Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: stř 15.12.2021 1:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Kdysi (v minulém tisíciletí), jsem na dřevěné vrtuli ultralajtu dělal ochranu náběžné hrany z Hefetu (2-složkový tmel). Nevíte někdo, zda to ještě existuje ?....nyní možná pod jiným názvem. Našel jsem jen tohle, ale přijde mi, že to není úplně ono :
https://www.osman.cz/tmely-a-lepidla/heffed-detail


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: stř 15.12.2021 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
No asi už ho neseženeš přesně jako býval protože Kovohefed obsahoval fenolovou pryskyřici a za tu by tě dneska EU nechala popravit :( .....ale býval to fakt držák s nezaměnitelnou "vůní"

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: stř 15.12.2021 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Už ani nevím, že to bylo nějaký toxický....takže se mi nejčkons vkrádá do mysli, že to může bejt podobnej příběh jako s Kanagomem. Novej Heffed bude sice trochu šetrnější k prostředí, ale jinak skoro na nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: čtv 16.12.2021 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
No jestli to potřebuješ na nějakou normální opravu tak je asi fuk jestli fenol nebo dnešní epoxid, jinak fenolová pryskyřice se používá dodnes a je to to co známe jako bakelit dnes už jen průmyslově a samozřejmě nesmí do potravinářství

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: čtv 16.12.2021 18:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Bildy: To z vašeho odkazu mi připomíná eprosin, taky podobná hmota, která se kdysi používala na opravy aut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: sob 18.12.2021 19:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 82
Hefed byl vybornej, vylepil jsem s tim rohy dveri u Skodivky a deset let to vydrzelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 9:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Mohu to jen potvrdit - oprava prahů, které na pár místech už vlastně nebyly, vydržela funkční asi 8 let, pak shnil ten zbytek železa okolo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 11:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Nešlo by to použít?
https://www.gimishop.cz/cz/e-shop/6-bar ... -ciba.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 19:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Trochu opožděne přispívám do tohoto vlákna, za co se omlouvám. Nejspíš původní problém byl už zakladatelem nějak vyřešen, ale rád bych se pro úplnost podělil i se svoji nedávnou zkušeností s tmelem Hefed.

Někdy v září jsem opravoval starý motor, kde bylo trochu vylomeno zadní ucho pro montáž tlumiče výfuku. Víc o té opravě jsem zveřejnil zde viewtopic.php?f=8&t=23131&start=195#p1519323
No a první pokus padl na Kovoplast HEFED, který jsem doma měl a měl s ním v minulosti dobré zkušenosti. Jenže byl už značně starý, zakoupen snad někdy koncem 80. let. Dopadlo to nakonec neúspěšně, hmota ani na druhý den netuhla, dostala se jen do takové gumovité konsistence. Asi se z toho něco podstatného odpařilo, no prostě co bych mohl očekávat po >30 letech skladování. :(
Čili všechno ven :x , ránu znova vyčistit a honem najít něco lepšího. :roll:

Nakonec jsem přes internet koupil K2 METAL BOND 56 G, mají ho na mnoha ešopech, například i zde: https://www.tipa.sk/sk/lepidlo-na-kovy- ... 3kQAvD_BwE ale neberte to jako reklamu. :wink: Já to koupil na Alze, ale tam to už nemají.
Funguje však opravdu naprosto bezvadně :D, tuhne skutečně do 10 minut, ale tvrdost kovu dosahuje až na druhý den. To je i výhodou, protože po půl hodině se dá ještě stále docela snadno opracovávat i ostrým nožem. Nevýhodou, spíš nepříjemností je pouze to, že ta světlejší, šedá složka dost nepříjemně smrdí. :( Ale dá se to vydržet, výsledná ztuhlá hmota už samozřejmě nesmrdí. :wink:
Budu však ještě muset otestovat jak je to s jeho teplotní odolností. Motor jsem zatím neměl možnost vyzkoušet v provozu, tak doufám, že se to teplem nerozteče. :roll: I když ta oprava motoru je udělána tak, že by to funkčně ani moc nevadilo. 8)
Při hledání na Internetu jsem narazil i na různé jiné tmely na bázi keramiky. Odradila mě však jejich až přílišná výsledná tvrdost, taky cena a dlouhá dodací lhůta, ale možná i na ně nakonec dojde. :?
Pro mne bylo velkou výhodou i to malé balení, a tím i zanedbatelná cena a rychlé dodání (přes Alzu to tu bylo na druhý den) 8)
To co bylo doporučeno v předešlém příspěvku, tmel CIBA, vypadá sice taky zajímavě, ovšem je to pro mne obrovské balení, které by u mne asi po několika letech skončilo jako nepoužitelné, stejně jako ten můj slavný Hefed. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tmel Hefed
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2023 17:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Bildy píše:
Kdysi (v minulém tisíciletí), jsem na dřevěné vrtuli ultralajtu dělal ochranu náběžné hrany z Hefetu (2-složkový tmel). Nevíte někdo, zda to ještě existuje ?....nyní možná pod jiným názvem. Našel jsem jen tohle, ale přijde mi, že to není úplně ono :
https://www.osman.cz/tmely-a-lepidla/heffed-detail

Výborná náhrada, navíc tuhnoucí do 5 minut je K2 Metal Bond dvojzložkové epoxidové kovové lepidlo 56,7g
Příloha:
AMTB116_1.jpg
AMTB116_1.jpg
[ 37.9 KiB | Zobrazeno 1475 krát ]

https://www.hsparts.sk/k2-metal-bond-dv ... TYQAvD_BwE
Doporučuji, opravdu tuhne do 5 minut, už po třech se obtížně zpracovává, takže namíchat opravdu vždy jen minimální množství. Po cca 1 hodině už je už tvrdý jako ocel.
Kdysi jsem taky používal tmel Kovoplast Heffed, dokonce mi zůstal zbytek starý >30let. Ale ten už netuhne, tak jsem ho vyhodil. Navíc byl na formaldehydové bázi (stejně jako dvousložkové lepidlo Umacol, dokonce to hnědé tužidlo se dalo použít pro oba typy), ale ten nemocniční smrad z něj mi nevoněl.

Sakra, reaguji na něco, na co jsem už reagoval, sorry. :oops:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz