Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2023 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Zdravím,

jaké a jakou značku jehlových pilníků používáte?
Používal jsem broušení železa i dřeva ( balzy i překližky ) klasické ryté jehlové pilníky - noname i značkové - a s postupem času jsem přešel z rytých na diamantové, také od noname po ty lepší. Ovšem ani jedny moc nevydrží. Diamantové jsou sedřené nebo se zalepují. I když je používám občasně.
A kupovat co čtvrtletí nové je taky opruz.
Jaké jsou vaše zkušenosti?
Díky za rady.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2023 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Kupujem tu. Diamantové aj klasické. Brúsim nimi denne uhlíkové aj sklené kompozity. Spokojnosť.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2023 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
ZSSR a Rusko zvlášť, síce dnes nie je v kurze, ale ja som si kedysi pred 30-35rokmi kúpil v Moskve dve sady ihlových pilníkov a musím skonštatovať, že boli (dodnes sú) omnoho lepšie než boli tie staré NAREX-ácke. :)
Jednak boli trochu s hrubším zubom a boli výrazne tvrdšie. Nevýhodou bola len ich vyššia krehkosť, takže u niektorých sa mi za tie roky podarilo zlomiť tenkú špičku. Druhá sada bola/je ešte lepšia, ta obsahovala 6 oceľových kalených pilníkov rôzneho tvaru a k tomu 6 rovnakých tvarov ale diamantových. :wink: Ten diamantový prach na nich dodnes drží, ale je pravdou, že si ich dosť šetrím. Na hrubšie roboty používam bežne dostupné diamantové pilníky na nechty, tých mi nie je ľúto.
Keďže som sa doposiaľ nedostal do situácie, že by mi tie stré sovietske nestačili, tak porovnať s dnes predávanými špičkovými to nedokážem. Ale viem to porovnať s bežnými lacnými sadami, ktoré bývajú kade tade v predaji a ktorých pár som aj zakúpil do firmy. A to je jednoducho čínský shit, mizerný tvar, slabá tvrdosť a nedokonalý zub. Tak tie kupovať neodporúčam.
Asi toľko z mojej strany. Je to len spísaná skúsenosť, zakladateľovi vlákna som tým asi moc neporadil, za čo sa ospravedlňujem. :oops:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2023 8:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 731
V práci jsem podědil po němcích tato https://allegro.cz/nabidka/pferd-265k100h2-12598011409
jsou sice hrubší než narex ale nezanášejí se a netupí se . Nové Narexy jsou už dávno tupé a tyto stále ok.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2023 8:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2010
Příspěvky: 234
Na hrubší práce takové ty běžné Ajax, nebo jak se jmenují, na jemné Vallorbe https://eshop.advantage-fl.cz/eshop/ruc ... y-jehlove/ Tak trochu jiná liga, no... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2023 13:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
STROHUR píše:
V práci jsem podědil po němcích tato https://allegro.cz/nabidka/pferd-265k100h2-12598011409
jsou sice hrubší než narex ale nezanášejí se a netupí se . Nové Narexy jsou už dávno tupé a tyto stále ok.

Kdysi se prodávaly od NAREXu 2 druhy, jedny jemné bez rukojetí a pak větší a hrubší s takovýmiy plastovými ručkami, tzv. zámečnické/klíčařské. A ty z odkazu jsou jim dost podobné, jen mají dřevěné rukojeti. Ale je pravda, že NAREXácké, jak jedny tak i druhé se dost rychle tupily. já mám jak i zbytky té jemné sady ta i celou tu sadu těch s rukojeťmi, ale všechno je dost tupé, ty sovětské i po tolika letech berou mnohem lépe. Někdo si řekne, že dát skoro tisícovky korun za sadu pilníků je příliš, ale pokud jsou fakt dobré, tak je to dobrá investice. Totiž výhodou těch hrubších ruských pilníků bylo i to, že se s nimi dala pižlat i překližka, či dokonce balza, co s těmi jemnými NAREXáckymi jen stěží.
sharkmouth píše:
Na hrubší práce takové ty běžné Ajax, nebo jak se jmenují, na jemné Vallorbe https://eshop.advantage-fl.cz/eshop/ruc ... y-jehlove/ Tak trochu jiná liga, no... :wink:

Tak tohle je už fakt jiný level. 8O Dát 3-4 stovky za jehlový pilník, to si každý rozmyslí. :roll: Pokud ovšem kvalita odpovídá té ceně, tak proč ne. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2023 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já jsem nedávno koupil nějakou levnou sadu 6 pilníků, protože staré co jsem měl po tatíkovi už jsou tupé. Je to zn. Topex, nevím jestli to je čína, nejspíše ano. Uvidíme kolik to vydrží, berou pěkně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jehlové pilníky
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2023 15:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2010
Příspěvky: 234
VTjr píše:

Tak tohle je už fakt jiný level. 8O Dát 3-4 stovky za jehlový pilník, to si každý rozmyslí. :roll: Pokud ovšem kvalita odpovídá té ceně, tak proč ne. :wink:


Dělá se s nimi dobře... :wink: Akorát si musíš zvyknout, a netlačit jako u nějakého obyč pilníčku. Stejnou zkušenost mám s listy do lupínkovky Vallorbe. Řezání s nimi je prostě zábava, a hledáš si nový a nový materiál, ze kterého bys mohl něco vyřezat, ačkoli to vůbec nepotřebuješ :wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz