Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Magnet s dírou
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 21:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Vážení, nemáte někdo tip na kulatej magnet průměr 12-18 mm s vnitřní dírou 6-8 mm? Tloušťka 2-6 mm.
Hledal jsem na netu, našel spoustu ale buď je při daným venkovním průměru díra jen kolem 4 mm a nebo pokud vyberu něco s dírou 6-8 mm je zase venkovní průměr moc velkej, třeba 25-30 mm. Blbý je, že se tyhle magnety převážne vyrábí s magneticlým cylindrem (ocelová miska, co dělá pól magnetu a magnet je do ní vlepenej) a kvůli tomu cylindru to má moc velký průměr.
Měl jsem tady pokovený neodym magnety 12 mm s dírou 4 mm a naivně jsem si myslel, že je na soustruhu převrtám a nebo protočím. Od vrtáku a nebo kudly lítaly jiskry a když jsem se dostal skrz pokovení, magnet v univerzálce přímo explodoval a nebo se provalil na druhou stranu. A to jsem díru převrtával pomalu po 0,3 mm vrtácích. Ani kudlou to nejde. Ten magnet je pod pokovením jako nějaká "hlína", prostě se rozsype.
Dodavatel sice nabízí výrobu magnetu jakýhokoliv tvaru ale nejmíň za 3 tisíce.

Mám to na plnící koncovky pro benzín a kouřosměs. Chtěl jsem do plnícího a vypínačovýho panelu na boku letadla vsadit nátrubky s magnetama skrz který bude procházet plnící hadička a na konci bude železná záslepka hadičky. Před tankováním se za záslepku hadička vytáhne, a po tankování zase zasune a magnet ji podrží. Chtěl jsem to použít místo každou chvíli podtékajících plnících ventilů MP Jet ale asi to nebude tak jednoduchý. Ventily můžu dát jen pod úroveň hladiny v nádrži a mám odzkoušíno, že to prostě nevydrží trvalou expozici benzínu. V podstatě jsem chtěl vyrobit tohle ale se dvěma vývodama. Myslím, že princip je stejnej, víčko je držený magnetem a na zadní fotce je vidět ozub zátky hadice. Nebo tam není magnet ale bajonet? To by bylo na výrobu bez CNC moc náročný.
Nějakej nápad?
Díky

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Magnet s dírou
PříspěvekNapsal: pát 01.11.2019 21:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

https://e-shop.magsy.cz/neodymove-magne ... -15%2C5-17

PříspěvekNapsal: sob 02.11.2019 0:21 
Mazák
Mazák

Díky moc, na tenhle ešop jsem nenarazil. Z toho co jsem prolejzal asi největší sortiment.

PříspěvekNapsal: čtv 07.11.2019 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

To co je v odkazu prvního příspěvku je jen zátka mezi vypínači a drží pomocí O kroužku https://www.modelcentrum.cz/produkt/Kul ... ovy-i89454 nebo je k mání i malá varianta https://emotors.cz/prislusenstvi/6986-k ... dicky.html

PříspěvekNapsal: čtv 07.11.2019 23:33 
Mazák
Mazák

Dík za info. Já si namaloval a vytisknul z PET-G panel s tankováním benzínu a hulení. Dál tam jsou vypínač letovky a zápalka a nabíjecí konektory pro obě baterky. V panelu je utopenej magnet s dírou a proti víčko s čudlem na zaslepení hadičky. S o-kroužkem by víčko v tištěným plastovým panelu, (kterej má znatelný vrstvení), asi nešel úplně ideálně vyloupnout a zase zamáčknout jako do kovovýho obrobenýho. Řešení s magnetem je sice trochu těžší ale na velkým letadle pár gramů tak zásadních není.