Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Kluci díky moc! Nečekal jsem, že se vás ozve tolik a hlavně s tolika kvalitním materiálem na studování :-)

Dělám si seznam toho, co bude potřeba v dohledné době, jedná se předevsím o lepidla a zmíněné pilky na řezání. Řezných nástrojů mám doma dost. Ten fígl s pečícím papírem sem viděl, to je paráda. Brusná prkýnka si vytvořím z toho, co dům dá. Počítám i s nějakými "udělátky", která budu ale zřejmě vytvářet až v průběhu stavby. Největší respek mám zatím s potahování již hotového modelu, ale to je zatím hodně daleko :D

Dnes jsem na šel na YT tohle video


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Borec na etapy staví přesně stejného Pipera, takže se budu v průběhu stavby inspirovat :-)

Napadá mě ještě jeden dotaz, ale ten je úplně mimo téma. Vždy jsem krmil přijímač ze stejné aku, jako regl. Jak se to řeší když bych rád na elektroniku (serva, přijímač, osvětlení) měl jednu baterku, a samotný regl bych krmil baterkou jinou? Tomuto řešenní jsem se vždy v bublinách vyhýbal, bylo to zbytečné...

Vzhledem k velikosti a váze modelu mě trochu trápí i těžiště, v podstatě váha samotná. Jde mi o to aby to elektroeverze utáhla, rozpětí 2 metry už přece jen něco vážit bude, ale na to ještě čas.. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 16:01 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Když jsem viděl minulý obrázek od Petra, tak doporučuji určitě pořídit ocelové pravítko. Nenahraditelná věc.

Doporučuji nejprve postavit model a až následně řešit pohon podle dosažené hmotnosti. A určitě zde najdeš mnoho odpovědí v jiných vláknech.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 16:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
TomasC píše:
Když jsem viděl minulý obrázek od Petra, tak doporučuji určitě pořídit ocelové pravítko. Nenahraditelná věc.


... na predchozi fotce jsou pouze na tabulovkach fiknute pasky 1,5 AL plechu.Na serioznejsi mereni a rezani pouzivam tohle:

Příloha:
pravitka_002.JPG
pravitka_002.JPG
[ 83.96 KiB | Zobrazeno 1264 krát ]



Příloha:
pravitka_003.JPG
pravitka_003.JPG
[ 111.04 KiB | Zobrazeno 1264 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 17:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pro rezani pouzivam Tckovy hlinikovy profil z bauxxx. Rovinnost je v pohode a za to "T" se da dobre drzet bez rizika ze si clovek ufikne skalpelem i kus prstu :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 17:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Amper píše:
.... bez rizika ze si clovek ufikne skalpelem i kus prstu :-)


.... okamzite ,spolehlive a funkcni ( vcetne dezinfekce) reseni nasledku rizika :

Příloha:
kyanoakrylaty_004.JPG
kyanoakrylaty_004.JPG
[ 63.56 KiB | Zobrazeno 1230 krát ]


Příloha:
noze _003.JPG
noze _003.JPG
[ 82.42 KiB | Zobrazeno 1230 krát ]


Příloha:
noze _005.JPG
noze _005.JPG
[ 63.59 KiB | Zobrazeno 1230 krát ]



veka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
TomasC píše:
...Doporučuji nejprve postavit model a až následně řešit pohon podle dosažené hmotnosti. A určitě zde najdeš mnoho odpovědí v jiných vláknech.

S tím bych tak zcela nesouhlasil. Když se podíváš do vlákna na stavbu Pipera od SIGu, tam bylo třeba mít už dopředu předběžně rozmyšlen motor. Ano, jednalo se o čmouďáky, ale pro největší doporučený objem bylo třeba udělat úpravy konstrukce, aby byla zachována míra shodnosti s předlohou. Jinak by čumák vycházel o polovinu delší. Navíc si musí rozmyslet a připravit uchycení motoru, tedy třeba předvrtat otvory do motorové přepážky a zalepit zapichovací matice. Podle krabice může mít představu o rozpětí hmotnosti hotového modelu a od toho se odpíchnout při volbě motoru. Může dokonce uvažovat třeba o dvou výkonnostních velikostech motoru, s tím, že stavba bude na ten větší a pro menší se tam dá třeba podložka. Pokud neví, doporučuji nahlédnout na RC Album a přes filtry si vyhledat obdobné modely (nemusí to být jen čistě Piper, ale modely obdobné koncepce, velikosti a hmotnosti) a z toho vycházet.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 23:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
veka1 píše:

.... okamzite ,spolehlive a funkcni ( vcetne dezinfekce) reseni nasledku rizika :

Příloha:
kyanoakrylaty_004.JPG

Příloha:
noze _003.JPG

Příloha:
noze _005.JPG


veka

mohu jen doporučit a potvrzuji, do 3 dnů je rána zacelena stejně, jako při běžném ošetření po 10 dnech...... důležitá je rychlost zakápnutí vteřinákem a stlačení řezu před zakápnutím co největší silou.
né náhodou jsou všechna tato lepidla odvozena od lepidel pro válečnou chirurgii
.........


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz