Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nitroředidlo C6000 Siga Pro
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2021 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Protože u nás byly mezi svátkama zavřený všechny prodejny barev, tak jsem místo plechovkový C6000 Severochemy koupil plastovou flašku C6000 Siga Pro v místním spojovacím materiálu. V dílně jsem s tím trochu naředil lepící lak od Bupaku a potahoval Vliesem větroně.
A už vím, co nemám příště kupoval. Všechno nalakovaný zbělalo a nepomohlo ani ohřátí fénem. :roll: Přitom v dílně sucho, 21 st.C.
Tak jsem si od kámoše půjčil plechovkovou C6000 Severochemu a nic takovýho to nedělalo. Tohle se mi dříve stávalo při lakování za vlhka když venku pršelo pokud jsem lak naředil čistým acetonem. Ale šlo to teplým vzduchem zachránit.
Dnes jsem s tím Siga Pro naředil na zkoušku asi půldeci Celoxu "Jawácká červená". Po nastříkání to bylo místo tmavočervený, no do háje růžový a flekatý. Takže jako ředidlo do laků a barev k nepoužití. :evil:
Jo a ještě jeden rozdíl. Pokud se vám dostane Siga Pro na ruku, tak to udělá bílý fleky hodně podobný jako dělá peroxyd vodíku s koncentrací 10 a více procent, prostě chemická popálenina. Složení na láhvi není ale rozhodně na stříkání a lakování nebrat! Severochema to nedělá.
Takže spotřebovat jen na mytí štětců. :roll: Naštěstí toho mám jen dvě flašky ale zvažoval jsem jestli nekoupím kanystr...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nitroředidlo C6000 Siga Pro
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2021 19:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2691
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Asi vám to moc nepomůže, ale jestli máte ty asi 1L plastové láhve, kdysy průhledné zelené, dnes nevím, tak jsem s tím taky neměl dobré zkušenosti u barev co stříkám auta. Max. na odmašťování a ani na vyčištění rukou. Nevím jak vám, ale po tomhle ředidle mě i hodně pálily ruce. Tak už používám jen ředidlo z obchodu Barvy Laky balshop, asi taky ta severochema, ProGold z obchodu Dům barev nebo Colorlak, i když na to tady taky banda nadává. Ale zrovna tohle se mi zdá že smrdí zhruba stejně jako ředidla kdysi, ostatní smrdí tak divně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nitroředidlo C6000 Siga Pro
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2021 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ja uz radsej kupujem len aceton (CH3COCH3) , ten je stale rovnaky. Len dost smrdi ale to mi nevadi...
Nitrocelulozove riedidla (C6000 a pod.) na rozdiel od minulosti aceton uz vacsinou neobsahuju (su v nich ine organicke rozpustadla) a ich zlozenie sa meni od vyrobca k vyrobcu. Takze sa silne meni aj kvalita.

Nevyhoda Acetonu moze byt rychlejsie zachychanie naterovej hmoty ale to casto nevadi.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nitroředidlo C6000 Siga Pro
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2021 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Celeron píše:
Protože u nás byly mezi svátkama zavřený všechny prodejny barev, tak jsem místo plechovkový C6000 Severochemy koupil plastovou flašku C6000 Siga Pro v místním spojovacím materiálu. V dílně jsem s tím trochu naředil lepící lak od Bupaku a potahoval Vliesem větroně.
A už vím, co nemám příště kupoval. Všechno nalakovaný zbělalo a nepomohlo ani ohřátí fénem. :roll: Přitom v dílně sucho, 21 st.C.
Tak jsem si od kámoše půjčil plechovkovou C6000 Severochemu a nic takovýho to nedělalo. Tohle se mi dříve stávalo při lakování za vlhka když venku pršelo pokud jsem lak naředil čistým acetonem. Ale šlo to teplým vzduchem zachránit.
Dnes jsem s tím Siga Pro naředil na zkoušku asi půldeci Celoxu "Jawácká červená". Po nastříkání to bylo místo tmavočervený, no do háje růžový a flekatý. Takže jako ředidlo do laků a barev k nepoužití. :evil:
Jo a ještě jeden rozdíl. Pokud se vám dostane Siga Pro na ruku, tak to udělá bílý fleky hodně podobný jako dělá peroxyd vodíku s koncentrací 10 a více procent, prostě chemická popálenina. Složení na láhvi není ale rozhodně na stříkání a lakování nebrat! Severochema to nedělá.
Takže spotřebovat jen na mytí štětců. :roll: Naštěstí toho mám jen dvě flašky ale zvažoval jsem jestli nekoupím kanystr...

Tady si to můžeš porovnat...
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... mgCLrSGqIz
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... wOvuJRxZoj
Většinou je ten problem hodně toluenu ve směsi protože je z těch složek nejlevnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nitroředidlo C6000 Siga Pro
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2021 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Většinou je ten problem hodně toluenu ve směsi protože je z těch složek nejlevnější.

Nojo, máš pravdu, je v tom o 15-25% víc toluenu na úkor acetonu a butanu, kterej navíc v tý Siga není žádnej.

Vzpoměl jsem si, že ten samej problém byl mezi technickým benzínem a benzínovým čističem. Ten čistič taky dělal bílý popáleniny na rukách. Ale tam byl aspoň rozdílnej název.
Myslel jsem, že pokud se něco jmenuje C6000, tedy stejně, tak by na to, co obsahuje měla být nějaká technická norma.
No poučení pro příště, je to prostě "čistič štětců a stříkací pistole". Ale ani to né, Severochema je skoro o 10 kaček na 0,7l levnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bildy a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz