Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepení a zase lepení...
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 10:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Když už se zde objevil tento pepinův tip, tak jsem dnes náhodou narazil na toto


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Nekouřím a tak potřebuji nutně tip na nejlevnější cigarety pro tento účel. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 14:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jio píše:
Když už se zde objevil tento pepinův tip, tak jsem dnes náhodou narazil na toto


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Nekouřím a tak potřebuji nutně tip na nejlevnější cigarety pro tento účel. :-)


pěkný...budu muset přehodnotit kuřáckou odvykací kůru u mé přítelkyně :D
Zatím máme popele a vajglů přebytek. Klidně můžeme zásobovat všechny nečudící členy zdejšího fora


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Bildy píše:

pěkný...budu muset přehodnotit kuřáckou odvykací kůru u mé přítelkyně :D
Zatím máme popele a vajglů přebytek. Klidně můžeme zásobovat všechny nečudící členy zdejšího fora


To nekouření ti závidim, co bych za to dal, kdybych nemusel řešit jak zvlášt v zimě při kempování hulit, ale nezahulit auto.

Mělo by to jít i se sodou, poslal mi ten odkaz minulý týden kámoš, jak to ale skutečně funguje jsem nezkoušel, trochu se obávám že smysl těchto videí je jen a pouze počet shlédnutí, né, že by to vubec nefungovalo, nějakým nabroušeným bordýlkem v kombinaci s prstolepem občas tmelím nějakou menší dirku třeba v laminátovym trupu když mi na to přijde zbytečný se míchat s polyesterem a hlavně čekat než vytvrdne.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 16:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
pepin píše:

To nekouření ti závidim, co bych za to dal, kdybych nemusel řešit jak zvlášt v zimě při kempování hulit, ale nezahulit auto.

Mělo by to jít i se sodou, poslal mi ten odkaz minulý týden kámoš, jak to ale skutečně funguje jsem nezkoušel, trochu se obávám že smysl těchto videí je jen a pouze počet shlédnutí, né, že by to vubec nefungovalo, nějakým nabroušeným bordýlkem v kombinaci s prstolepem občas tmelím nějakou menší dirku třeba v laminátovym trupu když mi na to přijde zbytečný se míchat s polyesterem a hlavně čekat než vytvrdne.

s jedlou sodou (Baking soda) to skutečně funguje a výborně.
A není to žádný nový objev - poprvé se to objevilo v návodech u Hot Stuff od Satellite City (jedno z prvních CA lepidel v modelařině, ne-li první) už v dobách kdy lítal Hanno Prettner - tj. před skoro 50ti (!) lety.
dobový inzerát:
Příloha:
hs.jpeg
hs.jpeg
[ 64.2 KiB | Zobrazeno 3483 krát ]


a současný internetový návod od SC
https://www.caglue.com/How-to-fix-a-buz ... ep_75.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2022 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6888
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kamarád mi donesl na opravu kytaru, kterou předtím naivně dal upravit nějakému neumětelovi, protože měla vysoce položené struny a špatný dohmat. Ten blbec však ty drážky do nultého pražce rozpiloval tak hluboko, že pak struny drnčely o první pražce. :x Asi by se to dalo opravit i touto metodou pomocí CA a nějakého plniče (třeba i tou sodou), jenže chyba byla v tom, že ten nultý pražec se navíc tlakem strun v důsledku ním vytvořených hlubokých vrubů v polovině zlomil. :cry: Takže nezbylo než ho koupit nový. :|
Jinak já používám speciální prášek-plnič, který jsem kdysi koupil v rámci jedné takové lepící soupravy CA. I když původní CA lepidlo z té soupravy už víc jak 10 let není, tak ten bílý prášek zbyl a používám ho dodnes. Nahrazovat ho popelem - to mě nikdy nenapadlo. :o Navíc jako nekuřák nemám jeho zdroj. :lol:
Ale ten nápad s cigaretovým filtrem na opravu díry pro vrut, ten se mi docela líbí :idea:, někdy to určitě vyzkouším. :wink: Kdo ví, jestli by to taky nebyl dobrý způsob jak šroubovat vruty do balzy.
I když, při dnešní ceně cigaret existují i mnohem levnější řešení (tedy nevím, zda by tomu nevadily použité zadehtované filtry). :o
Ja to zatím řešil tak, že jsem vrut zašrouboval do balzy, pak vyšrouboval ven, namazal ho jemně vazelínou, do dírky v balze kápnul CA a vrut do ní rychle zašrouboval. Zatuhnuté CA pak vytvořilo v balze poměrně pevný závit. Druhý způsob je, že do balzy vlepuji závitové kovové vložky, nebo jen obyčejné matky a používám šroubky s metrickým závitem.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2022 16:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Někdy vyzkouším. Problém odolného slepení (nebo tmelení) plastů, jsem řešil mnohokrát. Skoro vždy neúspěšně. Na polyolefinech a PVC to asi nebude držet. Možná s použitím nějakého oxidačního přípravku (pro lepší adhezi)
edit Nevím jak do CA. Do Epoxy 1200, aby bylo lépe brousitelné se kdysi používal dětský pudr Aviril zásyp. Jeho hlavní složkou je sypký mastek. Takže když drobotina odrostla bral se práškový mastek (klouzek) co byl dušových pneu a do rukavic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2022 22:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6888
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
guchar píše:
Někdy vyzkouším. Problém odolného slepení (nebo tmelení) plastů, jsem řešil mnohokrát. Skoro vždy neúspěšně. Na polyolefinech a PVC to asi nebude držet. Možná s použitím nějakého oxidačního přípravku (pro lepší adhezi)
Jistě, musí to být plasty, které jsou s CA lepitelné. 8)
Osobně já jsem jednou řešil problém slepení polykarbonátu. Nešlo to ničím, ale nakonec jsem si přece jen poradil s tím CAčkem, i pomocí toho plnícího prášku. Fakticky ale nešlo o slepení v pravém slova smyslu, ale spíš o obalení zlomu tím CAčkem s plničem do jakési kapsy. No, zatím to drží. :wink:
guchar píše:
Nevím jak do CA. Do Epoxy 1200, aby bylo lépe brousitelné se kdysi používal dětský pudr Aviril zásyp. Jeho hlavní složkou je sypký mastek. Takže když drobotina odrostla bral se práškový mastek (klouzek) co byl dušových pneu a do rukavic.

Ale ten mastkový pudr "AVIRIL", nebo ještě dříve "SYPSI" či "BATOLE" se používal spíš do nitrocelulózového vrchního lesklého, nebo lepícího laku, čím vznikl tmel pro tmelení balzy (70.-80. léta). :P V zředěné formě se používal jako plnič pórů balzy. Ním se pak ošetřovala celoplošně balzová kostra před potahováním. 8)
Nevím ale o tom, že by se přimíchával do epoxidu. :o Tedy rozhodně já jsem to nikdy takto nepoužil.
Do epoxidu se míchalo leccos, často i kovové piliny, či dokonce cement, nebo práškový dolomit. Ale mastek - no nevím? :roll: I když, aby byl lépe brousitelný, možná. :? Fakticky mastek je asi účinný pro oslabení jeho pevnosti. :roll: Jen v tom nevidím moc smysl, když epoxid se využíval zejména tam, kdy byla právě ta jeho vysoká pevnost zapotřebí. :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 0:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
VTjr píše:
Ale ten nápad s cigaretovým filtrem na opravu díry pro vrut, ten se mi docela líbí :idea:, někdy to určitě vyzkouším. :wink: Kdo ví, jestli by to taky nebyl dobrý způsob jak šroubovat vruty do balzy.
I když, při dnešní ceně cigaret existují i mnohem levnější řešení (tedy nevím, zda by tomu nevadily použité zadehtované filtry). :o
Ja to zatím řešil tak, že jsem vrut zašrouboval do balzy, pak vyšrouboval ven, namazal ho jemně vazelínou, do dírky v balze kápnul CA a vrut do ní rychle zašrouboval. Zatuhnuté CA pak vytvořilo v balze poměrně pevný závit. Druhý způsob je, že do balzy vlepuji závitové kovové vložky, nebo jen obyčejné matky a používám šroubky s metrickým závitem.

Na opravu vrutu do dřeva jsem s úspěchem použil, a nedám na něj dopustit, PU MAX do dřeva. Opravoval jsem tak i zašroubování pantů do dveří, které nejsou zrovna lehké, a fungují už mnoho let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 11:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
PBS píše:
Na opravu vrutu do dřeva jsem s úspěchem použil, a nedám na něj dopustit, PU MAX do dřeva... fungují už mnoho let.
Rozdíl mezi UHU MAX REPAIR - 8 g /-/ BISON PU MAX Vysokopevnostní polyuretanové lepidlo na dřevo D4 250 g je jen ve velikosti balení 8 versus 250 gramů? Nebo i nějaké další rozdíly? (REPAIR - 8 g, bývá někdy inzerován jako " Vhodné na lepení silných neodymových magnetů." Možná je to dáno jen prodejcem "UNIMAGNET"? https://www.unimagnet.cz/uhu-max-repair-univerzalni-lepidlo-8g_z616/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 14:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
guchar píše:
Do Epoxy 1200, aby bylo lépe brousitelné se kdysi používal dětský pudr Aviril zásyp. Jeho hlavní složkou je sypký mastek. Takže když drobotina odrostla bral se práškový mastek (klouzek) co byl dušových pneu a do rukavic.

Hm, a to (že se Sypsi a podobné míchaly jako plnidlo do dvanactistovky :lol: ) objevil KDE?
Řekl bych, že by to zase (už po buhvípokolikáté :roll: ) chtělo konečně vypnout ten ynternet a google a jít do dílny si sám vyzkoušet ty nesmysly, co ostatním radíš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 615
Bydliště: Poltár
MPml píše:
Hm, a to (že se Sypsi a podobné míchaly jako plnidlo do dvanactistovky :lol: ) objevil KDE?
Řekl bych, že by to zase (už po buhvípokolikáté :roll: ) chtělo konečně vypnout ten ynternet a google a jít do dílny si sám vyzkoušet ty nesmysly, co ostatním radíš.


Takže Sypsi alebo Aviril + Epoxy 1200 je nezmysel?? :o Divné... Nezmysel fungujúci aspoň u mňa najmenej takých 40 rokov... :? 8O :P :lol:

_________________
T16SZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 17:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@MPml
JK píše:
Takže Sypsi alebo Aviril + Epoxy 1200 je nezmysel?? :o Divné... Nezmysel fungujúci aspoň u mňa najmenej takých 40 rokov... :? 8O :P :lol:
Já to dostal jako radu od staršího a zkušenějšího kámoše modeláře. Ještě o cca 25 let před "JK". Nejspíš někteří z nás měli jiné učitele, z jiné školy modelářského života.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 17:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
JK píše:

Takže Sypsi alebo Aviril + Epoxy 1200 je nezmysel?? :o Divné... Nezmysel fungujúci aspoň u mňa najmenej takých 40 rokov... :? 8O :P :lol:


Zdar... napis, na co a kde sa taka kombinacia da v praxi pouzit.

Do epoxidu sa da primesat cokolvek ... ale , rozhodujiuci je ciel a konecny vysledok konania...preto sa pytam.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
MPml píše:
Hm, a to (že se Sypsi a podobné míchaly jako plnidlo do dvanactistovky :lol: ) objevil KDE?


To je hotová věc, já jsem kdysi taky nějaký pudr na dětský prdýlky do epoxydu přimíchával, nejspíš právě ten Sypsi bo asi ani nic jinýho ke koupi nebylo a určitě jsem to neměl z vlastní hlavy, docela si i myslím, že to bylo v době, kdy jsem se ještě s žádným modelářem nevídával a modelařil jen za pomoci časopisu modelář .Tak jsem se to možná dočetl právě v modeláři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení a zase lepení...
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2022 21:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sypsi jsem míchal s Kanagomem. Ale s Epoxy? To nepamatuju, spíš "bílé saze" a pod.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz