Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyvážení 4" kužele
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 12:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 323
Bydliště: Hradec Králové
Poradíte někdo postup jak vyvážit Alu kužel 102mm https://hobbyking.com/en_us/aluminium-p ... meter.html se středovým šroubem?
Když osadím jen vrtuli 15x8 a zadní desku kuželu tak vibrace nejsou. S kuželem katastrofa, že mi to vyklepalo šroubek z páky serva a odlepilo pilota z kabiny....
Mám i 3,5" plastový kužel a ten má vibrace taky, ale malé. Zkusil jsem objednat i plastový 4" https://hobbyking.com/en_us/nylon-spinner-4inch.html, ale vibruje tak na 80% toho ALU.
Jinak motor je Turnigy Aerodrive SK3 - 5045-450KV se zadní montáží na motorové přepážce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyvážení 4" kužele
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Andrews píše:
Poradíte někdo postup jak vyvážit Alu kužel 102mm https://hobbyking.com/en_us/aluminium-p ... meter.html se středovým šroubem?
Když osadím jen vrtuli 15x8 a zadní desku kuželu tak vibrace nejsou. S kuželem katastrofa, že mi to vyklepalo šroubek z páky serva a odlepilo pilota z kabiny....
Mám i 3,5" plastový kužel a ten má vibrace taky, ale malé. Zkusil jsem objednat i plastový 4" https://hobbyking.com/en_us/nylon-spinner-4inch.html, ale vibruje tak na 80% toho ALU.
Jinak motor je Turnigy Aerodrive SK3 - 5045-450KV se zadní montáží na motorové přepážce.



Vyzera to, ze je len "vybuchnuty" z hlinika, nema nahodou len rovinu co pride na podlozku nakrivo? potom by spic kuzela opisoval malu kruznicu?

alebo mas ohnuty hriadel a akakolvek pridana vaha zhorsuje vibracie? AL viac ako plast...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyvážení 4" kužele
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 14:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Sám za sebe bych změnil způsob uchycení motoru, takhle při zadní montáži motoru kuželem ještě víc prodlužuješ páku na které to všechno visí a sebemenší nevyvážení zhoršuje vibrace. Sám jsi zjistil, že přidáním hmoty kuželu už je to za hranou. K motorové překážce bych přilepil či přišrouboval tuhý domek či lože a použil přední montáž motoru. A třeba to má řešení jen ve zvýšení tuhosti stávající motorové přepážky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyvážení 4" kužele
PříspěvekNapsal: úte 12.06.2018 18:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
musíš ho našroubovat na motor bez vrtule . Roztočit a sledovat vibrace . Nalepovat lepenku na povrch a sledovat kde je to lepší a potom buď ubírat materiál kužele , nebo do měj něco vlepovat . Postup opakovat tak dlouho, dokud celek nebude bez vibrací . Je potřeba kužel s unašečem vždy sestavit stejně , takže označit vzájemnou polohu . Je to o trpělivosti a práce na hodinu . Příjemnou zábavu :lol: . Já to nesnáším :D . Až to vyvážíš pořádně, tak je jedno na které straně motoru to je .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyvážení 4" kužele
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 13:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já mám uhlíkovej 5" a je to strašný. Taky vibrace jak prase.

H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz