Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Vyroba rotacneho modelarskeho motora

stř 21.02.2018 19:05

Tak toto sa skutocne oplati pozriet, ako vyrabal rotacny motor a napokon aj lietadlo, zaujimala by ma len zivotnost motora.

https://www.flickr.com/photos/torridon/ ... 475719826/

A ako to lieta



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Vyroba rotacneho modelarskeho motora

stř 21.02.2018 19:25

ja bych mu dal nobelovku........to nevymysliš.......

Re: Vyroba rotacneho modelarskeho motora

stř 21.02.2018 22:17

To vymysleli už před cca 120 lety naši prapradědkové. Akorát trochu větší provedení.
Docela by mě zajímalo, jestli má Walbro karbec jen na plnej knedlík a otáčky řídí vypínáním a zapínáním zapalování jako měly velký v stíhačkách 1.W.W.
Docela zajímavý je, že ty šíleně tvarovaný hlavy dělá na celkem malý frézce, žádný CNC.
Na tom Myford soustruhu se mi moc líbí přídavná dělička na vřetenu soustruhu, to by se dost šiklo. Kdoví, jestli to je příslušenství a nebo dodatečnej bastl.

Edit: Teda když koukám, na ty klasický kličkový mašiny a přípravky a přífušky, co na tom celkem obyčejným soustruhu a frézce má, tak to je podobnej šikula jako místní Jova1. :)

Re: Vyroba rotacneho modelarskeho motora

čtv 22.02.2018 16:14

ma to dobre vyvazeny, borec

Re: Vyroba rotacneho modelarskeho motora

pát 23.02.2018 8:28

martinc.77 píše:ja bych mu dal nobelovku........to nevymysliš.......


Když jsem to na nějakém modelu viděl prvně (elektrickén), považoval jsem to za chybu, ale majitel to uváděl schválně jako maketovou vychytávku.
Ale ve skutečnosti s motorem s pevnou klikovou hřídeli kdysi začínali - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rota%C4%8Dn%C3%AD_motor

Re: Vyroba rotacneho modelarskeho motora

pát 23.02.2018 17:20

Právě naopak, pro znalce je trapný, když v replice letadla z 1.W.W co mělo rotační motor je hvězdičák, co se netočí. Hvězdičáky se začaly houfně používat až v dvacátých letech. V Anglii byl první hvězdičák Bristol Jupiter. Jupitery dělal licenčně i náš Walter pro letadla Avia.
Odeslat odpověď