Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: čtv 29.02.2024 22:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdravíčko,páni.
Jak ,prosím, řešíte konečnou imatrikulaci na EPP poletuchách? Končím se stavbou "Harýka" od LM models ,kamufláž hotová /kitařské barvy a vypadá to líp,než jsem čekal.../ a teď bych rád udělal trupové a křídelní kokardy, označení a seriové číslo. Jenže jak? Na éra s běžným potahem(papír,vlies,folie) si všechny tyhle piškuntálie nechám udělat v reklamce na přenosové folii ,přilepím a mám vymalováno. Což ovšem u tohoto hrbatého povrchu těžko připadá v úvahu. Takže štětec nebo tupování,airbrush nevlastníce. Ovšem z obého mám silné obavy. O klasickém spreji nemluvě. Poradíte někdo? Nejlépe silně "polopatisticky"... Hledal jsem na Manii ,ale asi špatně.
Díky za echo.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 1:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V reklamkách mají i šedý maskovací fólie. Vyžužláš, nalepíš a nastříkáš, naštětečkujes nebo namolitánuješ. A když zaschne barva tak zakrejvačku strhneš. Jenže je otázka, jestli to na hrbolatým EPP bude držet a jak to bude podtýkat, případně podfukovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 6:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Sagitt62 (Omluva. Mám závislost na Googlu a kibicování.)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 6:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Já dělám šablony že čtvrtky, přišpendlím (nepoužívám pásku, ani samolepicí fólií právě abych nepřišel o již hotovou barvu) obtáhnu tenkým lihovým fixem (popisovač na CD/DVD) a pak vymaluju štětečkem a barvou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 6:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jak jsem hledal, tak dnes lze koupit samolepicí průhledné folie. nebo samolepicí papír určený do laserových nebo inkoustových tiskáren.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

https://www.rcalbum.cz/model/10828-zlin-z-50.html

tady jsem si nápisy vykreslil v Autocadu, vytiskl na A3 normálního 80-ti gramového papíru a vyřízl žiletkou do hoblíku Narex.
Vše jsem přišpendlil řadou špendlíků ke křídlu nebo trupu a pak na několikrát stříknul sprejem.
Ostatní plochy jsem překryl maskovací páskou s mikroténovou folií. Používám výhradně pásku Tesa.

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 0:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@kocispavel Ten 80g papír tam drží jen film vzniklý nahoře přestříknutí lakem ze spreje? Nezkoušel jsi před přestříknutím papír přilepit vhodným lepidlem?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 5:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Díky všem.
Takže to vidím na nějakou samolepící folii. Na ni přenesu znaky a nápisy vytištěné na tiskárně. Vyřežu skalpelem. Přilepím,obkreslím fixem. Třepavce Parkinsona zaženu hltem až pěti slivovice,chytím miništětec -a hurá do toho :lol: Pod kokardy ovšem udělám předem bílý nebo světle šedý základ,pod nápisy by to asi neklaplo,budu doufat,že bílá bude dostatečně krýt...
Toho spreje se fakt bojím - podfouknutí.Folie a jejího lepidla sice krapet taky,ale zdá se,že ta syntetika na kamufláži drží dost. Snad ji folie nevezme ssebou
Teď ještě barvy (Čv,B,Ž,M,Čn): půlkilovky Balakrylu by se mi hrubě prodražily,tak nějaké malé akrylovky,lihovky,tempery z výtvarných potřeb...? Pokud možno značně kryjící. Máte někdo tip? Díky. S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
guchar píše:
@kocispavel Ten 80g papír tam drží jen film vzniklý nahoře přestříknutí lakem ze spreje? Nezkoušel jsi před přestříknutím papír přilepit vhodným lepidlem?


Ahoj,

ne, jen přišpendlit a párkrát lehce zaprášit barvou ve spreji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 14:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
kocispavel píše:

Ahoj,

ne, jen přišpendlit a párkrát lehce zaprášit barvou ve spreji.

Eééé... Já nerozumět jazyku tvého kmene,aúúú! To jako že tu šablonu přichytíš lakem?!?
P.S.: Zlatý "žbrbličky"... :roll: S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

tak jsem vyhrabal fotku, bohužel jak je to špendleno nemám.
Papírovou šablonu jsem těsně při hraně přišpendlil řadou špendlíků umístěných těsně vedle sebe.
A pak několikrát kolmo ke stříkané ploše přestříknul sprejem, aby to nepodteklo.


Přílohy:
IMG_20200626_195816.jpg
IMG_20200626_195816.jpg
[ 115.92 KiB | Zobrazeno 842 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2024 3:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@kocispavel Sme si nerozuměli. Obrázek : 1. Nejdřív podklad v barvě nápisu 2. Zakrýt plochy nápisu - nastříkat plochy co netvoří nápis. (Tak trochu jako tišťák = zakryji (zalakuji) co nechci odleptal.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2024 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Já jsem dělal na modelu z EPP povrchovku pomocí sprejů Montana (dle doporučení na stránkách kormodelu). K maskování jsem používal krepovou malířskou pásku že které jsem si vyřezával šablony na řezací podložce. Postup je na fotkách a je tam i pár popisků.

https://www.rajce.idnes.cz/jfv/album/ep ... skimniebie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2024 8:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Podotkl bych, že existují i "reklamkové" fólie, které na EPP celkem držet budou... Běžný nejlevnější Oracal 641 problém mít bude, ale třeba tenčí střednědobý Scotchcal 80 ale použít půjde - je tenčí, takže se lépe dorovná s nerovnostmi a má přitom silnější lepidlo.
Otázkou je estetika (lesklé na matném), ale čistě z hlediska přilepení zkrátka řešení existují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápisy a znaky na EPP modelu
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2024 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Sagitt62 píše:
Teď ještě barvy (Čv,B,Ž,M,Čn): půlkilovky Balakrylu by se mi hrubě prodražily,tak nějaké malé akrylovky,lihovky,tempery z výtvarných potřeb...? Pokud možno značně kryjící. Máte někdo tip? Díky. S62


Co zkusit Unikolky? Včera jsem je viděl normálně prodávat u barev v železářství, což mě překvapilo.

A k tomu maskování: možná by šlo vytisknout masku na papír, podlepit oboustrankou a vystřihnout. Tak vznikne samolepka. Ale jestli bude trhat barvy nebo ne, to by se vidělo. Ta moje oboustranka, co mám doma, zas tak moc dobře nedrží :-).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jenap, Seznam.cz [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz