Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2k spray
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 0:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Já měl nedávno veselou příhodu s 2K plničem ve spreji. Je to šedobílý a hrozně rychle schne, za hodinu se dá brousit Siasoftem nasucho. Ráno jsem přišel do dílny a tam mezi ředidlama a sprejema 20 cm hromada poloprůhledný skoro vytvrdlý pěny. Myslel jsem nejdřív, že to je stavební pěna nebo Soundal PU-čko. Ale prdlajs, povolil šev na 2K plniči a přetlak ze spreje to takhle napěnil. Když jsem vše vykutal a oloupal, rozřízl jsem bandu spreje a na jeho dně bylo šedivý blátíčko. Takže ten plnič sestává z "kytovacího blátíčka" a bezbarvýho nosiče. Ne nadarmo je v tom míchací kulička a má se to pár minut proklepávat. Ptal jsem se prodejce a potvrdili mi, že se jim to taky už párkrát ve skladunebo zákazníkům stalo.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 0:43 
Mazák
Mazák

U plniče je to něco jiného. Tam to 2K znamená jen to, že je určený jako podklad pod 2K barvy. Třeba BodyFill 360. Ten je opravdu složený z jemného tmelu a pojiva. Taky nemá žádnou odolnost a smeješ ho nitroředidlem. U barev a laků 2K je to ale jak už jsem psal. Bez tužidla barva neuschne. Je to jako s epoxidem a většinou se míchá 2:1 (barva : tužidlo) a tužidla se dělají s různou rychlostí tvrdnutí (dobou zpracovatelnosti).

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 9:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Tak to jsem špatně pochopil klasická jednosložka.
2k spreje jsou totiž taky zespodu kroužek jak na granátu odjistit protřepat a do druhého dne to vytvrdne i v nádobce.

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 11:11 
Mazák
Mazák

Jó, o těch s kroužkem jsem už psal, a ty jsou opravdu dvousložkové a odolné, ale jen na jedno použití. Na stříknutí nějakého fleku to ale vyjde dost draze a na stříkání celého éra sebou musíš mrsknout, aby si ho stihnul nastříkat celé. Podle mě je výhodnější si nechat namíchat 1dcl barvy v míchárně a barva ti vydrží i dva roky, ale tužidlo max. měsíc až dva, takže na opravu stačí koupit jen nové tužidlo a máš i na opravu. Cenu pistole a kompresoru nepočítám, protože se využijí i na jiné věci nebo modely.

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 12:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Jo s tuzidlem je problém,reaguje se vzdušnou vlhkostí.
Pistolka je dnes cenově kolem litru slušná.Na modely tříčtvrteční 0.8-1.0 tryska.
Dá se vybrat taková u které není rozdíl v pohodlí a kvalitě rozprachu proti satě minijet.
Musí mít regulovatelný vzduch barvu a kužel.

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 13:54 
Mazák
Mazák

S tím naprosto souhlasím. Jen bych ještě dodal svůj názor, že pokud někdo chce stříkat model 2K barvami, asi by měl zvážit, jestli se bude vybavovat jen na nastříkání jednoho modelu, protože to se asi nevyplatí ani při použití sprejů. Navíc u sprejů není žádná možnost jakékoli regulace. Jsou potřeba taky určité zkušenosti, a taky vhodný prostor. 2K barvy mají totiž ještě jednu nemylou vlastnost, že rozprášená barva se dostune úplně všude a usazuje se v lepkavém stavu, třeba i škvírami do skříní a šuplíků, takže to znamená všechno důkladně zakrýt třeba igelitovou plachtou na malování. Jednosložkové barvy tohle nedělají, protože než prach doletí na větší vzdálenost, tak dopadne už suchý a dá se potom i zamézt, nebo vysát. Pokud jde o jeden model, nebo dokonce třeba jen kapotu motoru, tak by asi bylo výhodnější nechat si to udělat od někoho, kdo stříkání provozuje, má na to vybavení i vhodný prostor. Myslím že to vyjde levněji a riziko neúspěchu se zmenší. :wink:

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 19:28 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Ohledně těch sprejů to tady pěkně pletete do hromady.Na požádání zákazníka není problem namíchat sprej s 2K barvou s tím že složky jsou již smíchané.Záruka na funkčnost je cca 24 hodin.V praxi je to déle ale hodně záleží na teplotě v jaké bude sprej před použitím a typu barvy.Třeba 2K DeBeer řada 700 s normálním tužidlem je použitelná i za měsíc.MaxMayer UHS je KO za cca 2 dny.
Dost často v míchárně namíchají 2K barvu/autolak/ ale s tím že použijí tzv. convertor.Je to něco jako býval Jilkolín C1145.Tedy tužící lak který pomůže barvě zaschnout ale už to není ta chemická reakce jako s original 2K tužidlem.Zákazník vůbec netuší co si vlastně nese domů.Chemická odolnost takové barvy je o hodně snížena.Takže až budete kupovat míchané spreje ptejte se a nechte si vysvětlit ten rozdíl.Tedy s convertorem/někdy je už předplněný ve spreji/ nebo s orig. tužidlem.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 4
Blembondo , vdaka za vysvetlenie .

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 0:35 
Mazák
Mazák

Taky díky za upřesnění. Že existuje tolik variant v těch sprejích jsem ani nevěděl, jen jsem prezentoval co mi nabízeli v míchárně. To s tím convertorem bych právě kvůli odolnosti snad ani neuvažoval. Přesto si myslím, že je výhodnější koupit barvu a tužidlo zvlášť a stříkat pistolí.

PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 5:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 4
...alebo výsledok na zaver strieknut skutocnym dvojzlozkovym befarebnym .

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 17:13 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Kdyby to někoho zajímalo, tak ten ve švu praskající plnič je: HB Body Pro P360. Je na tom napsáno 2K Acryl system, 2K HA primer.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2