Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jyrry: Ano, ale ty na 230V už mají velký elektromotor podobný jako bývá v úhlových bruskách, velkých přímých bruskách, vrtačkách apod. Tady byly ukázané ty typy s elektromotorkem tzv. plechovka a o tom se tedy bavím. No to je jedno, i tak 40W je hooodně málo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
igorb píše:
Tototuto som kupil za onych dobrych casov za rovnych 20DM a v nevedomosti dlho pouzival ... az sa mi dostal do ruky nejaky dremel alebo proxxon, uz neviem, bolo to davno ... no a ked som ho teda mal v ruke, zistil som ze tomu mojmu nonejmu tie veci nesiahaju ani po pety a prebudil som sa.

Rozhodol som sa ze si pre istotu kupim este jednu taku vec, ked mi ta prva zhnije, aby som mal nahradu. No podla ocakavania som uz take nezohnal. Pouzivam ho dodnes, ale cakam kazdym zapnutim ze sa uz musi rozsypat ... takze aby som sa dostal k dovodu pisania tohoto prispevku ...

ak by niekto vedel o podobnej veci, tak dajte vediet, podstata veci je v tom, ze idu otacky znizit az na 2000 co su dobre otacky na veci ktore s tym robim typu brusenie malou valcovou bruskou atd ... negravirujem, takze vysoke otacky su mi v celku naprd) ... no a pri tych znizenych otackach to ale nestraca moment, co zatial vsetky taketo vecicky stracaju, alebo sa ani nedaju nastavit pod 5000 ... takze v celku pre mna nepouzitelne

Musíš to hledat pod Minicraft MB1012 - Minilor to akorát prodával pod svým jménem (oni hlavně dělali odlitky - byla to slévárna).
https://www.farnell.com/datasheets/101427.pdf
z druhé ruky to najdeš - původní firma už rozhodně neexistuje, pak se to jmenovalo nevzpomenu si (zkusít to najít - měl bych mít nabídku) a asi tak před 10ti lety se to přesunulo do francie nebo španělska. Podle mě to ale bude už mrtvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
No to mi je jasne ze je to mrtve, naposledy som to hladal pred 15 rokmi :mrgreen:

Pytal som sa "nieco podobne" na mieste kde som to kupil, bol to taky maly nemecky modelrarsky obchod, presne vedel co hladam, ale sam bol udiveny ze sa tomu nic z jeho brusiek nevyrovnalo, tak som to vzdal. Mozno by podobny bol ten velky dremel 4XXX ten ma podobnu regulaciu aj vykon (az na to ze zacina na 5000), ale je to sialena krava v porovnani s tym mojim, takze odrezanie napriklad trubky brusnym koleckom znamena sikmy rez ... to ze stoji 20x tolko to ani nepocitam :mrgreen:

este dam fotky vnutra ... loziska by sa zislo vymenit, ale bojim sa ze keby som ich vymenil, prisiel by Marphy a pokazil motor alebo regulaciu :-P


Přílohy:
20230125_150249.jpg
20230125_150249.jpg
[ 97.7 KiB | Zobrazeno 730 krát ]

20230125_150122.jpg
20230125_150122.jpg
[ 129.56 KiB | Zobrazeno 730 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
igorb píše:
No to mi je jasne ze je to mrtve, naposledy som to hladal pred 15 rokmi :mrgreen:

Pytal som sa "nieco podobne" na mieste kde som to kupil, bol to taky maly nemecky modelrarsky obchod, presne vedel co hladam, ale sam bol udiveny ze sa tomu nic z jeho brusiek nevyrovnalo, tak som to vzdal. Mozno by podobny bol ten velky dremel 4XXX ten ma podobnu regulaciu aj vykon (az na to ze zacina na 5000), ale je to sialena krava v porovnani s tym mojim, takze odrezanie napriklad trubky brusnym koleckom znamena sikmy rez ... to ze stoji 20x tolko to ani nepocitam :mrgreen:

este dam fotky vnutra ... loziska by sa zislo vymenit, ale bojim sa ze keby som ich vymenil, prisiel by Marphy a pokazil motor alebo regulaciu :-P

Mrtvý je ten "původní" výrobce - ale ten "nový" co to po konkurzu přebral možná ne - protože odhadem tak 5 let zpátky (možná i míň) stále ty věci vyráběli a prodávali.
Mj, a pokud si dobře pamatuju, tak v tom byly pořád ty "starý" kulotoplacatý větší motory od Buhlera (jako byly v tech půodních, anglických).
https://www.buehlermotor.com/products-a ... otors.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tak čínská bruska na nehty, kterou jsem si koupil je regulovatelná v krocích po 1000 otáčkách od 0 - 50000. Nezastavil jsem jí ani daleko větší silou, kterou jsem za spoustu let nikdy nepotřeboval. A to ani na nejmenší rychlosti (1000 ot.) Výkon hodně převyšuje dremelku, která mi výkonem jinak stačila. A hlukem je téměř neslišná. Házení, doma neměřitelné, "žádné". Vibrace taky žádné.
Takže za mě, není nejmenších obav o výkon, hluk a vibrace u brusky na nehty. Sice "trochu" dražší, ale stojí zato.
V papírech uvádějí házivost 0,002mm a výkon 150W. To mi opravdu musí stačit. :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 15:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Skvele reference. Skove nastaveni otacek ?Nemusi to byt na skodu. No a ktera to vlasne je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Omluva, myslel jsem že jsem to vložil. Tato: https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802BvEPYg

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
No tak ta vypada opravdu luxusne . A jestli i kroutici moment je takovy jak popisujes ,tak stoji za to.
Dal bych se i na protetiku ,dokud se mi netresou ruce s takovym strojeckem. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Cinania vedia robit aj kvalitne veci , to len my kupujeme hlavne tie lacne a nekvalitne (asi preto ze su lacne :lol: ).
Preto sa o kvalite ich vyroby rozprava ako o biednej , tie kvalitne veci sa k nam ani nedostanu...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Původně jsem to chtěl koupit tady u nás. Ale na manikúru jsem našel jenom ty slabé. Tak proto z číny. Tahle je robustní a silná. Bohužel i opravdu těžká. Cca 3 kg to má.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2023 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ten zdroj. Ne brusky. Ty jsou asi po 300g. :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přímá bruska
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2023 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Praktická zkušenost: řezal jsem 8 ks imbus šroubů M4 na potřebnou délku. Otáčky 40000. Nezastavil jsem jí. Zkoušel jsem i víc přitlačit a točila pořád stejně (podle zvuku řezu). Uříznuto za cca 2-3 vteřiny. Nádhera. To ticho, když se točí naprázdno je až neuvěřitelné.
Věřím tomu, že tohle dokážou i podstatně levnější kusy. Není nutné mít tu nejsilnější (ale na škodu to taky není) a nejdražší.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz