to bývá nemoc malých házedel. když pominu to, že dle tvého popisu je to vlastně uplně jiné házedlo :) tak problém bude ve špatných vzdálenostech VOP-Křídlo, křídlo-směrovka, délka trupu před křídlem. další věc je že nemůžeš očekávat nějaký extra vlastnosti od éra který má řízenou jen směrovku, zvláště v zatáčkách. 0,2mm na profilu znamená jiný profil... možná právě těma úpravama jsi to tak trochu zkonil :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
také 172g je dost.. takhle malý káčko by mělo mít kolem 130-150g...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 15:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Broumov
Polynom píše:
to bývá nemoc malých házedel. když pominu to, že dle tvého popisu je to vlastně uplně jiné házedlo :) tak problém bude ve špatných vzdálenostech VOP-Křídlo, křídlo-směrovka, délka trupu před křídlem. další věc je že nemůžeš očekávat nějaký extra vlastnosti od éra který má řízenou jen směrovku, zvláště v zatáčkách. 0,2mm na profilu znamená jiný profil... možná právě těma úpravama jsi to tak trochu zkonil :(


Děkuji za odpověď a prosím ještě o upřesnění. Trochu nechápu, v čem je to házedlo jiné, když jsem se snažil zachovat všechny parametry původního modelu (vzdálenosti, o kterých píšeš jsou vzhledem k neutrálnímu bodu shodné jako na orig. plánu stejně jako úhly seřízení). Také profily AG 03 a AG 11 jsem použil stejné. Jedinými úpravami bylo již zmíněné použití menší hloubky křídla a drobné kosmetické úpravy (např. zaoblení náběžné hrany nebo jiný tvar gondoly). S uvedenou přesností tvaru profilu nemohu samozřejmě konkurovat kompozitovým modelům z frézovaných forem i když na druhou stranu bude asi lepší než u křídel konstrukčních. Také jsem porovnával hmotnosti jiných házedel v této velikosti (např. Mikron nebo MiMi ostatních majitelů). V porovnání s nimi můj model nijak nevybočuje.Protože všichni ostatní letové vlastnosti chválí, začínám nabývat dojmu, že jsem očekávané vlastnosti u tohoto éra trochu přecenil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Můj názor, je ten, že to celobalzový křídlo je prostě těžké, tedy rozložení hmotnosti na křídle. Pokud ale chceš opravdu propadnout F3k pořiď si něco většího, výrobci se tu probírají pořád. Uvidíš ten neskutečný rozdíl v kvalitě lítání.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Hlavně aby to trochu píp leťělo při malý hloubce profilu, tak se musí dost často hrát se vztlakama. Ale i přez to se to nedá rovnat velkýmu káčku. Neházej tuto kategorii za hlavu a zkus pořídit něco větčího a hned uvidíš že je to o něčem jiným.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2010 20:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Broumov
ST píše:
Můj názor, je ten, že to celobalzový křídlo je prostě těžké, tedy rozložení hmotnosti na křídle. Pokud ale chceš opravdu propadnout F3k pořiď si něco většího, výrobci se tu probírají pořád. Uvidíš ten neskutečný rozdíl v kvalitě lítání.


Můžeš mně prosím sdělit přibližnou polohu těžiště tvého modelu MiMi? Také by mě zajímal úhel potlačení výškovky při hodu nebo něco ohledně úhlu seřízení. Ještě pro informaci - kompletně nalakované křídlo včetně startovacího kolíku váží 81g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 15:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Broumov
Tak MiMi už létá mnohem lépe. Chvíli jsem ještě čekal jestli se tu neobjeví nějaká rada a pak jsem se pustil do vlastního výzkumu. Trochu jsem poladil těžiště a házedlo zalítnul tak, abych nemusel po uvedení modelu do zatáčky téměř zasahovat do řízení (kromě mírného přitažení výškovky). Trochu mě k tomu inspirovaly vzpomínky z létání s volnými házedly před více než třiceti lety. Nyní se doba letu v podvečerním klidu pohybuje běžně přes 50 s a lety přes 1 min nejsou žádnou výjimkou. Myslím, že až se naučím MiMi pořádně házet a bude dosahovat větších výšek, budou dosažené časy ještě lepší. Zatím se mně daří model házet z půl otočky, protože když ho hodím z celé otočky o 360 st., většinou nějak ztratím koordinaci a model zahodím mnohem hůře. Jinak jsem ale s MiMi již spokojený, protože se mně potvrdil můj záměr o jeho vhodnosti pro úvod do F3K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2011 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Tak som prednedávnom dokončil a zalietol Mimi. Rozmery sú podľa plánu, krídlo z olaminovaného žltého stavebného polystyrénu s uhlíkovými pásnicami, VOP a SOP balza, trubka od Reicharda a malá samodomo sklená gondolka. Je to len taký pokus na skrátenie času, ale letová hmotnosť je 117g, dá sa to vyhodiť dosť vysoko so zvláštnym pocitom že hádžem nič a lieta to pekne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: min dlg 1m
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 20:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno-venkov. Sivice.
Chtěl bych zkusit postavit DLG MIMI a nejsem schopnej najít plánek případne postup, vypis materiálu a pod.
Pročetl jsem toho hodně, ale odkazy jsou už staré a nefunkční.
Nepomohl by mě někdo? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: min dlg 1m
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 11:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.8.2018
Příspěvky: 95
Bydliště: Kladno
O plánek MiMi si napiš sem : mimi.plans@kpnplanet.nl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: min dlg 1m
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2021 10:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 316
jen pro inspiraci
od jednoho spolupracovníka


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: min dlg 1m
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 19:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Potřeboval bych trošičku poradit s mým MIMI (stavebnice od Paula s vakuovaným křídlem)
Chtěl bych nějakým vhodným způsobem zpevnit spodní část směrovky. Bohužel to neumím vždy chytat do ruky a tak dostává směrovka pořádně zabrat.

Jednou to už dopadlo rozlámaným érem (viz foto), ale letadlo jsem opravil a zase létalo. Dneska, když jsem zkoušel lehčí baterku, tak směrovka zase trpěla a znova napraskla, ale naštěstí ji kontroluji před každým odhodem, tak nedošlo k rozlámání letadla.

Neřešil jste někdo tento problém? Učím se s tím létat, tak počítám, že směrovka bude nějakou dobu pěkně trpět.
Přemýšlím, že bych spodní/náběžnou hranu směrovky přelaminoval 80g sklem + možná ještě nějaký další zpevnění...(proužek skla po celé délce směrovky - podobně jak to je i na jiných házedlech)


Přílohy:
zálet1.jpg
zálet1.jpg
[ 172.08 KiB | Zobrazeno 5756 krát ]

Poznámka: po havárce - rozlámaná gondola, zlomený trup, směrovka roztrhaná
2.let crash.jpg
2.let crash.jpg
[ 71.48 KiB | Zobrazeno 5756 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz