Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A kdyz to strcis do zasuvky na primo tak kope taky?
Za me ,nikdy me pajka maximalne spalila nikdy nekopla. Ale u toho Lidla je mozne vsechno a u domacich prodluzek taky. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 19:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Kuta33 píše:
měl jsem ji na prodloužce s dvoukolíkem,


OKAMŽITĚ prodlužku s dvoukolíkem zahoď, než s tím někoho zabiješ :roll: :roll: :roll:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 19:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Za prodlužkou si stojím, ta je cajk. :wink: Jenom mám na ní zástrčku "do zdi" dvoukolíkovou a to účelově. Zjistil jsem, že hrot kope už když je stanice jenom v zásuvce a na vypínači vypnutá. Takže bude rozborka a hledání závady. Ještě to zkusím v bytě, v zásuvce s proudovým chráničem, ale mám dojem, že chránič vyletí. Takže až nebude polovička doma, o následnou přednášku fakt nemám zájem. :mrgreen:
Vím, že dvoukolíková prodlužka už v dnešní době není úplně košér, ale se zabíjením nestraš. Ještě pořád je dost spotřebičů bez uzemnění a co si budeme povídat, ještě je i dost bytů a domů s elektroinstalací 220V funkční jenom na dva dráty.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Kuta33 píše:
Vím, že dvoukolíková prodlužka už v dnešní době není úplně košér, ale se zabíjením nestraš.


Ty si děláš prdel? Když do té prodlužky připojíš něco trojvodičového s poruchou - průrazem fáze na kostru, nevybaví jistič ani chránič a na kostře toho spotřebiče máš fázi. Tím opravdu někoho můžeš zabít a za tu lidovou tvořivost tě zavřou.

Citace:
Vím, že dvoukolíková prodlužka už v dnešní době není úplně košér, ale se zabíjením nestraš. Ještě pořád je dost spotřebičů bez uzemnění a co si budeme povídat, ještě je i dost bytů a domů s elektroinstalací 220V funkční jenom na dva dráty.


Pleteš jabka a sračky.. Spotřebiče bez uzemnění mají dvojitou izolaci, tam se na kostru nemá jak fáze dostat. A rozvod v baráku dvěma dráty je taky ok, protože tam je jednoznačně dáno co je fáze a co ochranný vodič, který je současně pracovní (nulák), v zásuvce je připojen i na ochranný kolík.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 23:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zas neblbněte... https://www.smarty.cz/PremiumCord-sitov ... -2m-p76105

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2023 23:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 469
Bydliště: Český Těšín, ČR
Tak moment, v prodloužce samozřejmě v její zásuvce spojený nulák s kostrou, tedy pravou zdířku a kolík propojené, jako ve starších dvoudrátových zásuvkách NEMÁM. Je mi jasné, že by mi mohla při špatném zasunutí do zdi "svítit" fáze na obnaženém kolíku.
Nad čím jsem, ale opravdu neuvažoval je vnitřní zapojení samotných spotřebičů s uzemněnou kostrou. :oops:
Je fakt, že pokud bych zapojil na tu prodlužku spotřebič s fázi prostřelenou na kostru, myslím tím vnější obal, po doteku bych se stal spotřebičem já a vyhodil si "svůj jistič". :cry:
Dík za nakopnutí, :wink: prodlužku měním.
Její původní účel byla cestovní rozdvojka do zemí, kde je nutný adaptér, ať se nehádáme, kdo si první nabije telefon.

A ať se vrátíme zpět k pájecím stanicím, bude to asi jeden z těch vadných spotřebičů, takže se mám zase v čem vrtat, než poletí.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 16:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
jyrry píše:

jasně ale do ní nestrčíš spotřebič třídy 1, to je v pořádku.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 16:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Kuta33 píše:
Dík za nakopnutí, :wink: prodlužku měním.

Jsem rád, že jsme se domluvili :)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 17:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.7.2022
Příspěvky: 95
Nevím jestli to tu už někde nezaznělo, ale kupodivu dost běžně se prodávají prodlužky dvouvodičové, avšak namísto vidlice mají nalisovánu zástrčku která ,,zabraňuje,, obrácenému zasunutí do zásuvky a na druhém konci je kabelová zásuvka .....
Aby to výrobci ještě více zlacnili, v některých používají lanka o průměru asi 1mm. Takovým ,,odborníkům,, je třeba nas... do ruk a čtrnáct dní nepustit k vodě. :D
Jiný případ vzdáleně souznějícím s letováním. Topnou podušky do auta v zimě uvítá asi každý řidič. Stojí to pár drobných, no nekup to. ANO, nekup to. Odešly mi dvě. Každá fungovala tak jeden měsíc max. Nebavme se o reklamacích. Z vícero důvodů. Zkrátka vzal jsem kudlu a šel se podívat co tomu schází. Očekával jsem že tam bude odporový drát, uvnitř teplovzdorné trubičky .... Nějaký konstantan, rukama to neroztrhneš jak je to pevné. OMYL, papači luskounů tam dávají drát měděný, asi 0,4mm. Proč? Proudem 2-3 A se taky zahřeje a určitě je to levnější než konstantan. A co to má společného s letováním? Inu měď lze letovat mnohem pohodlněji než konstantan, avšak konkrétně v tomto případě to je úplně na bzum. :D

_________________
S úsměvem jde všechno líp.. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 20:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Úsměv píše:
Nevím jestli to tu už někde nezaznělo, ale kupodivu dost běžně se prodávají prodlužky dvouvodičové, avšak namísto vidlice mají nalisovánu zástrčku která ,,zabraňuje,, obrácenému zasunutí do zásuvky a na druhém konci je kabelová zásuvka .....

Dvouvodičové prodlužky se prodávají, ale zásuvka je uzpůsobená tak, že do ní nejde strčit spotřebič třídy jedna, tedy s třívodičovou šňůrou, s ochranným vodičem. Prostě to tam mechanicky nenacpeš.
Obrácené zastrčení do zásuvky nic neřeší, podle aktuálně platné normy není předepsáno, kde v zásuvce je fáze (jen to musí být v celém baráku stejně), navíc existují staré rozdvojky, které to měly na jedné straně přehozené.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 20:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Úsměv píše:
Nevím jestli to tu už někde nezaznělo, ale kupodivu dost běžně se prodávají prodlužky dvouvodičové, avšak namísto vidlice mají nalisovánu zástrčku...

Jo, ale to jsi evidentně prospal :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájecí stanice
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2023 23:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.7.2022
Příspěvky: 95
To dělá ten zimní spánek. Normálka. :D

_________________
S úsměvem jde všechno líp.. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz