Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Invertor z Lidlu

pon 13.05.2019 17:53

Od čtvrtka maj mít v Lidlu za dvojku svařovací invertor Parkside. Už to někdy měli a někdo jste to koupil? Dá se s tím občas něco zavařit nebo to potřebuje horu úprav na zprovoznění, jako třeba to naprázdno se přehřívající svářecí trafo, co mívali před 5-7 lety? Na Svarfóru někdo dával fotku, kde jich byla hromada na nějakým šroťáku, tak bych nerad dopad stejně. I když, má to 3 roky záruku...
Ptím se, protože mě Itala (Telwin) někdo na stavbě ukradl a na to mý občasný domácí smrkání už nic drahýho kupovat nechci.
Díky

Re: Invertor z Lidlu

pon 13.05.2019 18:12

Nejlepší podat dotaz viz. https://www.youtube.com/user/oldazelenka

Má i své stránky https://www.zelenka-svarecky.cz/

Snad ti to trochu pomůže s výběrem a ušetřením peněz.

Re: Invertor z Lidlu

pon 13.05.2019 18:43

Když se jednou děcko spali už na plotnu našahá.Takže si je třeba z ceny odpočitat 21% DPH
Velkoobchodní a zároveň maloobchodní marži prodejce a zadavatele do výroby v PRČ 38% Nákladné dopravu a clo nejmene 5%.
A vyjde cena vyrobni.
3roky záruka je na výrobní vady !TO ZE TO BUDE SMRKAT ,nebude vadou ,ale vlastností.
Proč si někteří stále myslí,že z hovna lze uplést bič. :roll:

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 6:19

Třeba mě se to taky líbí.
Rád bych věděl nakolik je opravdu funkční.
Mám klasické trafo na 380v do 120A,ALE váží to půl metráku a zástrčka taky není všude.

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 6:53

Dá se s tím občas něco zavařit nebo to potřebuje horu úprav na zprovoznění, jako třeba to naprázdno se přehřívající svářecí trafo, co mívali před 5-7 lety?


Mám to "přehřívající se trafo" a po menší úpravě funguje spolehlivě dodnes. Stačilo dodělat chlazení a k tomu jsem použil větrák z PC zdroje.

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 8:19

Mě osobně zaujal popis zařízení : "• pro snadné dělení a homogenní spájení oceli, nerezové oceli, pozinkovaného kovu a slitiny"
Doma mám trafo, koupené před zhruba pětadvaceti lety v Mountfieldu, už nevím za kolik, asi za bůra(?). Jedinou věc, kterou jsem tam doposud neudělal, že jsem tam nenamontoval ventilátor. Pokud svářím (už delší dobu ne) s vyššími proudy (je do 140A), za chvíli se zahřeje a tepelná pojistka vypne. Trvá pak poměrně dlouho, než to zchladne a pojistka vypne. Ale to zahřátí do vypnutí trvá opravdu poměrně dlouho.

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 10:54

Michal z H. Králové píše:
Mám to "přehřívající se trafo" a po menší úpravě funguje spolehlivě dodnes. Stačilo dodělat chlazení a k tomu jsem použil větrák z PC zdroje.

Já ho mám už tiež pár rokov a z vetrákom funguje dobre.
Michal

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 17:36

Celeron píše:Od čtvrtka maj mít v Lidlu za dvojku svařovací invertor Parkside. Už to někdy měli a někdo jste to koupil? Dá se s tím občas něco zavařit nebo to potřebuje horu úprav na zprovoznění, jako třeba to naprázdno se přehřívající svářecí trafo, co mívali před 5-7 lety? Na Svarfóru někdo dával fotku, kde jich byla hromada na nějakým šroťáku, tak bych nerad dopad stejně. I když, má to 3 roky záruku...
Ptím se, protože mě Itala (Telwin) někdo na stavbě ukradl a na to mý občasný domácí smrkání už nic drahýho kupovat nechci.
Díky


mám několik let ASIST 85 A. Dvojky elektrody naprosto v pohodě.
dalo to i 2,5 .

Nevidím důvod, proč bys neměl být spokojen, pokud teda se nehodláš živit svářením ocelových konstrukcí na stavbách :lol: .
bránu doma si s tím svaříš v pohodě.

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 22:00

PICT7154.JPG

PICT7164.JPG

PICT7187.JPG

a tohle je právě tou lídláckou ,,smrkačkou,,co se nechladí svařené....... jen jsem na ní našrouboval do předem připravených děr klasický ,,mezaxiál ,, z bazaru za 90,-kč..... samozřejmě ten na 220V dle soudruhy vydaného štítku na něm nalepeného.....
asi mám dobrého svářeče co nekecá a maká
PICT7127.jpg

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 22:56

to ufon13 - mužu se prosím zeptat, co je to za konstrukci?? Na domeček pro panenky mi to přijde dost velký 8O :D

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 23:13

Michal z H. Králové píše:Mám to "přehřívající se trafo" a po menší úpravě funguje spolehlivě dodnes. Stačilo dodělat chlazení a k tomu jsem použil větrák z PC zdroje.

Ta úprava je fakt jednoduchá, kór když už na zadním panelu je žaluzie na větrák nachystaná. Já tam dal větrák z GESU přímo na 230V a běží furt jak je zapnutej hlavní vypínač.

Re: Invertor z Lidlu

úte 14.05.2019 23:20

Tak jsem k tomu aktuálnímu 120A invertoru našel testík:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Zajímavý je i tohle video jak tlumivkou vylepšit tyhle levný invertory. Ten můj Ital, co mě ukradli ji měl a vařil jak víno.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Invertor z Lidlu

stř 15.05.2019 13:49

rakos píše:to ufon13 - mužu se prosím zeptat, co je to za konstrukci?? Na domeček pro panenky mi to přijde dost velký 8O :D

60325986_839055223119673_7637958436621123584_o (1).jpg

Re: Invertor z Lidlu

stř 15.05.2019 15:44

to ufon13 - dík, to je hezký... :-)

Re: Invertor z Lidlu

čtv 16.05.2019 20:15

Sváry teda nic moc na tom videu youtube. Já osobně bych do toho invertoru z lídlu nešel.
Odeslat odpověď