Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čínská frézka fpx25e
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když napíšu, že to otočit jde, TAK NA TO MŮŽEŠ VZÍT JED! :x
Koukni na ty černý T-čka na pravítku, jsou furt příčkou na T blíž k Tobě a snímač je jednou tak a podruhý opačně. Šroub je v snímači jen pro demonstraci místo odmontovanýho kabelu, co se mi podařilo přecvaknout.
Pokud Ti to ale opravdu nejde otočit, tak máš jiný magnetický pravítka ale tyhle má Unimax furt stejný minimálně 5 let.


Přílohy:
IMG_20230519_150539.jpg
IMG_20230519_150539.jpg
[ 298.71 KiB | Zobrazeno 801 krát ]

IMG_20230519_150514.jpg
IMG_20230519_150514.jpg
[ 289.48 KiB | Zobrazeno 801 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínská frézka fpx25e
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2023 20:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Když máš ukotvené oba konce pravítka tak to bez kompletní demontáže otočit nejde . :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínská frézka fpx25e
PříspěvekNapsal: sob 27.05.2023 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vymyslel sis výbornou odpověď. No můžeš na to vzít jed, že příště už reagovat nebudu. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínská frézka fpx25e
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2023 7:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ješišmarjá :o , k čemu ten uražený tón? Je mi naprosto jasné, že při montáži se může člověk splést a složit to špatně, ale já jsem zatím neměl nikdy důvod zbytečně sundávat ten běžec z pravítka. I když jsem pravítko zkracoval tak to šlo bez sundání. 8)
To je má zkušenost, nic zbytečně nerozebírat. :P
Z dětského věku, kdy jsem každou hračku dříve nebo později rozebral jsem už dávno vyrostl. :lol: Navíc ty dnešní "hračky" jsou většinou konstruovány tak, že se rozebírají dost obtížně, někdy to bez návodu (videa z Youtube) nelze nedestruktivně rozebrat vůbec! Tak rozebírám jen tehdy když je nutná oprava.

Nicméně tyhle Tvoje připomínky si zapamatuji. :wink:
Totiž, při jedné instalaci se mi podařilo ušetřit jedno celé 600mm pravítko (aha 8O , tak si teď vzpominám, že jsem to přece jen jednou sundával, když jsem z 1 dlouhého udělal 2 kratší, ale dal jsem si bacha abych to nahodil stejně, fungovalo to, tak jsem nějaké opačné polohy nezkoušel), a pak jsem v akci zakoupil měřidlo s tím co nekratším pravítkem (kvůli ceně) s tím, že si ho pak vyměním za to ušetřené dlouhé. Takže to sundávat/nandávat co nevidět určitě budu. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čínská frézka fpx25e
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2023 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Uvažuji o jiné věci. Od čeho závisí přesnost těch měřidel?
Proč ta moje vykazují jistou nepřesnost, zatim co Jyrry tvrdí, že je má naprosto přesná a nemám dúvod mu nevěřit. :?:
Napadlo mi jedno vysvětlení. :roll:
Ty pravítka mají přepinač mm/inch. Přepočet ale může vlivem nedokonalého FW vykazovat jistou zaokrouhlovací chybu. A teď asi záleží pro jaký trh bylo měřidlo při jeho vývoji určeno. Předpokládám, že poloha se odvozuje z nějakých vyleptaných značek ve vnitřní vrstvě toho pravitka. Ty značky pravitek původně pro americký trh asi jsou nejspíš v rastru jednotek mils (~0,0254mm) a po přepnutí zobrazení na mm se to nějak nedokonale přepočítává. Z toho taky plyne ta blbá vlastnost, že při najíždění na hodnotu to jenou skočí o 2, jindy o 3 setiny mm.
Ale je možné, že Číňankové byly časem přinuceni pro evropské odběratele vyrábě nativně metrická měřidlá, čili s pravítky, která mají značky ne v milsovém, ale v 0,025mm rastru. U nich je pak zobrazení v mm bez přepočtu, tedy přesné a naopak po přepnutí do inch se ty palce přepočítávají, možná opět s chybou, která nám už ale nevadí.
Je tedy dost možné, že jelikož já jsem ta měřidla kupoval dost davno, tak byly z proamerické várky a Jyrry pozdějí a měl štěstí, že nakoupil už primárně metrické, a proto mu mĕří přesně. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz