Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
jyrry píše:
1mm
jsem ze starý školy, SMD nedělám protože ho neumím :?


to pride, neboj sa, kludne si tych 100g 0,5mm kup ... raz budes stastny ze to mas

uz som 2x narazil ze nejaka suciastka bola len v SMD a "normalne" puzdro uz nebolo :roll: ... a bude horsie :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
jyrry píše:
Tak balíček právě dorazil.
Porovnáním hmotností stávající cívky a téhle nové jsem zjistil že za dobu co tu špulku mám jsem spotřeboval 100g... Takže to mám fakt na dlouho... A klidně se nějakých 100g zbavím. Stálo mě to i s poštovným 518,- ; 100g by tedy bylo za 207,20 + poštovné (asi 52,- = doporučený balíček), tedy 260,-Kč... 50g za 160,-Kč.


Škoda, že ses neozval trochu dřív a že já jsem tak nedočkavý. Už jsem si 10 dkg té jedničky objednal :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 17:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
igorb píše:
to pride, neboj sa, kludne si tych 100g 0,5mm kup ... raz budes stastny ze to mas

uz som 2x narazil ze nejaka suciastka bola len v SMD a "normalne" puzdro uz nebolo :roll: ... a bude horsie :mrgreen:



zdzd píše:
...

Ale potřebuješ mikropáječku, náhlavní brýle a všechny součástky nakoupené s rezervou. Protože když se nějaký ten pidižvík rozhodne vydat se na vlastní životní pouť a vystřelí z pinzety, tak jakákoliv snaha o dohledání je předem ztracený boj. :?

no, když sleduju jak si každý dva roky kupuju silnější plasťáky k těm ofiko, budu mít za pár roků problém najít ten plošňák, natož to co a kam to připájet :-D
A po upadnutí na zem se schová i poctivá M3x10... :-)

Kdepak, dělám jen to na co stačím a jsem líný se učit nové věci. Teď makám synovi na elektro do tanku a to je lahoda, může to všechno být velký a taky těžký :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
jak si každý dva roky kupuju silnější plasťáky k těm ofiko, budu mít za pár roků problém najít ten plošňák, natož to co a kam to připájet :-D

Taky jsem byl před vánocema u očařky. Proměřila mě na asi čtyřech mašinkách a zákal žádnej, vnitrooční tlak 17 a na dálku -0,5 dioptrie, takže dalekozrakej. A co že prý chci? :roll:
Tak jí říkám, že mě na blízko na malý věci 1,5 dioptrie nestačí ale na PC je to akorát. Tak mě zkoumala těma skládacíma brejličkama a nakonec z ní vylezlo že potřebuju po 10 letech 2 dioptrie.
Zároveň mě varovala, že až se to zhorší tak mezní plasťáky jsou 2,5 dioptrie, pak už musí být drahý sklo. S plasťákama nad 2,5 dioptrie prý nejde udělat obě oči nastejno a rychle se kazí dál.
Jak jsem nakoupil, tak prodávám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
njn také zkoumám regály u vietkongu které budou dobré na evropské malé písmo v návodech...... běžně na velké věci 1,5 ...... na drobnější 2,5 a an atexty na EU výrobcích 4 dioptrie........stejně jako na značení seučástek SMD....... a drátky od cívek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
jyrry píše:


Bacha na to. Ne všechno, co se tam nabízí, mají skladem. Objednal jsem 10 dkg cínu a pán mi dnes ráno zavolal, že mám smůlu :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 9:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nojo, strhla se tu vlna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 10:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Obrázek

Kde sakra může být ta porucha :?

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Solim Namez píše:
... pán mi dnes ráno zavolal, že mám smůlu :) .

Ale moje nabídka stále platí :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 13:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
f4u píše:
Obrázek

Kde sakra může být ta porucha :?


takto som volakedy nadrotoval vela konektorov, v tom OVINUTI nikdy chyba nebola, zato tie konektory na doskach sme museli gumovat furt :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Celeron píše:
... Zároveň mě varovala, že až se to zhorší tak mezní plasťáky jsou 2,5 dioptrie, pak už musí být drahý sklo. S plasťákama nad 2,5 dioptrie prý nejde udělat obě oči nastejno a rychle se kazí dál.
Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

To je nějaká pitomost. Manželka má 8,5dioptrií v plastu. Skleněný by asi neunesla na nosu. :lol: Problémy jsou ale s výběrem rámečků. Neboj, časem třeba přijde šedý zákal a voperujou ti umělé čočky. Je to paráda a na brýle jen na blízko asi 1,75dioptrie. Můžeš si to nechat udělat i bez šedého zákalu, ale pak jedině za svoje (asi 15k a víc).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Já mám umělé čočky už tři roky (ovšem trifokální) a brýle nepotřebuji žádné. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já už je mám 11 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Brýle nosím jen na létání, ale kilovka cínu už cestuje poštou. Sice jen z kovohutí, ale já jsem skromný. Bez iča a z českého shopu. Naštěstí prodejci RCmanii nečtou a ještě to nevědí. :lol: Nebo je to nezajímá. Kupoval jsem zde: https://dexhal.cz/pajky-a-pasty/1141-pa ... pb402.html

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olovnaté pájky
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
[Manželka má 8,5dioptrií v plastu. Skleněný by asi neunesla na nosu. :lol: Problémy jsou ale s výběrem rámečků. Neboj, časem třeba přijde šedý zákal a voperujou ti umělé čočky. Je to paráda a na brýle jen na blízko asi 1,75dioptrie. Můžeš si to nechat udělat i bez šedého zákalu, ale pak jedině za svoje (asi 15k a víc).

Asi jsi to nepochopil a nebo jsem to napsal blbě. Nad 2,5 dioptrie je obvikle potřeba na každý oko jiná čočka, takže levný plastový z drogérie pak néé!
Brácha podstoupil něco jinýho než umělý čočky a to nějakej píling nebo jak se tomu nadává. (laser ne) Musel, u Správy železniční dopravní cesty platí předpis z doby France Józefa, že osoby pohybující se v kolejišti nesmí mít brejle na dálku. Nad 4,5 dioptrie je to na pojišťovnu. Měl jen 3 dioptrie a tak to bylo 2 x 17 tyček. Udělali to perfektně, asi 10 let nepotřeboval ani jedny brejle.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pberki a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz