Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 10:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 14
Skôr by som to viackrát dobre prelakoval .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ten Icarex jde koupit i ze země původu.
https://www.ebay.com/itm/Icarex-Ultra-T ... :rk:9:pf:0
Existuje i nylonová varianta.
https://www.ebay.com/itm/WATERPROOF-RIP ... 0005.m1851


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale když budeš mít kliku, tak se na dvou metrových ruličkách napakujou naši celníci a vyjde to na víc něž tady. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 23:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak zpátky na stromy! Dnes jsem sehnal plánek Orion číslo S91 od Fary. Koukám do něj a to, co je tu slepený v kostře přede mnou, není Orion. 8O
Třeba křídlo má rozpětí skoro 2,8 metrů a Orion má jen 2,35 metrů. Přitom to vypadá, že kořenový žebro je stejný ale koncovej oblouk křídla není sešikmený ale rovný. Výškovka je na trupu ale není dělená na nasunutí na dráty jako u Oriona. A není to rovná deska ale má symetrický profil. Směrovka je vyšší, konstrukční a sešikmená dozadu, Orion ji má z prkna 5 mm a je skoro kolmá. Trup je z boku podobný Orionu ale předek je kolem motoru konstrukční, lože motoru je vodorovný a od kabiny ke kuželu je delší.
Možná že to je kříženec s tímhle neznámým větroněm s pomocným motorem.
Příloha:
neznámý PM.jpg
neznámý PM.jpg
[ 299.12 KiB | Zobrazeno 1882 krát ]



Na plánku jsou poznámky bráchovou rukou a některý detajly jsou stejný. Zítra to bydu zkoumat dál.
Jo a jeden dost podstatnej poznatek, to co jsem myslel že je lak, tak je pouhý zažloutnutí balzy. Otázka ale je, jestli kvůli zpevnění by to přece jen nechtělo přelakovat.
Nevíte prosím někdo, co je to za plánek?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 0:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, neporadil by mi prosím někdo jak tu potvoru alá zvětšenej Orion elektricky omotorovat a ovrtulovat?
Je to jak jsem psal větroň starý celobalzový konstrukce, rozpětí 2,8 metrů, jednoduchý V s křidýlkama. Vzadu výškovka na trupu, souměrný profil, rozpětí 60 cm. Profil přídla asi E205 nebo něco podobnýho co frčelo v 80-tých letech. Potah Vlies či podobná chlupatice. Zatím prázdná váha bez potahu, rádia a pohonu 0,92 kg. Do trupu se vejde 3S1P cca 2,2Ah. Motor kdyby to šlo spíš dlouhej úzkej, možná inrunner. Čumák je moc hranatej, nechci ho úplně předělávat na kulato aby mohla být sklopka, spíš zabržděná menší vrtule. Požadavek na jedno nabití cca 3 x 150 m, stoupavost stačí cca 30 st.
Nikdy jsem nic na elektriku nenavrhoval a motorizovanýho větroně už vůbec ne.
Díky předem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 11:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
Když jsem se před lety vracel k letadýlkům, vzal jsem pro začátek 30 let starého vitáskovic Diamanta, rozpětí kolem dvou a půl metru, profil E205 a na pylon jsem namontoval Aeolian C3536, Kv 1250, regl 40A a vrtule byla pevná, 10/4,7. Baterka 3s2200mAh.
Výkonu bylo dostatek i pro přemet z vodorovného letu, počet stoupání byl minimálně 5. Lety kolem půl hodiny.
Třeba Ti to pomůže...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2019 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky! Diamant je rozměrově podobnej, akorát to moje éro je trup taková hranatá bedna. Koukal jsem na motor, je to cca 500W.
Zkusím se po něčem podobným podívat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem se po skoro dvou letech stavění jiných poletuch vrátil k dostavbě toho 35 let starýho křížence alá Orion po bráchovi.
Větroně jsem naposled stavěl před asi 40 lety a tak si nejsem jistej s dimenzováním spojky křídla. V křídlech je pouzdro šířka 2,1 mm výška 20,2 mm a hloubka 142 mm. S polovinou šířky trupu je tedy dýlka spojky 180 mm na každou stranu, 360 mm celkově. Otvor pouzdra je mezi dolním a horním smrkvým nosníkem křídla "okován" mosazným plechem tl. 0,4 mm aby se spojka nezatlačovala při namáhání do nosníků. Matně si pamatuju, že v 80-tých letech jsme u nás v bývalým klubu dělaly spojky z plátku strojní pilky. Našel jsem jednu délky 300 mm ale má tloušťku jen 1,5 mm. Jestli byly delší s tloušťkou 2 mm si už nepamatuju.
Co použít jinýho? Mám tu "duralovej" pásek tl. 2 mm, šířka 30 mm na podvozky od Pelikána. Bude to pevnostně stačit na rozpětí 2,8 m a hmotnost bez potahu včetně veškerýho vybavení cca 1,3kg ? U odtokovky bude jen kolík do trupovýho žebra. Předpokládám, že by Orion měl zvládnout alespoň přemet a výkrut.
A ještě jeden dotaz, u jednoduchýho V s křidýlkama mi vychází z šířky duralové pásky od Pelikána maximální úhel vzepětí cca 6,5 stupňů. Je to dostačující nebo můžu ubrat?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starej Orion
PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 20:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
V Diamantovi je ocelová spojka 10*0.8mm a stačí v pohodě. Tenkrát se prodávala i s mosazným pouzdrem. Duralovou spojku jsem měl, pokud si pamatuju v Admirálovi, ale byla tlustší, respektive byla tam dvojitá vpředu a jednoduchá vzadu. Ale to byl jednokanál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz