Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 31.01.2022 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Letadlo pomalu přibývá a otázku povrchu jsem stále nevyřešil. Vždycky na to v dílně koukám a nevím :-(. Křídla budou snazší - je to balicí papír přilepený PU lepidlem. Tam věřím, že i ten Motip nebo Dupli stříkací tmel udělají svou práci. Trup je horší. Klouboukový papír + disperze. Je to celkem křehký (myšleno povrch). Ani se to nepotahovalo moc snadno. Uvažuju, jestli ten trup nevytmelit šlehaným tmelem a nepotáhnout ještě jednou vrstvou papíru. Pak možná polyuretanový lak a zas stříkací tmel a barva. Ale to je celkem dost vrstev. Nemám vůbec představu, kolik to ztěžkne. Asi udělám nějaký vzorky.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2022 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Nakonec obyčejná klasika, experimenty se neděly. Hnědá papírová páska, 2x stříkací tmel ve spreji (Dupli, Motip), vždy s broušením. Pak barva a lak. Moc to neztěžklo, řekl bych. Kdybych si s tim více vyhrál (to tmelení a broušení), mohlo to být ještě lepší, ale stačí mi to tak.

Křídla jsou potažena balicím papírem PU lepidem "vekovým" způsobem. Tam se mi občas něco nepovedlo, potah na pár místech nepřilnul a jsou tam tedy bulbiny. Tak třeba se někdo vyvyruje mojich chyb:
1) lepidlo mi pěnilo moc rychle (asi špatný typ, měl jsem Den Braven D4 polyuretanové na dřevo)
2) asi jsem ho dal někde málo - papír byl prosycený, ale asi to nestačilo
3) nejspíš nestačí šablony zatížit, lepší by bylo zasvěrkovat
...celé je to s tim PU lepidlem trochu adrenalin.

Příloha:
IMG_20220402_165334.jpg
IMG_20220402_165334.jpg
[ 72.45 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]

Příloha:
IMG_20220606_153849.jpg
IMG_20220606_153849.jpg
[ 186.15 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]


_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2022 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Klobouk dolů před všemi co umí s hnědou páskou, mě to nikdy, nešlo :'(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz