Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plnič P360
PříspěvekNapsal: stř 02.10.2019 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mám tady asi před čtvrt rokem koupenej 2K HS Primer P360 ve spreji. Tak jsem si řekl, že s ním nastříkám drobnější díly jako vejškovku a na velký plochy vemu plnič z pixly pistolí.
Tak jsem stříknul zespoda půlku vejškovky a když už to bylo skoro hotový, tak sprej flusnul asi 30 velkejch kapek. :roll:
Co s tím, dá se to na Ceconite rozbrousit? Umýt nitrem asi né, to by šlo i s nitrolakem pod plničem a kdoví jak by se to dávalo pak dohromady.
Nejde to rozpustit 740-kou akrylátovým ředidlem aniž by se rozežral spodní nitrolak?
Takže skoro plnej sprej na vyhození, pochybuju že mi to vemou jako reklamaci...
Proč to najednou fluše? Kdyby byl skoro prázdnej a nebo neměl tlak. Před použitím jsem s ním možná 10 minut rachtal tak ho snad kulička dost rozmíchala.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: stř 02.10.2019 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Mohlo se jen trochu plniče "přilepit" na trysku a pak se to "urvalo", aspoň mě to tak kdysi dělalo na jednom spreji. Zkus vyčistit trysku, jestli to bude dělat dál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 6:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
1) Z několika trysek jsem vybíral. Pár šlo perfektně, pár dobře. Některé plivaly tak, že byly nepoužitelné.
2) Po skončení stříkání krátce profouknu plynem - hore nohama. Trysky mám v lahvičkách s příslušným ředidlem
_před stříkáním "odfouknu" ředidlo, a krátce testuji na nějaké zkušební ploše.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
1) Trysky mám v lahvičkách s příslušným ředidlem

Ještě se ti nestalo, že když máš klobouček s tryskou v ředidle, tak nezaschla trubička, co se na ní nasazuje klobouček? A nepomůže ani profouknutí vzhůru nohama, v trubičce vždy na stěnách trochu zůstane.
Já mám zkušenost, že při dalším stříkání čerstvá barva rozpouští v trubičce zaschlou barvu a ty uvolněný žmolky zacpávají trysku a prská to příšerně. Takže z bláta do louže.
Možná ten klobouček rychle vyprat v acetonu, profouknout a vrátit zpět.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 5:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Když vynechám tu nesmyslnost stříkat letadlo po dílech a každý jiným plničem. Tak na ceconite to jde samozřejmě normálně obrousit.
Nalep si na malou kostičku šmirgl a obruš ty kapky.

A pro příště bych ti doporučil vyhodit sprej. Hlavně dávají do něj něco jiného než co koupíš do pistole.
Zkoušel jsem plnič ve spreji a v pistoly. Pokaždé má jiný odstín a chová se jinak na povrchu

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 6:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Celeron píše:
Ještě se ti nestalo, že když máš klobouček s tryskou v ředidle, tak nezaschla trubička, co se na ní nasazuje klobouček? A nepomůže ani profouknutí vzhůru nohama, v trubičce vždy na stěnách trochu zůstane.
Já mám zkušenost, že při dalším stříkání čerstvá barva rozpouští v trubičce zaschlou barvu a ty uvolněný žmolky zacpávají trysku a prská to příšerně. Takže z bláta do louže.
Možná ten klobouček rychle vyprat v acetonu, profouknout a vrátit zpět.

_ Ale jo stalo. Když nečekaně, tak jsem vyndal jiný osvědčený - dobrý z další lahvičky.
Když se to čekalo, ten první byl nějaký, "trochu horší" jen na začátek testu. Buď zůstal, nebo se zkoušel další.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HavelAircraft píše:
Když vynechám tu nesmyslnost stříkat letadlo po dílech a každý jiným plničem. Pokaždé má jiný odstín a chová se jinak na povrchu

Nojo, jsem šetřílek, měl jsem to původně na nějakou malou opravu a tak proč to nespotřebovat? A co je tak podstatnýho na tom, jestli je plnič šedobílej nebo bílej, stejně na to přijde barva.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 11:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
To není pravda.
Pokud to pak stříkneš třeba žlutou tak díly podkladu bude mít výsledek jiný odstín.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dejme tomu. Žlutý to mít ale nebudu. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 4:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Neshoda barevného tónu některých dílů nebo míst, jako nablejskaná FUNGLOVKA to nejde.
Ale jako maketovější vzhled něčeho co je po opravě TO NEMÁ CHYBU.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plnič P360
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem si myslel, že přes víkend budu stříkat plnič. Nojo, ale copak to jde, venku leje jak z konve. :roll:
Zítra pršet nemá, otázka je, jestli v těch 100% vlhkosti a teplotě 8-10 stupňů to vůbec půjde. Garáž bohužel topení nemá, ale 10 m daleko mám dílnu kde dokážu klidně 25 stupňů, takže stříknout a přenýst.
Na výstupu kotle kompresoru mám 30 cm filtr se zeolitem, takže pistole při expanzi vodu prskat nebude, o to strach nemám.
Otázka je jestli letos bude ještě počasí, kdy by se daly stříknout barvy. Možná si domluvit stříkací box u nějakýho lakýry, jenže všichni co jsem znal a měli dost velkej box to již kvůli ekoteroristům zabalili a nebo dělají jen komaxit.

edit: v neděli odpoledne stříkat přeci jen šlo. Tak mám aspoň plničem stříknutý všechny čtyři křídla, křidýlka, komplet výškovku a směrovku. Na trupu a haupně je ještě kupa práce a tak někdy později. To co je nastříkaný se dá někam uložit a v dílně bude líp k hnutí.
V návodu k P360 nekecaj, po přenesení do teploty cca 25 st. je plnič opravdu za 30 minut brousitelnej. Taky píšou ředit 4:1 ale po tomhle naředění plnič nekape ale táhne soply. Kupodivu s tryskou 1,6 a 3,5 barama tlaku s takhle hustým stříkat dost úzkým paprskem šlo a slévalo se to. Pokud jsem dřív zkoušel stříkat takhle hustou syntetickou a nebo epoxydovou barvu, tak se nechtěla moc slévat.
Dobrý, akorát jak jinak, v půlce stříkání problém, začala fest podtýkat jehla v pistoli. Asi bude potřeba vyměnit kožený těsnění jehly.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz