Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nepeni nezvetsuje objem.
Alifaticky spise znamena, ze jeho otevrena struktura ruznych chemickych prvku organickeho charakteru se navazuje na dalsi organicke slouceniny. Napr. Celuozu, lignin a dalsi, ktete jsou zakladem drevin.
Tak to chapu ja proc alifaticky.Proste nestrati se, ale napoji se.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 16:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, tak to má něco společného spíše s jeho složením, ne že vypění apod. Tak to musím vyzkoušet. Ty disperzní nemám moc rád že po zaschnutí udělají žvýkačku, tyhle prý ztvrdnou a jdou brousit. Děkuji za vysvětlení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2022 2:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Používám aktuálně Titebond II - modrý. Skladuju v lahvičkách s jehlami dnem nahoru, vnější průměr jehel je 1,6mm. Zaschne to až tak po měsíci nečinnosti, pak stačí prošťourat drátkem.
Třeba vrstvené náběžky lepím jen uprostřed, abych nebrousil lepidlo. Stejně se pak spára zalepí lakem.
Příloha:
lahvičky_disperze_2.jpg
lahvičky_disperze_2.jpg
[ 104.75 KiB | Zobrazeno 1707 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2022 6:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No uvidím, nemám s takovými lepidly zkušenost, tak jsem zatím koupil jen to červené. Vyzkouším na některých dílech letadla co teď skládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2022 16:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.11.2022
Příspěvky: 1
Bydliště: Rudná u Prahy
Bildy píše:
u Titebondu mi vadí to poměrně velké vyústění. Hodně často potřebuji nanést jen minimum lepidla, ale spousta ho vyjede ven zbytečně tou podlouhlou škvírou origoš-zavírátka. Dal jsem si proto trochu do 2-jky stříkačky a zavírám to originální záslepkou (je to stříkačka původem s ingoustového refilu na tiskárny). Jen se chci zeptat jestli to nemáte někdo vychytaný ještě detailněji, aby šlo vymáčkonout fakt jen pidimnožství. U tý stříkačky je to někdy i tak hodně a hlavně se to v mý opravovaný tlapce bez citu špatně tlačí ven.


na opravdu malá množství čehokoliv používám "inzulínku" (stříkačku na inzulíny) s různými jehlami (to podle hustoty roztoku), příp. bez jehly


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2022 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja jeste cukrovku nemam. :mrgreen: Ale pouzivam tyto. Proleze jima i horcice a muzu
na ni celym stiskem dlane jsou dlouhe.
https://www.mall.cz/chladici-skrine-gas ... 0068221584


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2022 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
HONZIK 22 píše:
Ja jeste cukrovku nemam. :mrgreen: Ale pouzivam tyto. Proleze jima i horcice a muzu
na ni celym stiskem dlane jsou dlouhe.
https://www.mall.cz/chladici-skrine-gas ... 0068221584


Já taky ne, ale manželka jo, takže je zásoba, ikdyž se to v dnešní době už vůbec nepoužívá. Nicméně na vteřiňák používám přímo nasazenou vyplachovací kanilu o vnitřním průměru 0,45mm, z Ali 50ks za cca 65kč. Jak v ní lepidlo zatvrdne, zapálím, ono vyhoří a lepím dál. Spotřeba je 1 jehly na 1 láhev vteřiňáku. Ničím to nezavírám a zatím mi to ani nezhoustlo. Funguje ale jen na řídký. Na epoxid, i zahuštěný, používám to samé, jen 0,8mm a v injekční stříkačce. Ty kanily mají výhodu že nejsou kalené, dají se hezky ohnout když člověk potřebuje lepit za rohem a mají tupou špičku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2024 12:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Prosím, mám dotaz, zda používáte v modelařině nebo i jinde toto lepidlo ...případně na co, proč a jak ho hodnotíte ?
https://www.bison-lepidla.cz/power-adhezive-65-ml.html
Dostal jsem ho od kámoše, ale už mám tolik (již otevřených) lepidel, že se mi další načínat nechce, obzvlášť, když si možná vystačím s tím co mám. Prostě, jen kvůli zkoušce ho nechci zbytečně načínat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2024 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V tom odkazu máš co vše to lepí. Bizoni byly vždycky dobrý, prvně jsem ho koupil ještě za bolševika. Jednorázově dovezli do drogérií takovej vzorkovej necesér lepidel, co Bizon vyráběl. Stálo to tenkrát 2 stovky (za to se tenkrát čtyřčlená rodina třikrát nažrala v hotelu) a byly tam lepidla, na který jsme koukali jak puci. Třeba na měkčený plasty, dvousložková modelína a pod. Všecko fungovalo naprosto dokonale.

Titlebond III Ultimate proti jinejm disperkám žvejkačku nedělá a jde brousit celkem bez problémů. Akorát se hůř shání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2024 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tohle? https://www.bighobby.cz/lepidlo-titebon ... ate-237ml/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2024 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jo. V normální ploše to brousit jde. Ale nesmí tam být "kouťák" 3 x 3 mm. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepidlo na klasickou stavbu
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2024 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
● Má někdo zkušenost s kontaktním lepidlem E6000 (označováno jako na šperky) ale taky vše možné viz odkaz. Tam i vlastnosti E6000, 15ml, 210,- /-/ E6000, 60ml, 290,- Je více velikostí balení za různé ceny.
Technical Data Sheet E6000® Craft Adhesive
● Asi (po impregnaci) by bylo vhodné i na balzu — (Pokus o test lepidel na balzu)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz