Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

pon 25.01.2021 20:33

Lidi, lepil jste s tím někdo? Dobře rozmíchanej, teplota 20 st. koupenej vloni v létě v Rakousech. Koutový lepení. Po 4 hodinách stále netuhne. Koukal jsem na net a našel podobnej Bizon ale s nápisem Univerzal. Ten má zpracovatelnost 90 min, manipulace za 7 hodin, tvrdej za 24 hodin. Předpokládám, že pokud je na tom mým 30 minut, tak by mohl být 3 x rychlejší než ten Univerzál.
Blistr už nemám a na tubách je jen těch 30 min. Za jak dlouho to začalo tvrdnout Vám? :roll:
Pětiminuťák nelze technologicky použít, jinej 10-30 minut nemám. Kdybych to zalepil Chs 1200 tak bych byl asi nastejno. :(

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

pon 25.01.2021 21:42

Před x lety take nechťel, prefoukl jsem fo fenem. Za tyden ztvrdnul na V2
Bison nebrat. Myslim že mel stribrno zeleny blistr

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

pon 25.01.2021 21:55

Co je na dvousložkových lepidlech Bison špatného? Používám 5min, mám ho už asi rok a stále ok.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

pon 25.01.2021 22:03

Používám 5minutovej a 90 min pro vysoký pevnosti. Maximální spokojenost.
Ale vždy dost prohřeju fénem, aby se pěkně napustil do lepených materiálů.
Tu 90 nechávám do druhýho dne, pokud jí neprohřeju před tím na cca 70 °C.
Každopádně 30 by měla po hodině mít už znát tuhnutí, jestli to nezměnilo konzistenci po 4 hodinách, je něco špatně.
Jde o to, jestli nebyl uloženej na nižší teplotě i s modelem. Pak možná vůbec nenastartoval.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

úte 26.01.2021 0:10

Jak dlouho ho v dílně skladuješ? Špatné skladování? Tohle nevím, jestli jsem používal (nějaké 30 minutové jsem měl), ale třeba klasický ChS1200 mě po delší době také zlobil. Pokud toho lepidla nemáš moc (dvě stříkačky asi moc nebudou), jestli by nestálo za to, to vyměnit za čerstvější.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

úte 26.01.2021 1:57

dudaj píše:Jde o to, jestli nebyl uloženej na nižší teplotě i s modelem. Pak možná vůbec nenastartoval.

Psal jsem v dílně 20 st.C. Je tam podlahovka, takže pod tuhle teplotu nikdy nešel. Jedině že by přemrzl někde ve skladu než jsem ho koupil. Uvidíme zítra ráno. V nejhorším vyhodím. Bohužel mám 3 balení.
10kg kýbl Epoxy 110BG15 jsem měl v garáži kde je i pod nulou asi 18 let a stále s novým tužidlem funguje.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

úte 26.01.2021 11:24

Tak to do rána ztvrdlo. Jen na povrchu to je trochu lepkavý. Asi to bude mít stejnou dobu vytvrzení jako ten 90 minutovej univerzál, tedy 24 hodin. Příště se na Bizona vykašlu, Epoxyd 1200 tuhne stejně rychle, možná i rychleji.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 7:21

Celeron píše:Tak to do rána ztvrdlo. Jen na povrchu to je trochu lepkavý. Asi to bude mít stejnou dobu vytvrzení jako ten 90 minutovej univerzál, tedy 24 hodin. Příště se na Bizona vykašlu, Epoxyd 1200 tuhne stejně rychle, možná i rychleji.


A vytlačil jsi stejné množství z obou náplní?

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 10:46

supan píše: A vytlačil jsi stejné množství z obou náplní?

Jak bys chtěl z dvojstříkačky vytlačit výrazně rozdílný množství? Ani jedna nebyla zavzdušněná.
Dnes už to ani nelípe. Jak jsem psal, Epoxy 1200 je rychlejší a možná i líp drží.

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 11:56

Jednak rozdílný množství nadávkuješ snadno i když to máš bez bublin :wink: .
Za druhé 1200 se velmi špatně dávkuje v malých množstvích - a k tomu právě jsou výhodný balení ve stříkačkách.
Už se mi kolikrát stalo, že malé množství 1200 mi neztvrdlo, protože jsem netrefil poměr. To tady nehrozí.
Se stříkačkama je velmi čistá a rychlá práce, ale jsou pochopitelně dražší.
1200 je křehčí než Bizony.
Co znamená pevnější ? Pevnější lepidlo ? pevnější spoj čeho ?
Ano Bizon je jako ztuhlé lepidlo měkčí, což je u lepeného spoje někdy výhoda a někdy ne.
Jde o to, co se lepí a jak to bude namáhané.
Každé lepidlo je na něco vhodné a jestli pro daný spoj je lepší to nebo tohle je na rozhodnutí uživatele.
Pokud blbě něco slepím, nemůže za to lepidlo, ale já :lol: .
Navíc epoxidová lepidla značně narůstají na pevnostech při vytvrzování za vysokých teplot.
Porovnávat 1200 a 30min Bizona je práce na testech minimálně na 14 dní :D .

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 14:51

Detail, kdyby někdo chtěl googlit "vo co go" zn. se jmenuje BISON vy bizoni

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 15:06

corsair píše:Detail, kdyby někdo chtěl googlit "vo co go" zn. se jmenuje BISON vy bizoni


Díky za klíčovou informaci :lol:

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 15:49

nemáš zač děkovat :lol: , ale když někdo neumí ani opsat značku výrobku je to potom s ním těžší, že.
Přístě můžeme rozebírat značku UHU a do názvu vlákna dát HUHU kokteil....jo jsem detailista :lol:

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 18:13

Stejně, "Bison" - to by měla být značka jen pro americký trh, pro náš by se to mělo správne jmenovat "Zubr". :lol: :lol: :lol:
A vyrábět by ho mohli v Zubří. :wink:
:mrgreen:

Jinak s tím problémem v míchání malých dávek CHs1200 má dudaj pravdu - to je problém. :roll: Já si vždy připravuji to nejmenší množství na spodní rysku odměrky pro 5 kapek tužidla. A zbytek pak buď vyhazuji, nebo rychle ještě něco zalepím. To mám v dílně nachystané různé rozbité věci z domácnosti, co potřebují zalepit a nespěchá to. Tak pak přijde na ně řada. :wink:
Naposledy upravil VTjr dne stř 27.01.2021 18:18, celkově upraveno 1

Re: 30 min dvoustříkačkovej epoxy Bizon

stř 27.01.2021 18:13

corsair píše:nemáš zač děkovat :lol: , ale když někdo neumí ani opsat značku výrobku je to potom s ním těžší, že.


Jak vidíš já opisoval název tématu výborně.

Nicméně každej ví o co jde - i strejda Google :wink:

Hlavní je, když to ztvrdne, nemyslíš ?
Odeslat odpověď