Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2022 12:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
Pred asi uz 30 r. jsem u vetronu a el. vetronu klasicke stavby pouzival velmi jednoduche a spolehlive reseni zadniho zajisteni kabinky. Polyamidovy sroub jsem pritahl tak, aby packa spolehlive drzela v poloze zajisteni trenim ve styku s kabinkou, ale bylo mozne ji presto rukou otocit. Tim nebyly potreba k manipulaci zadne nastroje. Packa je z kousku GFK materialu, polyamidova matice byla vlepena do trupu.
Příloha:
P1580042.JPG
P1580042.JPG
[ 74.36 KiB | Zobrazeno 1045 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2022 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Jedná se o to, že kabinka je držená takovým zácvakem od "Pelikána a drží dobře. Ale kvůli vyvážení jsem k ní přidělal baterky a tak na ní působí mnohem větší síly. Za letu je to dobré, ale při jednom drsnějším přistání kabinka i s baterkama odcestovala a přitom z trupu vypadl docela drahý maličký senzor, který jsem už později na domnělém místě přistání nenašel. Proto jsem se rozhodl toto ještě posílit těmi magnety. Ale zajímá mě hlavně otázka jestli to nějak nenaruší komunikaci mezi vysílačem a přijímačem. Na jednom starším letadle jsou magnety už z výroby, ale pojišťuji to ještě gumičkou kolem trupu a kabiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2022 20:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
marina píše:
Jedná se o to, že kabinka je držená takovým zácvakem od "Pelikána a drží dobře. Ale kvůli vyvážení jsem k ní přidělal baterky a tak na ní působí mnohem větší síly. ....


Musim rict , " dost dobry napad " ... nikdy mne to nenapadlo a verim , ze nikdy nenapadne ani v budoucnu. 8)

Pozn. kdyz jsou baterky uchycene k pevnym castem trupu, tak se vyvazeni nekona ,nebo jak ? :?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Což o to, občas mě napadnou i větší ptákoviny. :mrgreen: Někdy jako nouzové řešení, někdy jenom z lenosti a někdy samozřejmě taky proto, že si nedám dohromady možné následky.
Spíše mě zaráží, že se marina z "vycestování" baterky s kabinkou a ztráty senzoru nepoučil a místo uchycení baterky přímo v trupu řeší pevnější zajištění kabinky. 8)
Možná nějaký vážný důvod má a vysvětlí nám ho.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2022 19:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Nojo, vím že to přijde jako to nejhorší co se dá udělat. Víceméně se jedná o nouzové řešení, protože nevím už jak to éro vyvážit aniž bych tam rval cca 100gramů olova. Jedná se o bublinky od Pelikána - Gama 2100. Párkrát už bylo ve vzduchu, ale jen jednou to byl normální let. Jinak adrenalin abych to nějak rozumně a bezpečně dostal na zem. Občas se to nepovedlo. Když jsem měl baterky mezi křídly jak to je připravené z výroby, tak to je těžké na ocas. Když jsem to dovažoval olovem tak to sice létalo, ale nebylo to pohodové podvečerní létání. Na stíhačky už jsem starý. Jediný volný prostor je nad regulárorem, ale aby byl chlazený, nemůžu na něj přilepit baterky. Tak jsem vybral právě ten volný prostor pod krytem kabiny ke kterému jsem ty baterky připásoval. Od té nehody jsem s tím ve vzduchu nebyl. Možná zkusím nějak vymyslet lože pro baterky nad tím réglem, ale zatím to nemám promyšlené. To vyřeším.
Mě se ale jednalo hlavně o to, že je tam na malém prostoru narvané úplně všechno a kdyby ještě ty magnety, tak mám obavy ze ztráty signálu. Celá léta jsem létal na dřívějších frekvencích 35MHz, kde ta anténa byla natažená mimo kabinu, takže pokud nedošlo k nějakému vnějšímu rušení, nevadil ani komutátorový motor uvnitř. Tady s těma anténkama (pár cm drátku...) nemám zkušenosti. Proto jsem tohle vlákno otevřel, abych od zkušených něco zjistil a možná to bude zajímat i někoho jiného.
P.S. Dřív jsem na svých modelech připevnění kabinky řešil jen mechanicky. Např. zásuvnou závorou na pružince, nebo otočnou západkou a podobně. Nikdy nedošlo k samovolnému otevření...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2022 4:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
marina píše:
P.S. Dřív jsem na svých modelech připevnění kabinky řešil jen mechanicky. Např. zásuvnou závorou na pružince, nebo otočnou západkou a podobně. Nikdy nedošlo k samovolnému otevření...


To mas za to, ze opoustis vyzkousene cesty.... se nediv, ze obcas slapnes do mekkeho. :lol:

Priznej , ze te te inspiroval tento konstrukter: https://www.rcalbum.cz/model/6545-gama-2100.html :wink:

Pozn. nevim jak u vas, ale u nas upevnujeme baterku tam kam potrebujeme, jednim inbusovym sroubem M3x6 a nic neresime, ani u akrobatu ani u jinych elektro poletovadel. ... to jde, zejo :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchytenie krytky/kabinky magnetom
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2022 21:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Tyjo, to čubrním...!!! Takže jsem vlastně vymýšlel vymyšlené. 8O Já teda tam nemám sucháč, ale bedýnko-překlížkové lože a baterky opásané sucháčem. ( pro zajímavost mohu vyfotit) Ale už se to chystám odstranit a lože zhotovit do kabinky nad serva. Proměřeno a vyjde to. Ale chci to udělat tak, aby se dalo lehce demontovat, aby bylo možné se v případě potřeby dostat k těm servům a regulátoru.
Jinak ale díky za "držkovou". Ta kritika mě aspoň donutila zase přemýšlet správným směrem... :D Takže teď jen zbývá to podle té představy udělat. Takže tím už by tohle téma mohlo být vyřešené.
Teď ale bych se vrátil aspoň tak teoreticky k tomu jestli ty magnety nějak mohou ovlivnit příjem signálu. Jestli se tu najde někdo kdo se v radioeletronice vyzná a ví. Možná by to mohlo zajímat i někoho dalšího. Případně jestli tu někde je na tohle téma nějaké vlákno.
Tak díky a letu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz