Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Purocel

ned 31.05.2020 0:31

Vážení, používáte někdo Purocel na lepení kabin? Mají ho v každý drogérii a deklarují lepení měkčených plastů na dřevo, papír, kůži a pod. Funguje to jako kontaktní lepidlo ale i jako zatejkačka do spáry. Po uschchnutí pružné. Něco jako UHU-Por ale ten neleptá polyš a je hustší. Purocel je řidší, zatéká do spoje mezi průzor kabiny a hřbet trupu. Nedělá tolik gumové žmolky známé z UHU-Poru. Zkusil jsem s ním slepit dvě desky Vivaku a PET-GAG a za půl hodiny se to ani nehne. To samý Vivak na překližce. UHU-Por jsem ve spoji utrhnul.
Potřeboval bych ho ale ještě trochu naředit. Otázka je čím, nezkoušel jste to někdo? Purocel naleptává lepící lak a tak předpokládám, že by mohl snést C6000 ale nejsem si jistej aby to nějak nenarušilo jeho lepící schopnosti.
Jo a ještě jedna věc, Purocel má tubu s šroubovacím uzávěrem malýho průměru, s malou ozubenou šroubovací čepičkou jako měl kdysi dávno za bolševika původní červenej Kanagon. Na něj byly ke koupi aplikační špičky. Existuje to ještě? Pelikán má špičky se závitem M10 a M9 ale tohle je menší.

Re: Purocel

ned 31.05.2020 7:16

Tady je složení - http://www.janecek-lebeda.cz/FileDownlo ... 924251.pdf

Re: Purocel

ned 31.05.2020 19:13

Díky, takže aceton bez problémů. Jak jsi přišel na duo Janeček-Lebeda? 8O

Re: Purocel

ned 31.05.2020 20:01

Já nic, to google :-)
Zadal jsem mu "purocel bezpečnostní list"

Re: Purocel

pon 01.06.2020 13:14

Celeron píše:Díky, takže aceton bez problémů. Jak jsi přišel na duo Janeček-Lebeda? 8O


snese aceton i c6000, purocel používám na lepení PVC folií i jako opravný na zalití dírek v nafukovacích blbinách. Lepím s ním ale i desky z extrudovaného PVC když chci pružné spojení. Uplně průhledný ale ve spoji není , u kabin či oken tam používám mamuth crystal
Odeslat odpověď