Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrada modelářského vteřínáku?
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 23:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Zdravím, došel mi vteřińák ,nemáte nějakou dostupnou náhradu?? Mod.prodejnu mám 50 km.

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 0:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
V samoske u vas nemaju? :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jaký je rozdíl v modelářském a nemodelářském vteřiňáku? Řekl bych, že v obalu a ceně. Takže v souladu s řadou igorba, šup do sámošky :lol:.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 6:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
V Lidlu bývají modelářsky zajímavé akce, kupuju třeba lepicí sortiment Pattex.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 7:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kdysi jsem ze stejného důvodu (taky prodejna daleko a víkend na krku) koupil toto - a lepil slušně, normálně... https://www.autokelly.cz/Product/ACST086/12384858/1
Jinak - ty 3g od šikovných obchodníků a večerkářů za pár kaček apod. jsem kdysi dááávno slívával do lahvičky od očních kapek (zadem - rozložit sklad, otevřít zápiche špentlíku a přelít), ale moje poslední zkušenost a nouzová možnost takového vteřiňáku skončila fiaskem - vše zasraný, ale ne slepený - prostě antilepidlo. Od doby "objevu BSI" už mi doma nic jiného nepřekáží, a hezky vše voní po jahodách (mno, hezky...).
Ale jasně - v obchodech (papírnictví, ŘEMPO) mají i slušné minitubičky renomovaných značek, ale vychází to pak na ... ne pro velké lepení :wink:
Nicméně - právě v Lidlu si občas koupím UHU, 3x po 1g a mám tak porůznu poházené, už mi to i zachránilo boty nebo hezký lítání :-)

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
No ja som rezignoval na modelarske tuby, bud sa to zapcha, alebo zhustne alebo stuhne tuba...

kupujem len tie male ked je cely blister za rozumnu cenu ... otvorim, lepim kym je cim ani nezatvaram a ked sa nahodou zaxere pipik tak to proste vyhodim, jakepakcopak.

Len treba davat pozor aby clovek s vyhodou nekupil tubicky 3g kde tie 3g vazi cela tubicka, nie len obsah (to sa mi podarilo u jedneho cinana kde bola cena tak nizka ze to nakoniec aj tak vyslo lacnejsie :mrgreen: )

... no ale ja s tym nelepim zbrdlinky a miniem tak 2 alebo 3 tuby na model 1x do roka, takze ziadny problem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 10:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
igorb píše:
No ja som rezignoval na modelarske tuby, bud sa to zapcha, alebo zhustne alebo stuhne tuba...


já malé tuby "z potravin" nekupuju i když asi lepí dobře, jen lahvičky z modelářských potřeb a hned po otevření nové, do ní zasunu silikonovou hadičku. A od té doby nic nikdy nazaschlo.
Koupil jsem jí u Hořejšího v Plzni a ač jsem byl zpočátku při nákupu trochu skeptickej, tak je to opravdu jak popisuje. Nic nezasychá a pokud na trubičce na konci zaschne kapka ta se jen rozžmoulá ("unípne") nebo se kousek trubičky ustřihne. Zatím to ale nebylo třeba. Vteřiňákem lepím opravdu jen občas a ten poslední mám s trubičkou otevřený už skoro 2 roky a k neuvěření má pořád stejnou konzistenci


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 992
Bydliště: Telč
Hanyk: Zašel bych do drogerie a vybral nějakou slušnou značku ve větší lahvičce (UHU, Pattex, Bison..a tak). Ale zkušenost s tim nemám (jen s jinýma lepidlama, ne s vteřiňákem). Naopak co si pamatuju ty malý vteřiňáky "ze samošky", tak to už bych doma nechtěl.

Co se týče zasychání, je to tak, jak píše Bildy. Nechávám tubičku řídkého vteřiňáku (Pelikán) prostě otevřenou. Nebo na ni jen volně položím víčko, pro dobrý pocit. Někdy zaschne trochu v hrotu, ale to se stává výjimečně. Nedávno jsem začal používat teflonový hroty a je to podobné, jak popisuje Bildy se silikonovou hadičkou. Malý zázrak.
Naopak co mi nefunguje je trik od veka1, který do vřeřiňáku zasouvá tlustou jehlu od injekční stříkačky a v případě že zaschne, tak ji vypálí zapalovačem. Já vypaloval pořád, smrdělo to a někdy to ani nešlo bez propíchnutí drátem.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 11:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
semo píše:
Naopak co mi nefunguje je trik od veka1, který do vřeřiňáku zasouvá tlustou jehlu od injekční stříkačky a v případě že zaschne, tak ji vypálí zapalovačem. Já vypaloval pořád, smrdělo to a někdy to ani nešlo bez propíchnutí drátem.


Muze byt, presto ze mi to funguje cca 20let . :)

A vo,vo tom je modelareni. Kazdy to mame jinak.Jine moznosti, schopnosti postupy.Staci malo,aby vysledek muj,byl zcela jiny,nez souseduv ... jen to vyhmatnout.

Kazdy si muze vybrat co mu nejvice vyhovuje , nebo na co ma, none?
:wink:


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 11:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
...takže resumé pro Hanyka je :
najít eshop kde mají lepidla a zároveň i silikonové pipety nebo hadičky....já se přikláním k hadičce. Dostal jsem jí asi 0,5m, což při mém používání odhaduji tak na 2 regulérní 60-leté životy :D
Má to jen malou nevýhodu....špatně se to převáží do terénu, protože lahvička nesmí padnou, páčto by se vylila. To ale není ukrutnej problém, kterej nelze jednoduše vyřešit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 12:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Náhradu pro tyto případy mám internet a zásilkovnu za rohem . V rámci sklerozy si píšu poznámky do výhledově a až potřebuji nutně objednám , druhý , třetí den si vyzvednu .
Ta stovka poštovného není nic hrozného , víc mě stojí cesta autem do obchodu a zpět a čas.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
semo píše:
Naopak co mi nefunguje je trik od veka1, který do vřeřiňáku zasouvá tlustou jehlu od injekční stříkačky a v případě že zaschne, tak ji vypálí zapalovačem. Já vypaloval pořád, smrdělo to a někdy to ani nešlo bez propíchnutí drátem.


funguje to skvěle, ale musíš lepit denně, nebo ob den, jinak to vytvrdne v celé jehle a zapalovač s tím opravdu nic nesvede.
Někdy mi ale stačilo postupně po cca 1cm jehlu ulamovat a ohřát zapalovačem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 21:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 230
Smůla z jehličnanů, vaječný bílek, sušený tvaroh s hašeným vápnem, kostní klíh... 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2023 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Všem děkuji za rady!

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2023 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
pepin píše:

funguje to skvěle, ale musíš lepit denně, nebo ob den, jinak to vytvrdne v celé jehle a zapalovač s tím opravdu nic nesvede.
Někdy mi ale stačilo postupně po cca 1cm jehlu ulamovat a ohřát zapalovačem.


Já teda Veka nápad používám už asi dva roky (ale od Veky to nemám, asi málo čtu) a teď jsem byl 3 týdny pryč (=nelepil jsem, pokud mi do toho nefušovala manželka) a stačilo lehce zahřát špičku, ihned vyhořela a lepím dál. Mam spotřebu 1 jehla na 1 vteřiňák. Spotřebuju tak do 3 měsíců, teď už to mám ale déle. Funguje mi to teda jen na řídký, na středním ní to nějak nechodilo ani s větší jehlou, nicméně 95% věci lepím řídkým. Jehly používám z Ali, 50ks za cca 70kč, jsou to ale přesněji výplachové kanily, nejsou kalené (dají se hezky ohnout když potřebuju lepit za roh) a nemají ostrou špičku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz