Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

sob 09.02.2019 22:40

poraďte mi prosím čím to vyspravit
bude stačit vymáznout 2h epoxidem?
Přílohy
kuzel_1.jpg

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 15:56

Na rozbití úst zcela určitě... vážně - zahodit a nové...

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 16:02

trámec je OK - ten drží listy vrtule a je na hřídeli, takže si nemyslím, že by hrozilo roztržení

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 16:11

Podle fotky se mi OK nezdál... stačí malá prasklina...jinak vnitřek zdrsnit , podlaminovat proužkem uhlíku , nebo kouskem rovingu a pryskyřici kvalitní epoxid např. L 285 , vytvrdit za tepla , možná to samé naproti kvůli vyvážení , nevím co to stojí nové ale já bych se do toho nepouštěl.Běžně jsem vyřadil uhlíkové vrtule které dostaly ránu v ceně přes 3 tis.... asi tak....

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 16:37

...kdyby se jednalo o poškození trámce nebo vrtule tak o tom žádná, ale opravdu je to až za
jakoby se vrtule při nějaké manipulaci úplně otevřela a opřela o kužel - na kuželu není žádný náznak odření
těžko říci, éro je z druhé ruky

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 20:35

Laco píše:trámec je OK - ten drží listy vrtule a je na hřídeli, takže si nemyslím, že by hrozilo roztržení

Vážně je OK? Podle fotky to vypadá, že "vidlice" (nevím, jak jinak to nazvat) trámce je součástí kuželu a když se kužel ještě více roztáhne, tak vypadne čep spolu s listem vrtule.
Nevím, jak je to zevnitř dostupné ani neznám rozměry, ale bez vypodložení a podlaminování a důkladného stažení při slepení by to asi mělo jít vážně do koše.

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 21:12

"vidlice" trámce je samonosná - vybandážovaná do kříže zevnitř kolem uchycení na osu motoru
dalo by se říci, že kdyby tam kužel nebyl tak to neva
jestli budu mít zítra čas tak to vyfotím zevnitř
díky za rady!

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 10.02.2019 22:28

Z té fotky to nebylo poznat. V tom případě bych minimálně zkusil to, co už psal viita.

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

pon 11.02.2019 12:48

Pokud ten kužel zevnitř budeš opravovat, stane se pak nevyvážený. Počítej s vyvážením...

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

stř 13.02.2019 7:38

Pošli nám taky fotku, až ti upadne za letu a sekneš si vrtuli.

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

stř 13.02.2019 10:36

Odhaduji, že je to kužel co vyrábí kluci na ArianeV6 https://arianev6.webnode.cz/prislusenstvi/
Koupil bych nový, cena je přijatelná (tedy co si pamatuji).

Osobně bych se nebál o odlétnutou vrtuli, ale že to bude drčet a zlikviduje to ložiska. Nebo to protáhnout přes vyvažovačku.

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

ned 07.04.2019 1:35

TomasC píše:Odhaduji, že je to kužel co vyrábí kluci na ArianeV6 https://arianev6.webnode.cz/prislusenstvi/
Koupil bych nový, cena je přijatelná (tedy co si pamatuji).

Osobně bych se nebál o odlétnutou vrtuli, ale že to bude drčet a zlikviduje to ložiska. Nebo to protáhnout přes vyvažovačku.


O kuzel bych se nebal (podlepil jsem ho 2x85g/m2 uhlikem a prikryl 50g/m2 sklem ), ale ten tramec je hotove umelecke dilo, kere jsem zachoval v originalnim provedeni ( omlouvam se za kvalitu fotek... nedokazal jsem to rozumne rozumne nasvitit ) 8O . Pozn. opravu jsem provedl v gynekologickem stylu bez demontaze listu.

promackly kuzel_001.jpg

promackly kuzel_002.jpg

promackly kuzel_003.jpg

promackly kuzel_004.jpg

promackly kuzel_005.jpg


veka1

Re: Oprava uhlíkového vrtulového kuželu

pon 08.04.2019 6:49

tímto znovu, nyní i veřejně, děkuji za opravu a vstřícnost při řešení problému majiteli VEKA MODEL !
Odeslat odpověď